UKU HAASMA AVALIKUSTAS OMA TEISE EESTI LAULULE SAADETUD LOO

Uku Haasma Eesti Laulul (kuvatõmmis ETV-st)

Uku Haasma avaldas loo ”Päriselt või?”, mis oli noormehe teiseks lauluks, mille ta Eesti Laulule esitas.

2021. aasta Eesti Laulu poolfinalist Uku Haasma avaldas oma teise singli albumilt “Kaos”. Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias tudeeriv noormees tõdes, et just “Päriselt või?” laulu vokaali meloodia temas teatavat laulukonkursi hõngu ja soovi kandideerima tekitaski.

“Eesti Laulul kogetu oli võrratu ja olen selle eest siiralt tänulik. Tõsi on see, et alguses arvasin, et edasi pääsebki just see lugu. Arutasime bändimeestega tihtilugu, et kui peakski Eesti Laulule pääsema, siis milline lugu läheb? Sellele järgnes alati kaaslaste muie ja küsimus “Päriselt või?”,” rääkis Haasma.

Tema sõnul sündis see laul tegelikult juba mitmeid aastaid tagasi kitarri kallal nokitsedes. “Ennast kitarril avastades hakkas kujunema kindel kitarrikäik ja mõni hetk hiljem kuulsin peas meloodiat, mida hakkasin kaasa laulma. Päris kiirelt hakkas vorm kujunema. Ei midagi terviklikku vaid täpselt niipalju, mis mahub kenasti sahtlisse,” selgitas Haasma.

“Möödunud suvel tekkis aga idee Eesti Laulule kandideerida. Mõtlesin sahtlisse kirjutatud lugude peale ja kui meenus “Päriselt või?”, käis idee läbi. Edasi tutvustasin seda oma heale sõbrale Henri Erik Tammaile, kellega sai lugu tervikuks tehtud,” rõõmustas Haasma. Henri Erik Tammai on Uku Haasma kursusekaaslane Viljandi Kultuuriakadeemias.

Kui Eesti Laulu poolfinaalis looga “Kaos” suurema publiku ette jõudnud Haasmalt küsida, millised on tema edasised plaanid, siis vastab ta lihtsalt “Kaos”. Tegelikult ongi nii, et hetkel käib kõva töö ja nuputamine lugude kallal, mis lood lähevad albumile ja millised mitte. “Mind väga kõnetab see konseptsioon, et albumi nimeks saab “Kaos”. See, mis seal albumi peal saab olema, on nimele vastav. Kohati nagu teeks filmimuusikat,” sõnas ta.

Albumilt on oodata mitmekülgset muusikat, mis kompab erinevate žanrite äratuntavaid tahke. “Minu jaoks on muusika vaba kunsti vorm. Lasen hea meelega meloodiatel end kanda. Looming on minu jaoks täielik vabadus. Teatud usaldus on muusika ja üldse elu vastu siin ajaga tekkinud,” lõpetas Haasma.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.