VALGE TÜDRUKU JA KEITY MEIERI ÜHISTEOS “MACHINE” SEOB OMAVAHEL SPORDI, MUUSIKA JA KUJUTATAVA KUNSTI

Keity Meier ja Valge Tüdruk (foto: Tristan Czar Aasmäe)

Kaskadöör Keity Meier, kes püüab traielisõidu maailmameistrivõistlustel kõrgeid kohti, tegi oktoobris ajalugu, sooritades 117 meetri kõrgusel Swissôteli kaksiktornide vahel 11 m õhulennu. Täna, 9. detsembril avaldati interdistsiplinaarne kunstiprojekt “Machine”, kus lõid kaasa artist Valge Tüdruk (Elina Masing), produtsent Florian Wahl ja audiovisuaalne kogukond +372 Community, kelle ühistöös valmis projektile pühendatud lugu ja muusikavideo, milles mõtiskletakse kunsti toel piiride nihutamise üle.

Valge Tüdruku poole pöördus koostööpakkumisega trailelisõidu MMil osalev sportlane ise. Keity täpsustab, et tema jaoks on sportlik sooritus nagu omamoodi etendus. “Sport oma algupäras on osa kultuurist ja mulle meeldib seda endiselt nii näha, isegi kui täna see päris nii ei ole. Aga kõnealuse projekti idee juurte leidmiseks tuleb tegelikult vaadata minu suure muusikalembuse poole. Mulle lihtsalt tohutult meeldivad loomingulised inimesed ja koostöö nendega. Mõtetele tekib värvi ja tahke nii palju juurde,” lisab Keity Meier.

Valget Tüdrukut paelus Keity juures lisaks ekstreemsele trikile projekti suurem pilt, videosõnum ning soov ühendada sporti teiste loovaladega. “Läbi minu sõnade jõuab kuulajate ette kujund sellest, mis on Keity tänapäeva ühiskonnas – võitja. Eesmärk on feministlik,” täpsustab muusik. Keity leiab, et võitjal on tihti masina omadused, kuid masin ise ei saa olla võitja. “Enne masinlikkust on süda, mille häält saab masinlikkusega võimendada. Võitjaks on see, kellel on masina sihikindlus minna läbi tule ja vee, kaotamata oma südamehäält, mis meid õigel teel hoiab. Aga lihtsalt Masing olles võid ka võitja olla näiteks,” lisab Meier.

“Tulevikuplaanidest rääkides elan mõnes mõttes ikka oma lapsepõlve unistust, naiivselt ja väheste võimalustega. Samas olen heaks tõestuseks, et suure sisemise põlemise ja heade inimeste toel ärkavad ka ilmvõimatuna näivad unistused päriselt ellu,” täpsustab MMi jaoks valmistuv sportlane.

Valge Tüdruk tegeleb täies hoos uue muusika ning koostööde realiseerimisega. “Tahaksin lasta tihedamini välja just isiklikku loomingut, otsin selleks erilisi võimalusi nagu antud projekt,” jagab kunstnik.


Täispikk hüppevideo:


Lugu “Machine” Spotifys

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.