FOLKTROONIKABÄNDI ETNOSFÄÄR KAUAOODATUD ÜLLATUSLIK, TANTSULINE JA PISUT PÖÖRANE SINGEL “TSIH-TSIH” NÜÜD KUULAMISEKS SAADAVAL!

Kathi Koch (foto: Kerttu Kruusla)

Pärast mitut aastat omaette lugusid kõpitsenud, üllatab kolmeliikmeline folktroonika ansambel Etnosfäär taas oma innovatiivsete ideedega regilaulu töötlemiseks. Lõuna-Eestist Karulast pärit pulmalaul “Tsih-tsih” ehk tsihitama ehk parastama pilkab üht pereema ja pereisa, kes käisid kõrtsis kuulutamas, et neil üleliia palju tütreid on. Tütred kositi selle peale ruttu ära ning ema ja isa jäid koduste talutööde tegemisega üksi.

Singli “Tsih-tsih” helikeel on inspireeritud Balkanimaade tantsumuusikast ja maailmamuusika rütmidest. Laulule lisab värvi selleks korraks kaasatud puhkpillide sektsioon ehk Lauri Kadalipp bass- ja tenorsaksofonil, Allan Järve trompetil ja Ingvar Leerimaa tromboonil.

“Etnosfäär on tagasi ja koos sellega ka põnev lähenemine folgile koos balkani- ja elektroonilise puudutusega,” ütleb singlit salvestanud, miksinud ja masterdanud muusikainsener José Diogo Neves.

Ansamblis mängivad Kathi Koch, Kaarel Kuusk ja Karl-Markus Kohv. Lisaks laulavad singlil “Tsih-tsih“ kaasa mitmed liikmed Eesti Noorte Segakoorist ja teised sõbrad.

Etnosfäär on pea viieaastase tegevuse jooksul silma paistnud oma innovatiivsuse ja senikuulmatute muusikaliste ideede poolest nii Eestis kui ka mujal. Nende debüütalbum “A mis tuu om?” (2018) sai palju positiivset tagasisidet. Folkmuusikale keskenduv UK ajakiri “fRoots” kirjeldas Etnosfääri esikalbumit kui ettearvamatut ja šokeerivat 21. sajandi folkmuusikat, mis on täiesti uus ja töötab.

Oma muusikaga säilitatakse ja tutvustatakse eesti regilaulu läbi elava ettekande kuulaja jaoks, kes on harjunud tänapäevase kõlapildiga, kuid kes ei väsi alati otsimast midagi uut.

Etnosfääri kontserti saab kuulata sel nädalal 1. oktoobril Tallinn Music Weeki raames toimuval Erinevate Tubade Klubi folgiõhtul.

Uus singel “Tsih-tsih” on kuulamiseks üleval siin, lüürikavideo avaldatakse YouTube’is kell 18:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.