NOVEMBRIS JÕUAB TALLINNASSE UUE LAINE POST-PUNGI TÄHT MOLCHAT DOMA

Pressifoto

8. novembril esineb Tallinnas klubis Hall alternatiivmuusika skeenes tugevasti laineid löönud post-punk trio Molchat Doma.

Molchat Doma (tõlgitud kui “Majad Vaikivad”) on Valgevenes Minskis 2017. aastal asutatud bänd, mis seisab post-punki, new-wave ja synth-popi ristumiskohas. Tume, kuid tantsuline gooti-esteetikaga muusika meenutab tugevasti žanri eelkäijaid, kuid sellegipoolest kõlavad Molchat Doma lood alati omapäraselt. Nad on teinud “vana” žanri uuesti populaarseks – neil on mitmekümneid miljoneid vaatamisi YouTube’is, kuulsus TikTokis ning müüdud on kümneid tuhandeid füüsilisi plaate.

Bändi kuuluvad Egor Škutko, kes laulab venekeelset teksti oma sügaval monotoonsel häälel, Pavel Kozlov bassil ja süntesaatoritel ning Roman Komogortsev kitarril, süntesaatoritel ja trummimasinal. Bändi inspireerib kõik, mis nende ümber on – nii muusika, erinevad situatsioonid eraelus kui ka ühiskondlikud rahutused.

Praeguseks on bänd avaldanud kolm albumit. Nende kuulsaim, teine album “Этажи” (hääldatakse “Etazhi”, mis tähendab korruseid) ilmus 2018. aastal. Selle erinevaid füüsilisi versioone on juba müüdud üle kümne tuhande eksemplari ning on seetõttu silmapaistva nõudluse tõttu pidevalt juurde trükkimisel. YouTube’is on sel albumil üle 25 miljoni vaatamise. Sama albumi videosingli “Sudno” ulmeline edu, mis sai alguse 2020. aasta aprillis TikTokis, ei vaibu striiminguplatvormidel siiani. Kuigi bänd laulab vaid oma emakeeles, mängivad nad alati täismajale, olenemata sellest, kas kontserdid on Londonis, Varssavis, Helsingis, Belgradis või Berliinis.

Piletid on müügis Ticketeris alates kell 14.00!


Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.