SIIMI AVALDAS MAINEKA SUURBRITANNIA PLAADIFIRMA ALT UUE SINGLI “HERE FOR ME”

Foto: Krislyn Kroon (Pildigram)

Elektroonilise muusika produtsent Siimi avaldas kolmapäeval, 28. juulil uue singli “Here For Me”, mis ilmus maineka Suurbritannia plaadifirma NoCopyrightSounds alt. Lugu, millele andis oma hääle lauljatar m els, on kuulatav kõikidel muusikaplatvormidel.

Värskelt ilmunud “Here For Me” sai alguse hilistalvisel õhtul. “Kuulasin nostalgiliselt oma aastatetaguseid projekte ja ühest jäi jupike meloodiat pähe hõljuma. See on see sama viis, millega “Here For Me” algab,” räägib Siimi, kodanikunimega Siim Otsak. Produtsent kohtus lauljatar m els’iga, kes loole oma hääle andis, alles stuudios pärast ühise tuttava soovitust. Kogu vokaal sai Siimi sõnul purki vaid paari tunniga, millele järgnes kevadel stuudioseinte vahel pikem produtseerimise protsess. “Mingil hetkel oli mul dilemma, kuidas loo teist poolt lahendada – kas jätta ta sisse sellisel kujul, nagu algselt kirja sai või proovida midagi leebemat. Mul on hea meel, et jäin rütmikama variandi juurde, mis kohe alguses õige tundus. Nagu ikka, üldiselt esimene mõte, mis pähe tuleb, on just see õige,” kommenteerib muusik äsja ilmunud trummi ja bassi lugu.

Kuidas sai alguse koostöö Suurbritannia maineka plaadifirmaga NoCopyrightSounds, kelle alt on ilmunud nii Alan Walkeri “Fade” kui Cartooni “On & On”? “Saatsime laulu kevadel NCSile (NoCopyrightSounds. – toim.). Mul ei olnud erilisi ootusi ja ma ei olnud neile varem midagi saatnud, kuid paar päeva hiljem saime vastuse, et nad oleksid huvitatud meie laulu avaldamisest. “Here For Me” on nende YouTube’i kanalil kahe päevaga üle 300 000 vaatamise kogunud ja kuulajate tagasiside on olnud üle igasuguste ootuste positiivne! See pole mulle vist siiani kohale jõudnud,” tunnistab Siimi ja lisab: “Ma usun, et “Here For Me” teeb eriliseks just see, et ta on kirjutatud siiralt ja kuidagi vabameelselt, jättes kõrvale igasugused trendid ja muulaadse, mille tagaajamine kipub metsikult loovust pärssima.”

Siimi läbimurre kohalikul muusikamaastikul saabus 2019. aastal ühes tema remiksiga marp$i loole “Tibulinnu”. Tänaseks on ta avaldanud mitu singlit ja töötlusi näiteks nublu ja pitsa loomingule. Lisaks Eesti Spotify Viral 50 listi jõudmisele on ta figureerinud Spotify edetabelites ka Soomes, Saksamaal ja mujal. Siimi tegemistega saab olla kursis Instagrami ja Facebooki vahendusel.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.