SUVINE JAZZIPIDU! FESTIVAL JAZZKAAR 2021 AVALDAS UUENDATUD PÕHIPROGRAMMI

Dee Dee Bridgewater (foto: Hernan Rodriguez)

Esmakordselt augustis toimuv festival Jazzkaar 2021 avaldas kauaoodatud programmi. 23.-29. augustini muutub Telliskivi Loomelinnak suvelõpu jazzioaasiks, kus saab nautida rikkalikku muusikaprogrammi – nii vokaalmuusika erinevaid värvinguid kui ka instrumentaalmuusika tipptaset.

32. korda toimuva festival Jazzkaare põhiprogrammis esinevad kümne maa muusikud kolmekümne kontserdiga. “Rõõmustame, et festivali Jazzkaar 2021 meeskonnal õnnestus kevadisest programmist suurem osa kontserte üle tuua augustisse ning saame jazzifännidele pakkuda mitmekesist tipptasemel muusikaprogrammi,” kommenteerib festivali kunstiline juht Anne Erm. “Festivali Jazzkaar 2021 põhiprogrammi 30st kontserdist on 20 Eesti artistide omad. Soovime pakkuda kodumaistele muusikutele võimalikult palju esinemisi, on ju kultuuri pikk kinniolek jätnud suure igatsuse elavate kontsertide järele nii publiku kui ka muusikute südametesse,” lisab Erm.

Festivali avab armastatud saksofonist Raivo Tafenau esitledes oma ansambli ja Tallinna Kammerorkesteriga Rasmus Puuri juhatusel oma muusikaga albumit “The Same Differences”. 70ndat juubelit tähistav legendpianist ja helilooja Tõnu Naissoo tutvustab oma Electric Groupiga värsket loomingut. Paljud kodumaised lemmikud esitavad festivalil uut loomingut või muusikat hiljuti välja antud albumitelt, nende seas Argo Vals Band, Dagö, deLULU, Janno Trump Clarity Ensemble, Joel Remmel Trio, Mingo Rajandi Quintet, The Motown Sound, New Wind Jazz Orchestra & Kristjan Randalu ja Tanel Ruben Quintet. Rahvusvahelisi koostöid tutvustavad London-Tallinn Cosmic Bridge ja Mart Soo & Florian Walter. Eksperimentaalmuusika sfääre puudutavad Modulshtein ja Raimond Mägi Trio.

Särtsaka täiendusena lisandusid põhiprogrammi ELLIP, Modulshtein ja Susanna Aleksandra. Lisaks kodumaistele hinnatud artistidele tutvustavad vokaaljazzi erinevaid tahke maailmamainega inglise lauljatar Lucy Woodward ja mahehäälne Norra jazzvokalist Torun Eriksen. Maailmaklassi instrumentaalmuusikaga kostitavad kuulajaid Prantsuse multiinstrumentalist Mino Cinélu ja legendaarne Norra trompetist Nils Petter Molvær, Šveitsi pianist-minimalist Nik Bärtsch, kes esitleb oma värske sooloalbumi kava. Oma uusimat loomingut esitab ka Soome urban– ja indieskeene kuum nimi Jesse Markin. Elektroonilise muusika ja visuaalshow‘ga üllatab innovatiivne Hollandi trio Tin Men and the Telephone. Jazzkaare peaesineja on Grammy auhinnaga pärjatud Ameerika jazzidiiva Dee Dee Bridgewater, kes esitab jazziklassika unustamatuid teoseid koos Estonian Dream Big Bandiga Siim Aimla juhatusel 12. novembril Alexela Kontserdimajas. Kontserdi toob publikuni Viru Keskus.

Seitsmendat aastat järjest vallutab jazzmuusika Telliskivi Loomelinnaku ühendades sametised augustikuu õhtud ning lummava helidemaailma tervikuks. Sündmused leiavad aset Vabal Laval ja fotokunstikeskuse Fotografiska Tallinna kontserdiruumis. Hingekosutavad kontserdid jõuavad ka Tartu, Pärnu, Viljandi ja Rakvere publikuni.

Turvalise festivalikogemuse pakkumiseks järgib korraldusmeeskond sündmuse läbiviimisel riiklikult kehtestatud nõudmisi ürituste korraldamiseks; koostöös Terviseametiga on läbimõeldud lisameetmed, et publikul, muusikutel ja korraldajatel oleks võimalikult turvaline sündmusel osaleda; ning välja on töötatud ka “Turvalise festivali juhend”.

Kõik ostetud piletid kehtivad automaatselt uutel kuupäevadel. Kui uus aeg ei sobi kontserdikülastajale pakub festival Jazzkaar võimalust piletid tagastada või vahetada Jazzkaare kinkekaardi vastu perioodil 20.05.-20.06.2021. Tagasiostu või vahetuse soovist saavad pdf-piletite omanikud anda teada siin. Tavapiletite omanikud saavad piletid tagastada Piletilevi müügipunktides, v.a Circe-K teenindusjaamades ja Viru keskuse infopunktis. Festival Jazzkaar kutsub kultuurisõpru toetama festivali ellujäämist jättes piletid tagasi müümata.

32. Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar toimub 23.-29. augustini 2021 üle Eesti. Tutvu festivali kava ja artistidega kodulehel. Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.