KUULA | KELLI UUSTANI TRIO UUE SINGLI “PERSPEKTIIV” INSPIRATSIOONIKS OLI LAUL MUUSIKALIST “WAITRESS”

Kelli Uustani 2021. aasta festivalil “Sail Tallinn” (foto: MuusikaPlaneet)

Kelli Uustani Trio avalikustas tangoliku loo pealkirjaga “Perspektiiv”.

“Mind inspireerivad erinevad rütmid, inimesed, meeleolud, hoiakud ja maailmamuusika. Selle loo muusikaliseks inspiratsiooniks oli muusikal “Waitress” ja lugu “What Baking Can Do”,” kommenteeris Kelli Uustani. “Aja möödudes hakkas see lugu aga võtma üha enam minu lemmik koosseisu Quadro Nuevo ja tema plaadi “Tango” kuju. Mulle meeldib endiselt katsetada nö trummiseti vabade koosseisudega ja seekord õnnestus leida midagi endalegi ootamatut.

Algusest peale oli laulu sisse kodeeritud klarnet ja selle mängis absoluutselt hiilgavalt ära Martin Kuusk, kes tabas oma soologa naelapea pihta. Tahtsin salvestusel kasutada ka kindlasti akordioni, kuid paar päeva enne salvestust käisin bandooniumi mängija Kaspar Uljase ja tema argentiinlastest bändikaaslaste tango kontserdil ja kohe oli selge, et akordionist saab bandoonium ja Kaspar meiega ka stuudiosse jõudis. See koostöö jätkub edasi – varsti on oodata trio järgmist lugu, kus külaliseks taas Kaspar ja tema võluv pill.

Lugu kirjutades kõlas mul aga kõrvus rütmipillina üks kummaline mulksuv ja nö. “bujakasha” häält tegev pill (ei osanud seda muudmoodi väljendada :), mida Eestis eriti ei kohta ja mida tihti just India muusikas kasutatakse. Sain targematelt teada, et pilli nimi on UDU ehk CLAY POT ja üllatuseks ilmnes, et meie stuudioprodutsendil Peeter Salmelal on neid pille lausa kaks ja ta ise neid ka meisterlikult mängib.

Nõnda siis selliste kummaliste ja õnnelike juhuste kokkulangemisel sai salvestatud see muhe tango nimega “Perspektiiv” ehk “Lehekese lauluke”.

See on nüüd järjepanu minu kolmas singel Kelli Uustani Trioga sellel aastal. Kohe varsti on oodata ka neljandat.”

Juba homme, 10. detsembril kell 19 esineb trio Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses, pääsmed on müügil Piletilevis.


Koosseis: Kelli Uustani Trio feat. Kaspar Uljas ja Martin Kuusk.

Muusikud:

Kelli Uustani – laul
Mathei Florea – klaver
Raimond Mägi – kontrabass
Kaspar Uljas – bandoonium
Martin Kuusk – klarnet
Peeter Salmela – Clay pot

Produtsendid – Kelli Uustani ja Peeter Salmela
Helirežii, mix ja master – Peeter Salmela

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.