EESTI UUES MUUSIKAVIDEOS OSALEB MÕÕGAKANGELANE ZORRO?

Pressifoto

Kaibaldi, Eesti uue americana neliku värskes muusikavideos teeb kaasa üks tuntud mõõgakangelasele sarnane tegelane.

“Kuigi loo nimi “Don Diego” viitab Zorro tegelaskujule, siis Zorrole mõeldes ei ole siiski see lugu, ega video loodud. See lihtsalt kukkus nii välja. Tegemist on westernliku armastuslooga, kus peategelaseks on põgenev pahalane,” selgitab Kaibaldi solist Liisi.

Kogu video loomise, ideest teostuseni, viisid nad läbi iseseisvalt. Video tegemise muljeid vahendades jutustab Liisi, et tema jaoks oli kogemus külm ja tüütu, kuid lisab, et tagantjärgi on tulemus seda väärt. Kitarrist Riho nõustub: “Võtted jäid olude sunnil jahedasse perioodi, kuid kogemus oli vaatamata sellele siiski nauditav ja põnev.” Peamise koormuse kandis aga siiski bändi trummar Donat, kellel on ka varasem kogemust videote tegemisel. Donat on ise ka videos peategelase rollis.

Kaibaldile polnud video tegemine liiga kallis lõbu – selleks kulus neil vaid paarsada eurot ja kotitäis porgandeid.

Laul ise sündis ühisloominguna bändi salapaigas – Hiiumaal asuvas saunamajakeses. “Don Diego” salvestati ja miksiti koostöös tänavu Eesti parimaks lindistajaks, miksijaks ning masterdajaks tunnistatud Peeter Salmelaga.

Kaibald tuli kokku jaanuaris 2020 vokalist Liisi ja kitarrist Riho eestvedamisel. Nende kahe hääle ja kitarrimängu teineteist täiendav kooskõla annab bändile muusikale näo. Muusikalise vundamendi laovad trummar Donat ning Eesti juurtega austraallasest bassimees Mike.

Hiiumaal asuva Kaibaldi liiviku järgi nime saanud bänd astub kuulajate ette juba varsti, 31. juulil, Baltikumi suurima bluusifestivali, Augustibluusi, pealaval.


Lugu Spotifys

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.