📊 MUUSIKAPLANEEDI TOP 10 | GREIP ON ÜLIVÕIMAS LIIDER, JÄRGNEVAD KERLI T. & RAGNAR NING ANNE VESKI

Greip (foto: Jaan Krivel)

Vokaalansambel Greip sai möödunud nädalal toimunud MuusikaPlaneedi TOP 10 hääletuses kirja vinge tulemuse. Nende lugu “Marutuul” kogus koguni 47,16% kõikidest häältest ning rebis end ülikindlaks liidriks.

“Marutuul” figureerib meie pingereas viiendat nädalat ning esikohti on laulul ette näidata neli. Lugu võib pidada 2012. aastal Eesti Muusikaauhindade jagamisel Aasta Parima Laulu kategoorias nomineeritud ning YouTube’is 2,4 miljonit vaatamist kogunud “Vihma loitsu” mõtteliseks jätkuks. Pala muusika autor ja bändi Greip looja Fred Rõigas kommenteeris singli ilmudes: “On ju teada, et loodustemaatika on eesti rahvapärimuses väga olulisel kohal ja ehkki uue loo puhul on tegemist originaalloominguga, on meie bändi folgilikku tausta arvestades selline ideeline sild kõnekas. Samuti on tuule kujund Eestile väga omane, kusjuures alati ei peaks seda negatiivsena tõlgendama, tihtipeale ulatab see hoopis abikäe. Näiteks millelegi unustatule elu sisse puhumisel.”

Tabeli veteran, juba 14 nädalat siin palju hääli kogunud Kerli T. ja Ragnari duett “Paremat ei olla saa” tõusis eelmise nädala pronksikohalt hõbemedalile. “Oleme Kerliga ammused sõbrad ja ühistel istumistel alati koos laulnud mingeid lugusid,” kommenteeris kõnealuse laulu üks esitaja Ragnar Huoponen eelmise aasta novembris MuusikaPlaneedile. “Sel [2020 -toim] suvel otsustasime, et teeme siis lõpuks koos loo. “Simply the Best” on alati meile mõlemale meeldinud ja lasime sõnademeistril Aapo Ilvesel sõnad kirjutada. Kerlil muusikalist tausta jagub, aga see on nüüd esimene avaldatud lugu.”

Laupäeval, 27. veebruaril 65. sünnipäeva tähistanud (palju õnne! 💐) Anne Veski uus singel “See, mis meid kokku viis”, mis on osaliselt pühendatud lauljanna abikaasale Benno Beltšikovile, asub oma avanädalal positsioonil number kolm. ETV saates “Hommik Anuga” esmaesitletud lugu sündis Veski sõnul alguses inglise keeles.

Esiviisikusse mahtusid veel ka Triin Lellepi “Natura” ja Johanna Kristina “Only as a Friend”, mis paiknevad – nagu ka eelmisel nädalal – vastavalt 4. ja 5. platsil.

Kuula esikohalaulu “Marutuul” ja seejärel vaata kogu tabelit:


MuusikaPlaneedi TOP 10 #289 (1. märts):

1 (1) [5] Greip “Marutuul” (47.16%)
2 (3) [14] Kerli T. & Ragnar “Paremat ei olla saa” (13.48%)
3 UUS [1] Anne Veski “See, mis meid kokku viis” (9.75%)
4 (4) [2] Triin Lellep “Natura” (8.51%)
5 (5) [3] Johanna Kristina “Only as a Friend” (5.32%)

6 (2) [5] Vikat “Kägu” (4.43%)
7 UUS [1] SS Robot “Rail Baltica” (3.72%)
8 UUS [1] Daniel Levi “Jasmine” (3.01%)
9 UUS [1] Jaagup Tuisk “Jää minuga” (2.84%)
10 UUS [1] Renate “Töö-töö” (1.77%)

Hääli: 564 (aitäh!)

Nagu reeglid ette näevad, pääsevad edasi vaid esiviisikusse hääletatud laulud. Neid asuvad nüüd ründama viis uustulnukat:

Maarja Nuut & Ruum “Kuud kuulama (NOËP remix)”
Metsatöll “Hõim”
Miljardid “Sisemine samurai”
raha.pesu.karud “sierrari” 
Uudo Sepp “PRAY”

Värske gallup ootab hääli lehe paremas servas (mobiiliversiooni puhul lehe allosas) ja läheb lukku pühapäeval, 7. märtsil kell 23.59. Tuld! 🔥

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.