TULEMUSED | KODUMAINE SUVEHITT 2021 (KOHAD 11-20)

8.-15. septembrini oli MuusikaPlaneedis üleval kodumaise suvehiti hääletus. Küsitluses sai valida 45 laulu vahel ja hääli kogunes pea 800. Täna avaldame gallupi tulemused kohtadelt 11-20 ning neljapäeval toome teieni kuuma esikümne.

Niisiis, tehkem algust!

Kodumaine suvehitt 2021:

20. nublu & whogaux “uputada merre”

Kahekümnendale kohale maandus artistide nublu ja whogaux koostöö pealkirjaga “uputada merre”, mis on muusikutele järjekorras teine ühislooming, Whogaux’ sulest on varasemalt ilmunud ka biidid nublu loole “Linnud”. Muusikavideo idee autorid on nublu ja Marta Vaarik, viimane on ka režissöör.


19. The Swingers, Birgit & Mikk Saar “See vana number”

Positsioonile #19 hääletati lugu “See vana number”, mida esitab ansambel The Swingers koos solistide Birgit Sarrapi ja Mikk Saarega.

Birgit kommenteeris, et laulu inspiratsiooniallikaks oli Mikk Saar oma rahulikuma loomusega. “Kui viimaste The Swingersi lugude puhul oleme meie koos Tanjaga pigem särtsu üritanud lugudesse süstida, siis seekord rahustas Mikk nii bändi kui mind nii-öelda maha ja lugu tuli selline suvechillilik,” märkis Sarrap. “Video filmimisel sai looduses ja tiikide keskel liialdamata maha löödud tuhandeid sääski, kes meid filmimisel igakülgselt saboteerida üritasid. Õnneks see neil lõplikult ei õnnestunud ning video siiski ilmus, aga tähelepanelik vaataja näeb neid ka kindlasti ekraanil, lugege siis sääsed kokku.”


18. Metsatöll “Tarede vaikuses”

Eesti üks rajumaid bände, veebruaris 22. sünnipäeva tähistanud Metsatöll laadis 2. mai hilisõhtul YouTube’i üles oma uue singli “Tarede vaikuses” muusikavideo, mis paikneb suvehittide tabelis 18. real.

“See on meie poolt üks väga omapärane laul,” rääkis Metsatöllu asutajaliige ja solist Markus Teeäär Raadio 2-le antud intervjuus. “Ta kõlab lihtsalt, aga on sisult üks keerulisemaid. Mõte on hästi lihtne – sõpradevaheline solidaarsus. Et: sõbrad, mul on teiega niivõrd hea olla, nüüd tõuseme püsti ja võtame teie terviseks! Täpselt selline positiivne sõnum ongi. Mitte mingit tagamõttega filosoofiat ei ole mõtet otsida.”


17. Karl Killing feat. Ariadne “segadus hinges”

Karl Killing kaasas oma suve alguses ilmunud singli “powerless” eestikeelsesse remiksi hea sõbra Ariadne, et avaldada ühiselt uhiuus versioon nimega “segadus hinges”. Segastest tunnetest jutustavat duetti toetab omanäoline visuaal, mille aitas luua ja ellu äratada Martti Hallik, tuues hästi esile noorte talentide siira sõpruse ja omavahelise sünergia.

“Viibisin juuni alguses puhkusel, kus Interneti levi polnud kõige parem. Ainuke laul, mis mul sel hetkel telefoni alla laetud oli, oli Karli äsja ilmunud singel “powerless”. Tänu sellele juhusele oli meil lugu korduse peal ning nii pakkuski mu kihlatu välja, et võiksime teha sellest ühise uue versiooni. Mul on väga hea meel, et leidsime lõpuks Karliga viisi midagi koos ellu viia ja loodan, et sellest loost kõlavad välja kõik need emotsioonid, mis meil stuudios alati koos olnud on,” avaldas Liina Ariadne laulu sünniloo.


