VENNAD ESKOD ÄRATAVAD UUES VIDEOS MÄNGUPOI$$ KÄRU TAAS ELLU

Kohalike muusikute lemmikrežisööride staatusesse kerkinud vennad Eskod on valmis saanud video Mängupoi$$ Käru loole “Kuller”. Kuna andekat räpparit enam siinilmas pole, pidid Raul ja Romet oma sõbra süvavõltsingu (inglise keeles deepfake) abil korraks taas ellu äratama.

“Nii väga armastasime seda tüüpi, kellega kunagi hüvasti jätta ei saanud. Pidime ta hauast äratama, et lõpule viia viimane muusikavideo, mille ta tundmatule tüdrukule oli pühendanud,” lausuvad Eskod. “Mäletame siiani õhtut, kui Brandon “Kulleri” deomo lasi – see oli ta kõige tundelisem lugu, mille muusikavideo pidi tulema legendaarne!”

Aasta pärast Brandoni lahkumist oli vendadel pidevalt kukil koorem Mängupoi$$ Käru albumist ja “Kulleri” lüürika peas kummitamas: “Üks hetk komistasime tõusva räpitähega Lil Till suhtlema ning ta saatis meile kaveri, mille oli samale loole teinud. Uskumatu oli kuulda Mängupoi$$i koos Tilliga ühes loos, teades, et teda ennast enam polnud. Kui kutsusime ühel päeval Vincenti enda juurde vokki sööma, oli saatus otsustanud, et teeme selle muusikavideo ära.”

Eskode jaoks oli selge, et Brandonit on vaja visuaalselt videos näha ja seetõttu otsiti spetsialisti, kes looks nende sõbrast 3D mudeli. “Geniaalne Marko Post (FrostFX stuudio) haaras kohe ideest kinni ja arvas, et süvavõltsinguga tuleks asi veelgi võimsam. Meie arvuti on jätkuvalt täis kaadreid Brandonist ning nende filmiduublite, vlogide ja muusikavideote katsetuste põhjal saigi Marko surnu taas ellu äratada,” seletavad Eskod. Siiski oli vaja kehadublanti, kellele nägu asetada. Keerukas missioon sai lahendatud, kui appi tuli poiste kunagine koolikaaslane Karl Poll, keda juba varemgi Brandoni teisikuks oli peetud. “Piinasime teda mõnuga, et maagiline päikeseloojang kaadrisse saada,” muigavad Raul ja Romet.

“Kulleri” videosse on kogutud palju jälgi, mida Mängupoi$$ endast maha jättis. Konkreetsete esemetena käivad videost läbi raadio kaelakee, mille Brandon 7. klassis 80 krooni eest oli ostnud, Eskode esimeses filmis “Kõik Koletised on väljamõeldud” kantud roheline jakk ja graveeringuga kokanuga, mis pärineb ajast, mil ta õppis Tallinna Teeninduskoolis. Sümboolselt on visuaali paigutatud Brandoni lemmikkommid ja kurikuulsa karri leiva retsept.

“Kuigi kõndisime kogu ideega moraalsuse ääremaal, tuli video otse südamest. Ka legendaarne Genka uskus meisse ning andis mehise panuse, et video valmiks. Jätkuvalt on valus, aga see seiklus andis meile tunde nagu oleks korra veel Brandoniga hänginud,” ütlevad Raul ja Romet. Video taustal võib paljudes kaadrites märgata kajakat ning guugeldades avastas Raul, et paljudes kultuurides on kajakas elu ja surma vahelise ülemineku sümbol: “Näiteks, kui inimene või loom sureb, saadetakse ta kajaka abil sageli teispoolsusse. Seega lind sümboliseerib meie hüvastijättu oma parima sõbraga – laseme tal nüüd minna.”

Dedicated to Brandon Enrico Lebbin (09.07.1999 – 27.06.2019) a.k.a MänguPoi$$ Käru.

Aeg ei ole päris.


Mängupoi$$ Käru “R.I.P.” on saadaval nii digitaalselt kui ka vinüülil. Kassett, kus peal lisalugu “Palju õnne”, ilmub juuli lõpus. Autentsuse säilitamiseks pole plaadile valitud lugusid ümber miksitud ning ka nende nimed jäid sellisteks nagu demodel algselt kirjas. Osa plaadi tulust annetatakse MTÜ-le Peaasjad, mis tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varajase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega ühiskonnas.

“R.I.P.” on kuulatav kõikidel suurematel muusikaplatvormidel.

Albumit saab osta siit!

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.