ANSAMBEL SENAT TÕSTATAB PEAASI.EE JUHT ANNA-KAISA OIDERMAAGA VAIMSE TERVISE TEEMA

Pressifoto

Ühiskondlikult aktuaalseid teemasid muusikaga diskussiooniks vormiv ansambel Senat avaldas 1. detsembril singli “Eesriide taha”, mis jätkab septembris alanud igakuiste singlite ja taskusaadete hooaega.

Esmakordselt pole Senati loos tsitaate ega sämpleid. “Eesriide taha” on rokkballaad surelikkusest 5. saj eKr elanud india poeedi Bhartrihari tekstile Martti Kalda tõlkes (muusika autor on Matis Leima). Laulab Senati trummar Kaarel Raidam. Loo instrumentaal kõlab ka Lavakunstikooli ja Theatrumi lavastuses “Tabamata ime”.

Taskusaate “Senati puhvet” viiendas osas on külla tulnud Anna-Kaisa Oidermaa, Peaasi.ee tegevjuht ja kliiniline psühholoog. Räägitakse eestlaste kasvavast vaimse tervise teadlikkusest, aga ka suurenevatest probleemidest. Mismoodi ja miks erinevad põlvkondade teadmised, kuidas anda vaimse tervise esmaabi ja mis on vaimse tervise vitamiinid?

Ansambel Senat (Matis ja Laurits Leima, Martin-Eero Kõressaar, Kaarel Raidam) avaldab iga kuu esimesel kuupäeval mõnel ühiskondlikult olulisel teemal kaasa mõtlema ja tegutsema kutsuva singli ja samal teemal taskusaate, kus külaliseks valitud teemal pädev spetsialist. Järgmine singel “Keeled suhu ja Euroopasse” ja saade haridusest ilmuvad juba 1. jaanuaril!

Kuula Senati singlit “Eesriide taha”:


Kuula taskusaadet:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.