MUUSIKAFESTIVAL JUU JÄÄB TÄHISTAB 25. SÜNNIPÄEVA

Muhu saare suurim muusikasündmus Juu Jääb toimub sel aastal 1.-4. juulini Hellamaa külas asuvas Muhu Muusikatalus. Rahvusvahelisel festivalil esinevad artistid USA-st, Suurbritanniast, Austriast, Rootsist, Soomest ja mujalt.

Lisaks on Juu Jääb esimeseks festivaliks, kus mitmed Eesti artistid saavad elavas ettekandes esmaesitleda oma uut heliloomingut.

Festivali looja, saksofonist Villu Veski sõnul on Juu Jääb kõikidest raskustest ja keerukatest olukordadest hoolimata alati kastanid tulest välja toonud. “Ääremaal nagu Muhu saar seda on, on ühe festivali korraldamine juba eos paras väljakutse, kuid kõige kiuste tähistame tänavu 25 aasta juubelit ja seda veel ka väga ägeda programmiga,” lausub Veski. Ta leiab, et inimeste kultuurinälg ja vajadus elava muusika järele on praegu ehk isegi suurem kui mistahes varasemal aastal. “Juu Jääb on alati olnud paik, kus muusikasõbrad kohtuvad ja saavad sundimatus õhkkonnas hea muusika saatel mõnusalt aega veeta, tänasel päeval on sellist palsamit vaja veelgi enam,” nendib Villu Veski.

Juu Jääbi, mis on aastate jooksul võõrustanud hulgaliselt erinevate muusikažanrite maailmanimesid, peaesinejaks on tänavu USA kvartett FORQ, mille loojate ja pillimeeste hulka kuuluvad nii Grammyde kui teiste muusikaauhindadega pärjatud bändi Snarky Puppy liikmed. Lisaks neile saab Muhu Muusikatalu pealaval näha ja kuulda Briti funk-jazzi kollektiivi Incognito üht esisolisti Vanessa Haynesi koos oma ansambliga.

Festivalile jõuab ka mitmekülgne ja põnev läbilõige Eesti oma artistide uuest loomingust. Värsket loomingut oma peagi ilmuvalt uuelt albumilt esitleb koos erinevate lavapartneriga Eesti tipp-produtsent Sander Mölder. Uut materjali esitlevad Juu Jääbil ka jazzvokalist Ivi Rausi, noorema põlvkonna üks põnevamaid lauljaid-laulukirjutajaid Maris Pihlap ning oma viimase albumiga “Omaenese ilus ja veas” end uuesti kuulajate südamesse laulnud Mari Jürjens. Festivali avaõhtu lõpetab aga bassimängija Janno Trumpi juhitud vägev 10-liikmeline kollektiiv JT Conception. Saksofonist Raivo Tafenau esineb festivalil trios koos poja, trummar Ramuel Tafenau ja kitarrist Ain Aganaga. Eesti rütmimuusika elav klassik Tõnu Naissoo toob Juu Jääbile aga oma Hammond Trio.

Lisaks Muhu Muusikatalule toimuvad festivali kuupäevade raames kontserdid ka Kuressaare Arensburg Boutique Hotel & Spa Päikeseterrasil, Pädaste Mõisas, Muhu Katariina Kirikus ning sel aastal ka Kuressaare Laurentiuse Kirikus ja Tallinna jazzklubis Philly Joe’s.

Festivali Juu Jääb puhul on tegemist vabaõhu üritusega, mis müüb korraldamise hetkel maksimaalselt vabaõhu üritustele kehtiva piirangu jagu pileteid ning järgib kultuuriüritustele kehtestatud reegleid ja soovitusi.

1997. aastal Pädaste mõisahoovis korraldatud kontserdist alguse saanud muusikafestival Juu Jääb on üks vanimaid järjepidevalt toimunud rahvusvahelisi muusikafestivale Eestis.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.