15.-16. Hellad Velled “Noorus”

Viieteistkümnes ja kuueteistkümnes positsioon kuuluvad jagamisele. Üks neist on ansambli Hellad Velled lugu “Noorus”. Tegu on kaveriga vene duo Dabro eelmisel suvel välja tulnud hitist “Юность”

Laulu eestikeelsete sõnade autorite nimekiri on muljetavaldav: Märt Loddes, Rita Liiver, Marek Sadam, Mart Peedo.


15.-16. Merilin Mälk “Edasi-tagasi”

Kollektiiviga Hellad Velled jagab kohta Merilin Mälk, poplooga “Edasi-tagasi”. Laul räägib unistamisest ja eesmärkide püstitamisest ning karjääriredelil tõusmise emotsionaalsest poolest. Sõnad ja muusika on kahasse Merilini ja Andreas Poomi poolt, oma panuse andis lisaks Soome produtsent Topi Kilpinen. Video autoriteks ”Miljon sammu” meeskond Sander Allikmäe ja Mart Vares.


14. Karl-Erik Taukar “Superkangekaelne”

Karl-Erik Taukari suvine hitt “Superkangekaelne” hääletati 14. platsile. Kaasahaarav laul räägib inimesest, kes ajab läbi elu oma rida ning kellegi teise arvamust liialt ei kuula. “Loo tekst saigi alguse pealkirjast – sõna ise andis kätte palju erinevaid suundi ja ideid. Kangekaelsus loo kontekstis on tegelikult inimese puhul imetlusväärne omadus, kuid sellise tegelasega suhtes olemine võib osutuda samaaegselt ka parajalt keeruliseks,” rääkis Karl-Erik laulu sisust.

Muusikavideo “Superkangekaelne” jutustab loo ebatraditsioonilist elu elavast abielupaarist, kelle kangekaelsus toob nende ellu nii draamat, kaklusi ja märulit, kuid samaaegselt ka leppimist, andestust ja mõistmist. Loo peategelasi kehastavad Maiken ja Priit Pius ning nendevahelisi suhteid püüab videos psühholoogi rollis lahendada Karl-Erik Taukar.


13. gameboy tetris “Incognito”

Värvikates koosseisudes kaasa teinud multitalent ja Valgetähe V klassi teenetemärgi omanik gameboy tetris ehk Pavel Botšarov avaldas augustis oma esimese soolosingli “Incognito”. Loo produtsentideks on Kaspar372 ja Otoroshi, kitarri mängis Raul Ojamaa, viiulit Serj Solo ja taustavokaale laenas laulja Elina Born. 

“Incognito” muusikavideos näeme artisti portjee rollis, kes unistab kuumal südasuvel tööpostil olles hoopis millestki muust kui tööst, et mitte mingi hinna eest suvest veel loobuda. Ühe lemmikhetkena muusikavideost meenutab Pavel pika päeva lõpus hotelli treppidel filmitud tantsustseeni.

“Just sel hetkel kui ma kogu oma viimase energia kokku võtsin ja tantsima hakkasin, viskas võttemeeskond mind ootamatult rannapallidega, mis oli täiesti juhuslik, aga kukkus super ägedalt välja,” meenutas gameboy tetris.


Kuna 11. ja 12. kohalt leiame sama artisti, siis teeme nüüd veidi kokkuvõtlikumalt:  

12. villemdrillem feat. Heleza “tundnud nii”


11. villemdrillem feat. boipepperoni “Sinuta”


Seega, esikümne lähedale hääletati kaks villemdrillemi singlit, mis pärit noore artisti aprillis ilmavalgust näinud debüütalbumilt “vd”. Lugu #12 valmis koos Helezaga ja #11 boipepperoniga.

“Hakkasime konkreetsemalt seda albumi asja boipepperoniga tegema 2020. aasta sügisel, sujuvalt tuli appi ka Karl Killing. Minu jaoks oli see protsess väga silmiavardav ning andis kindlasti tuleviku mõttes palju juurde,” rääkis villemdrillem.


Sellised olid siis kohad 11-20. Nagu juba varem mainitud, siis kodumaiste suvehittide TOP 10 toome teieni neljapäeval, 16. septembril. 😎

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.