KAISA LING THINGI UUS SINGEL “LESKEDE KANTRI” ON MAGUS-MÕRKJAS BLUUSIBALLAAD

Foto: Ekvilibrist

Palaganibluusi kollektiivi Kaisa Ling Thing teisel täispikal albumil “Läänemure lained” kõlab vaid emakeelne vodevillimuusika. Plaadi 10 lõbusat (ja üsna tõsist) lugu räägivad salapärasest Läänemurest, mis igasugu tabude, hirmude ja kompleksidena me pea kohal lokku lööb. “Läänemure lained” jõuab kuulajateni esmakordselt volbriööl, 30. aprillil kell 21 Klassikaraadio vahendusel.

“Leskede kantri” on kirbest kaotusvalust, kahetsusest, aga ka tänulikkusest ja valusast rõõmust kantud kantrimaitseline pala, mis pühendatud ansambli solisti Kaisa vanavanaemale Helmile, kes jäi pärast II maailmasõda leseks terveks eluks. “Mamma suri juba enne minu sündi, aga ta oli vinge mutt, kes armastas nalja, pidu ja laulu. Pidi ikka hea armastus olema, et terveks eluks jätkus! Selles on midagi paduromantilist, samal ajal pragmaatilist, mis mulle sümpatiseerib ja mis selle loo inspireeriski,” kommenteeris Kaisa Ling. Magus-mõrkjas bluusiballaad räägib armastusest, mille tõeline väärtus selgub alles pärast kallima lahkumist. Kaasa teeb Tõnu Timm pedal steel-kitarril.

Kaisa Ling Thingi uus album “Läänemure lained” on intiimne sissevaade naisbluusilaulja arengulukku, eklektiline segu 20. sajandi esimese poole musta muusika järelkajadest Ida-Euroopas ja algupärase eesti palaganibluusi esimesi katsetusi.

Albumil, mille juhatab suurejooneliselt sisse tseremooniameister Dan le Man, lööb lisaks Kaisa Ling Thingi tuumikule (bluusimutt Kaisa Ling, Rene Paul klaveril, Argo Toomel kontrabassil ja Peep Kallas trummidel) kaasa hulk tunnustatud eesti muusikuid: Jason Hunter trompetil, Siim Aimla klarnetil ja baritonsaksofonil, Sten Valdmaa tromboonil, Vilho Meier kitarril, Urve Voitk akordionil, Tõnu Timm pedal steel’il ning gypsy-jazz ansambel Titoks koosseisus Kristjan Rudanovski viiulil ja Jaanis Kill kitarril, keda toetab kontrabassivirtuoos Ara Yaralyan.

Bändi uus plaat katab rohkelt erinevaid žanre, boogie-woogie‘st kantrini, loomulikult ei puudu ka päris traditsioonilised vormid, 10 loo seast võib leida nii 12-takti kui slow blues’i. Kaisa Ling: “Kirjutasin albumit nagu vodevillilavastust, mis tervikuna annaks läbilõike praegu eesti inimesi kimbutavatest tabuteemadest, hirmudest, ühesõnaga, läänemuredest. Loodan, et kui me (ja mina ise muidugi eesotsas) natuke kõikide nende jamade üle nalja teeme, läheb ka elu-olu lihtsamaks ja lõbusamaks!”

Kaisa Ling Thing on bluusimaastikul omapärane, et mitte öelda kummaline tegija, kuna solistiks on naine ja teemad on läbivalt feministlikud. Koosseis keskendub inimõigustele, seisab vägivalla ja rassismi vastu ning toetab alati oma kehaga rahujalal olemist. Ansambel on tegutsenud juba aastast 2017 ning 2018. aastal ilmus neilt debüütplaat “Nii kole mees”.


Laul digiplatvormidel Spotify, Apple Music

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.