TULEMUSED | KODUMAINE SUVEHITT 2021 (KOHAD 1-10)

Kolmapäeva hilisõhtul tegime algust tänavuse kodumaise suvehiti hääletuse tulemuste tutvustamisega – kohtadele 11-20 jõudnud lauludega saab tutvuda siin. Nüüd oleme jõudnud säriseva TOP 10 juurde!

Enne kui selgub, kes pani tänavuse suvehiti küsitluse kinni, tuletame meelde varasemad võitjad. Meie esimesel hääletusel 2014. aastal võidutses Epp Kõivu hitt “Linn on minu (Demie remix)”. Tiitliga on pärjatud ka Ott Leplandi singlid “Iga päev” (2015) ja “Sinine safiir” (2016), Marju Läniku “Võta kinni mu käest” (2017), nublu & reketi “Mina ka” (2018), nublu & gameboy tetrise “für Oksana” (2019) ning SHANONi “Siia ma jään” (2020). Kes selle auväärse seltskonnaga 2021. aastal liitub, saad teada nüüd! 

Kodumaine suvehitt 2021:

10. Smilers “Tee mis sa tahad (Marcus Peak remix)”

Esikümne avab elektroonilise muusika produtsendi Marcus Peak’i maikuu lõpus ilmunud remiks ansambli Smilers singlist “Tee mis sa tahad”.

Hendrik Sal-Salleri poolt loodud laulu originaalversiooni esmaesitlus toimus märtsis konkursi Eesti Laul 2021 finaalis.


9. Getter Jaani & Koit Toome “Valged ööd X”

Getter Jaani ja Koit Toome legendaarne suvehitt “Valged ööd” tähistas sel suvel oma kümnendat sünnipäeva ning sel puhul ilmus loo uusversioon. 

Hiti autori ja produtsendi Sven Lõhmuse sõnul unustas ta laulu uusversiooni luues kõik vana, ainult loo alguse vokaali sämpel on pärit aastast 2011, mis on justkui selle loo kaubamärk.

“Tähistades selle suure suvelaulu kümne aasta juubelit, otsustasin loo teha uuesti nullist, ehk laulsime uuesti vokaalid ja tegin täiesti uue produktsiooni. Tulemus tuli ootuspäraselt äge ja samas ka äratundmisrõõmuks paljudele. Tundub, et “Valged ööd” on peolugu, mis jääb kestma veel pikki aegu,” sõnas Lõhmus.


8. Liis Lemsalu x Stefan “Doomino”

Kaheksandal positisoonil asub selle suve üks suuremaid raadiohitte – Liis Lemsalu ja Stefani duett “Doomino”, mille muusika ja sõnade autoriteks on noored lauljad ise.

“Sellist lugu pole mul enda soolokarjääri jooksul mitte kunagi olnud. See on teistsuguse kõlaga. Siin on elemente, mis on minu jaoks väga põnevad ning mängulised ja mida ma olen alati tahtnud katsetada, kuid kunagi pole selle jaoks olnud õiget pinnast. Stefaniga klappis meil kohe hästi ning koos loo kirjutamise protsess läks väga kiirelt. Ta on üks ääretult andekas laulukirjutaja, kelles on palju talenti ja mul on suur heameel, et me saame ühise loomingu kuulajateni tuua,” jutustas Liis singli ilmudes.

Muide, meie topi 10. koha juures oli juttu sellisest tegijast nagu Marcus Peak. Tema on ka “Doominole” remiksid valmistanud, neid saab kuulata siit.


7. 5Miinust “buffalo”

Seitsmenda koha vääriliseks peavad MuusikaPlaneedi lugejad räpipundi 5Miinust duubelsingli “gloria/buffalo” viimast osa. 

Need kaks koos üllitatud lugu täiendavad teineteist ja vastandudes moodustavad ansambli liikme Põhja Korea sõnutsi siiski ühtse terviku: “Üks on in, teine on out, üks peoleo, teine künnivares. Kaks lugu, mis nõnda sarnased, saidki tandemis avaldatud. Kuigi nende tõelised erinevused on tajutavad vaid vaevumärgatavais nüanssides, on nad muljutud ja voolitud üksteise vastanditeks. Just seetõttu, et vaataja aduks, kuidas küünilisus lörtsib lootusrikkust ning elurõõmu, kuid samas ei tohi just siis kaotada lootust inimestesse, sest teinekord nad üllatavad kõige toredamal kombel.”


6. Synne Valtri Band “Eile veel”

Äsja oma uue singliga “See öö jääb meiega” välja tulnud Synne Valtri Band jõudis meie suvehiti tabelisse juunis avaldatud lauluga “Eile veel”, mis on Synne sõnul juba 9. jaanuaril sündinud lugu, mis ootas oma küpsemist. “Esitlesin lugu bändipoistele märtsis ning nad haakusid minu mõttega kohe. Koostöö tulemusena, mil iga pillimees omapoolseid lahendeid ja nüansse lisas, see lugu selline saigi. Olin positiivselt üllatunud, et nende mõtted minu visiooniga nii üks-ühele klappisid,” kommenteeris lauljatar MuusikaPlaneedile.

