OOPUS KUTSUB KÕIKI OSALUSMAAGILISELE RIITUSELE!

OOPUS ja Raho Aadla “RIITUS” (foto: Kerttu Kruusla)

Folktroonikabändi OOPUS teine kauamängiv on peagi ilmumas ning seda tähistab bänd koos tantsija Raho Aadlaga läbi ühise riituse.

Bändi liikmed ja Aadla on viimase kahe aasta jooksul sukeldunud loomeprotsessi, mille koostöö tulemusel sündis RIITUS. Tegemist on osalusmaagilise sündmuse, eluringluse pühitsuse, ühise arbumisega, milles igaüks, kes on sündmusele jõudnud, täidab muusikas, valguses ja liikumises oma olulist rolli.

Bändi üheks suureks inspiratsiooniks on vanem rahvamuusika ja läänemeresoomlaste rahvausund, mille kohaselt elavad meie esivanemate hinged Linnutee taga. Läbi elektroonilise ja rahvamuusika sümbioosi luuakse RIITUSel sild mineviku, oleviku ja tuleviku vahel.

Tantsija Raho Aadla: “Leidsin riitusarbu Voomavoe maski kaks aastat tagasi Pirita jõest. Mitmeid aastaid tagasi tekkinud ja hinges pesitsenud soov koos OOPUSega luua sai tänu Voomavoe leidmisele tõelisuseks. OOPUSe esitluslaad ja looming on bändi algusest peale kandnud eneses jõulist manavägisust, millest soovisin kaasloojana nii osa saada kui ka seda ühiselt edasi arendada. Praeguses riituses on minu liikumisena väljenduv kavakindel tegutsemine miskit, mis lubab Voomavoel – pidevalt üle kanduval ja muutuval olemasolemise voolul – kujustuda. Looduse kingitus on saanud osaks ühiselt jagatavast inimkultuurist. Igal kaaskogejal olgu riituseks oma taotlus, mida ellu kutsuda ja hoogustada. Mina saadan liikudes tänu iseenda ja kõigi kohalolijate kõukudele – tänu selle eest, et oleme olemas just meie ja justnimelt praeguses ajas ja kohas. Eesmärgid omad, koosolemine ühine!”

RIITUSest on võimalik osa saada järgmistes kohtades:
26. august Illiku laiul Orissaares
29. august Patarei merekindluses Tallinnas
2. september Kirsimäel Viljandis
4. september ERMi taga B-alal Tartus

OOPUS esindab tulevikufolki, milles kohtuvad torupill, elektrooniline tantsumuusika ja valgusshow. Bändi kolm liiget miksivad omavahel kokku Eesti pärimusmuusika ja analoogsüntesaatorid ning panevad oma valgusinstallatsioonid muusikaga ühes rütmis tuksuma. Bändi liikmed on Mari Meentalo (laul, eesti torupill, luuper), Johannes Ahun (analoogsüntesaatorid, live helindamine), Aleksander Sprohgis (valgusinstallatsioonid ja visuaalid) ja Kerttu Kruusla (foto ja graafiline disain).

RIITUSe info ja piletid Tickteris.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.