EESTIS ON PEAD TÕSTMAS PIRAADIMETAL

Brad Jurjens ja Sulev Saluneem (foto: Rauno Vahtre)

Täna, 2. juulil ilmus ansambli Sorus ja kitarristi Brad Jurjensi (MUST HUNT) koostööna valminud lugu nimega “Seitse deemonit”. Tegemist on esimese looga jõulude paiku ilmuvalt piraadi-teemaliselt kontseptplaadilt.

Soruse laulja Sulev Saluneem: ”Siis, kui tulime välja Soruse uue plaadiga “Metsade jumalad”, olin ma veendunud, et nüüd paar aastat ma uut plaati ei tee ega isegi ei mõtle sellele, kuna COVID-19 ja muu säärane oli turjas. Aga nagu näha, olid saatusel ikkagi teised plaanid. Kui mul tekkis ühe uue loo idee, olin kohe sellest ise vaimustuses, et kurat see on hea kraam ja see kõlab täpselt sellisena nagu mulle just meeldib. Ainus mida ma ei suutnud teha, oli mõelda sinna ideaalselt sobivat soolot ja nii see lugu seisis paar nädalat. Mingi hetk sattusin YouTube’is ühte Brad Jurjensi videot (“Mach300”) vaatama ja otsustasin, et kirjutan ja küsin abi. Üks jutuajamine viis teiseni ja pärast paari esimest päeva jõudsime järeldusele, et damn that’s some good stuff we made, piraadi metal tundus et on teema ja sellest sündiski plaan, et me peame ilmselt rohkem muusikat koos tegema. Sedasi olemegi nüüd teel Eesti esimese piraadimetali plaadini.”

Brad Jurjens lisab: “Täpselt pool plaadist on praeguseks salvestatud ja ma võin öelda, et minu arvates on “Seitse deemonit” hetkel meie kõige vähem “piraadilik” lugu. Aga samas valmistab ta kuulajat päris hästi ette selleks, mis hiljem tulemas on.” 

Plaat on valmimas Bradi käe all “Estonia 15” stuudios. Miksib ja masterdab Lauri Kuriks.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.