Muusikavideo võeti üles imeilusal Paldiski pankrannikul, filmimisele aitasid kaasa Fiorello Rand ja Synne tütar Sandriin Valtri.


5. 5Miinust “gloria”

Viies on taaskord 5Miinust. Kui #7 oli pala pealkirjaga “buffalo”, siis kõrgemal kohal paikneb duubelsingli esimene osa “gloria”. Bändi soovitusel tasubki esimesena vaadata videot palale “gloria”.

“gloria/buffalo” videod filmiti ühe päeva jooksul, mis videote produtsendi Merliin Vellendi sõnul oli korralikuks väljakutseks: “Tugisüsteem oli meil tugev, seega oli kokkuvõttes see sõit väga edukas. Aplaus meeskonnale!”

Videote režissöör Jaan Sinka nimetab antud šedöövreid lühifilmiks: “Meie eesmärk oli moodustada mõlemast videost ühtne tervik, mille jooksul rullub lahti lugu naisest, kelle õhtu ei kujune sugugi selliseks nagu plaanitud. Kindlasti leiate videotest mõne analoogse olukorra, kuhu te ise või keegi teie tuttavatest sattunud on.”


4. Cartoon x nublu x gameboy tetris “Biology”

Neljandaks hääletati üks lahe koostöö. Nimelt Cartooni, nublu ja gameboy tetrise ühiselt valminud träkk “Biology”, mis ilmus maineka Suurbritannia plaadifirma NoCopyrightSounds alt.

Tegu on Cartooni, nublu ja gameboy tetrise esimese ühise singliga. “Oleme nublu ja gameboy tetrisega tegelikult aastaid juba nii üht- kui teistpidi koostööd teinud ning mõte ühisest loost, et ka laiemale maailmale nende talenti tutvustada, on tegelikult meil juba ammu peas mõlkunud. Cartooni 2020. aasta suurim kuulajaskond oli üllataval kombel just Venemaal ning sealt tuli ka idee loosse natukene vene hõngu sisse panna,” rääkis Cartooni liige Ago Teppand.

Tegemist on nublu esimese ingliskeelse singliga, gameboy tetrist kuuleb laulmas nii inglise kui vene keeles.


3. Beatrice “Ullalla” 🥉

Auväärsele pronksikohale hääletati noore lauljatari Beatrice’i singel “Ullalla”, mis oli Kanal 2 “Suvereporteri” tunnuslugu. Laulu muusikavideos saab näha ka eestlaste lemmikut Koit Toomet.

“Ullalla” muusika autor on Karl-Ander Reismann ning sõnade autor Vahur Valgmaa, kes on ühtlasi ka loo video režissöör. Beatrice kirjeldas lugu järgnevalt: “”Ullalla” on mõnus tempokas laul, mis räägib suvest, armastusest ja vabadustundest, mis suvega kaasneb”.


2. SHANON “Paar tundi veel” 🥈

Eelmisel aastal lauluga “Siia ma jään” suvehiti küsitluse võitnud ansambel SHANON meisterdas eduka loo valmis ka tänavu. “Paar tundi veel”, mille autorid on Janek Harik ja Taavi Immato, paikneb tabeli teisel real!

“Tekkis mõte teha selline kergelt humoorikas video, sest tõsiseid teemasid jagub meedias viimasel ajal küllaga,” märkis bändi kitarrist Janek Harik.

Muusikavideo sisuks on aiapidu, mis hoolimata pingutustest järjest rohkem kiiva kisub. Aga kõik pole alati nii nagu paistab ja toimub ka ootamatu pööre.


Olemegi jõudnud kõige magusama positsioonini… 

Milline laul tunnistati möödunud suve parimaks? 🧐

Vastus on siin!


1. WIIRALT “Tähed” 🥇

Kõige enam hääli kogus ansambli WIIRALT romantilise alatooniga singel “Tähed”, mida toetas meie küsitluses 14,25% vastanutest. Palju õnne! 🎊

“Tähed” loodi Las Vegases, kus bänd tegi eeltööd oma selle aasta lõpus ilmuva esimese ingliskeelse plaadi jaoks. Laulu autorid on Martin Saaremägi ja USA talendisaate “The Voice” finalist Ryan Whyte Maloney ning pala muusikavideo võeti üles Nõmmel asuvas observatooriumis. 


Sellised on siis tänavuse suvehiti küsitluse tulemused. Gallupist, kuhu oli üles rivistatud 45 laulu, võttis osa 363 inimest, kes andsid kokku 782 häält. Aitäh teile! Järgmisel aastal jälle! 🙂

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.