📊 MUUSIKAPLANEEDI TOP 10 | TABELI UUS ESINUMBER TÕSTATAB OLULISE KÜSIMUSE: “MIS MAA MEILE JÄÄB?”

Videosingel “Mis maa meile jääb?” (foto: Helen Truuverk)

Mihklikuu ehk september hakkab läbi saama ja sellel nädalal, mil muusikasõprade rõõmuks toimub Tallinn Music Week, keerame kalendris lehekülge, et alustada porikuu ehk oktoobriga. Irvitades võib küsida, et kaugel need jõuludki enam on – näiteks Inglismaa poodides müüakse juba jõuluasju, meil veel õnneks mitte (või on keegi näinud?), kuigi Tartu ja Tallinna jõulukuuskede otsimine on alanud. 🙂 Aga see nüüd selleks. Keskendume praegu hoopis MuusikaPlaneedi iganädalasele edetabelile, mille tipus on toimunud muudatused!   

Nimelt haaras värskes topis võimu keskkonnateemaline laul “Mis maa meile jääb?”, mida esitavad ansambel Naised Köögis ja Silver Sepp koos rahvusooper Estonia poistekoori, Eesti Raadio laste laulustuudio tütarlastekoori ning Pärnu linnaorkestriga. Lugu kogus siin oma avanädalal 21,64% häältest ja Naised Köögis on öelnud, et “Mis maa meile jääb?” on nii laul kui ka otsene küsimus, millele kiiremas korras vastust otsida. “Selles on noorte pealehakkamist ja emade-isade südamevalu, üleskutset mõistmisele ja ühisele tegutsemisele. Me soovime kõik puhast planeeti ja jätkusuutlikku eluviisi; kodu, kus tunda end turvaliselt ning osana loodusest; maailma, kus lastel oleks tulevikku. Nagu selgub hiljutisest kliimaraportist, on inimkonnal jäänud väga vähe aega, et kokku leppida ja midagi ära teha, et vältida üleilmset keskkonnakatastroofi,” kommenteeris kollektiiv.

Ka tabeli teisele astmele hääletati uus tulija – Synne Valtri Bandi värske singel pealkirjaga “See öö jääb meiega”, toetust 17,94%. Synne sõnul valmis laul juba aprillis, kuid küpsemisega läks aega ja välja tuli see 14. septembril. “20. augustil esmaesitlesime lugu Tartu Laululaval, kus filmisime ka loole video. Laul võeti vastu ülihästi, vaatamata sellele, et mitte keegi sõnu ei teadnud ja lugu oli täiesti võõras. Oleme nüüdseks paaril korral veel lugu esitanud ja vastukaja on olnud ainult positiivne. Aitäh kõikidele selle eest! Samuti täname kõiki, kes loo tegemisel kaasa aitasid,” märkis lauljatar.

Kui kaks esimest kohta kuuluvad uustulnukatele, siis auväärsel kolmandal positsioonil asub pingerea veteran – juba 18 nädalat on siin veetnud Ragnar Huoponen ehk Ragnar, lauluga “Kõigele ei pea nime andma”, mis avaldati 19. mail. Pala viisi autor on lisaks Ragnarile endale ka Merlis Malm, sõnadega aitas Aapo Ilves. Lugu räägib sellest, et sildistamine võib ühele poolele tekitada tuska ja teisele poolele annab hea vabanduse. 

Väärib veel märkimist, et neljal korral liidrikohale jõudnud ansambli Sorus ja kitarristi Brad Jurjensi ühine singel “Seitse deemonit” libises nüüd kuuendale kohale ning on seega mängust väljas. Küll aga figureerib siin endiselt nende uusim koostöö pealkirjaga “Piraadid, kes eksinud mereteel”, mille leiame 4. platsilt. 

Kuula esikohalaulu “Mis maa meile jääb?” ja seejärel tutvu kogu topiga ning uute tulijatega: 


MuusikaPlaneedi TOP 10 #317 (27. september): 

1 UUS [1] Naised Köögis “Mis maa meile jääb?” (21,64%)
2 UUS [1] Synne Valtri Band “See öö jääb meiega” (17,94%)
3 (4) [18] Ragnar “Kõigele ei pea nime andma” (13,46%)
4 (2) [3] Sorus feat. Brad Jurjens “Piraadid, kes eksinud mereteel” (11,08%)
5 (1) [2] Põhjakiht feat. Epp “Muumimaa” (10,03%)

6 (3) [11] Sorus feat. Brad Jurjens “Seitse deemonit” (8,71%)
7 UUS [1] NOËP “No Man Is An Island” (7,12%)
8 UUS [1] Eleryn Tiit “Kõikjal kõiges” (5,01%)
9 (5) [2] Merit Männiste “Kuivanud puu” (3,43%)
10 UUS [1] SOLD “Virus” (1,58%)

Hääli: 379 (aitäh!)

Reeglite kohaselt pääsevad edasi vaid esiviisikusse hääletatud laulud. Neid asuvad nüüd ründama 5 uut tulijat:

  • 5MIINUST “Koptereid”
  • Ewert “Half of It”
  • OOPUS “Käi kiike korge’elle”
  • Vanilla Ninja “Incredible”
  • Wild Disease x Starboy Bob “Kunagi”

Värske gallup ootab hääli lehe paremas servas (mobiiliversiooni puhul lehe allosas) ja läheb lukku pühapäeval, 3. oktoobril kell 23.59. Tuld! 🔥

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.