UUS PEOSARI FORMAT SOUNDCLASH TOOB TÄNA ÕHTUL KLUBISSE STUDIO TRUMMI JA BASSI DJ-DE LAHINGU, MILLE VÕITJAT AITAB VÄLJA SELGITADA PUBLIK

Pressifotode kollaaž: Sound In Noise ja NTC

Täna, 22. oktoobril toimub Tallinnas, klubis Studio DJ-lahing, kus võtavad omavahel mõõtu trummi ja bassi DJ-d Sound In Noise Eestist ja NTC Hollandist. Tegemist on esimest korda toimuva omalaadse võistlusega antud muusikažanris, mille võitja selgitavad välja publik ja kohtunik Scanyewest. Lisaks astuvad õhtu jooksul üles Ville Vice ja TBOY Soomest.

Format Soundclash on klubi Studio uus peosari, mille eesmärk on panna omavahel vastamisi kohalikud ja välismaised DJ-d, kes mängivad kordamööda nii avaldatud kui veel ilmumata muusikat ja mikse. Kogu tegevusel hoiab kätt pulsil kohtunik, kelleks on täna õhtul mikrikunn Scanyewest. “Seesuguse peoformaadi idee on mul juba mõnda aega mõtteis olnud ning viimase tõuke sellele andis mitteametlik DJ-battle (inglise keeles võistlus – toim.), mis toimus eelmisel Formati peol klubis Studio minu ja inglise produtsendi TC vahel,” räägib Sound In Noise, kellele teadaolevalt pole Eestis varem ühtegi trummi ja bassi DJ-de lahingut toimunud. “Samuti saab rahvas oma kaasaelamistega “kaasa rääkida” parimate mikside valimises. Eks see ongi omamoodi vahetum suhtlus DJ ja rahva vahel ning annab teistsuguse elamuse.”

DJ-lahingute ajalugu ulatub tagasi 50ndatesse, mil teineteise võidu muusika esitamine Jamaical populaarseks sai. Soundclash (inglise keeles heli kokkupõrge – toim.) nime all alustanud formaat on täna saanud osaks nii underground– kui popkultuuris ning lisaks DJ-lahingutele on tuntud ka räpparite vahelised võistlused. Lahingus võtavad omavahel mõõtu kaks või rohkem DJ-d, kes plaadimasinate taga üles astuvad ja hoolikalt ette valmistatud set-e esitavad. Võitja selgitatakse tavaliselt välja kohtunike, publiku või mõlema abiga.

Täna õhtul astuvad klubi Studio ülakorrusel vastamisi Sound In Noise ja NCT Hollandist. Kohalikele trummi ja bassi sõpradele Sound In Noise pikka tutvustamist ei vaja: tegemist on enam kui 20 aastat tegutsenud DJ ja produtsendiga, kes kuulub legendaarse RAM Recordsi ridadesse. NTC on Hollandist pärit duo, kes tegutseb nimeka Liquicity plaadifirma all ning on teiste seas avaldanud töötluse ka Gram-Of-Funi Eesti Laulu loole “Lost In A Dance”.

Üritust Format Soundclash võõrustab kohtunik Scanyewest, kes vastutab selle eest, et vastased oma set-idega aega mahuksid ning publiku hääl võitja otsustamisel kenasti kuuldav oleks. Lisaks valivad klubi Studio alumisel korrusel terve õhtu jooksul muusikat Ville Vice ja TBOY Soomest.

Format Soundclash toimub klubis Studio (Sauna 1, Tallinn) reedel, 22. oktoobril algusega kell 23. Piletid alates hinnaga 7€ on saadaval GateMe piletikeskkonnas ja kohapeal. Lisainfot leiab Facebookist.

Klubi Studio (pressifoto)

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.