📊 MUUSIKAPLANEEDI TOP 10 | GREIP ON ÜLIVÕIMAS LIIDER, JÄRGNEVAD KERLI T. & RAGNAR NING ANNE VESKI

Greip (foto: Jaan Krivel)

Vokaalansambel Greip sai möödunud nĂ€dalal toimunud MuusikaPlaneedi TOP 10 hÀÀletuses kirja vinge tulemuse. Nende lugu “Marutuul” kogus koguni 47,16% kĂ”ikidest hÀÀltest ning rebis end ĂŒlikindlaks liidriks.

“Marutuul” figureerib meie pingereas viiendat nĂ€dalat ning esikohti on laulul ette nĂ€idata neli. Lugu võib pidada 2012. aastal Eesti Muusikaauhindade jagamisel Aasta Parima Laulu kategoorias nomineeritud ning YouTube’is 2,4 miljonit vaatamist kogunud â€œVihma loitsu” mõtteliseks jätkuks. Pala muusika autor ja bĂ€ndi Greip looja Fred Rõigas kommenteeris singli ilmudes: “On ju teada, et loodustemaatika on eesti rahvapärimuses väga olulisel kohal ja ehkki uue loo puhul on tegemist originaalloominguga, on meie bändi folgilikku tausta arvestades selline ideeline sild kõnekas. Samuti on tuule kujund Eestile väga omane, kusjuures alati ei peaks seda negatiivsena tõlgendama, tihtipeale ulatab see hoopis abikäe. Näiteks millelegi unustatule elu sisse puhumisel.”

Tabeli veteran, juba 14 nĂ€dalat siin palju hÀÀli kogunud Kerli T. ja Ragnari duett “Paremat ei olla saa” tĂ”usis eelmise nĂ€dala pronksikohalt hĂ”bemedalile. “Oleme Kerliga ammused sĂ”brad ja ĂŒhistel istumistel alati koos laulnud mingeid lugusid,” kommenteeris kĂ”nealuse laulu ĂŒks esitaja Ragnar Huoponen eelmise aasta novembris MuusikaPlaneedile. “Sel [2020 -toim] suvel otsustasime, et teeme siis lĂ”puks koos loo. “Simply the Best” on alati meile mĂ”lemale meeldinud ja lasime sĂ”nademeistril Aapo Ilvesel sĂ”nad kirjutada. Kerlil muusikalist tausta jagub, aga see on nĂŒĂŒd esimene avaldatud lugu.”

LaupĂ€eval, 27. veebruaril 65. sĂŒnnipĂ€eva tĂ€histanud (palju Ă”nne! 💐) Anne Veski uus singel “See, mis meid kokku viis”, mis on osaliselt pĂŒhendatud lauljanna abikaasale Benno BeltĆĄikovile, asub oma avanĂ€dalal positsioonil number kolm. ETV saates “Hommik Anuga” esmaesitletud lugu sĂŒndis Veski sĂ”nul alguses inglise keeles.

Esiviisikusse mahtusid veel ka Triin Lellepi “Natura” ja Johanna Kristina “Only as a Friend”, mis paiknevad – nagu ka eelmisel nĂ€dalal – vastavalt 4. ja 5. platsil.

Kuula esikohalaulu “Marutuul” ja seejĂ€rel vaata kogu tabelit:


MuusikaPlaneedi TOP 10 #289 (1. mÀrts):

1 (1) [5] Greip “Marutuul” (47.16%)
2 (3) [14] Kerli T. & Ragnar “Paremat ei olla saa” (13.48%)
3 UUS [1] Anne Veski “See, mis meid kokku viis” (9.75%)
4 (4) [2] Triin Lellep “Natura” (8.51%)
5 (5) [3] Johanna Kristina “Only as a Friend” (5.32%)

6 (2) [5] Vikat “KĂ€gu” (4.43%)
7 UUS [1] SS Robot “Rail Baltica” (3.72%)
8 UUS [1] Daniel Levi “Jasmine” (3.01%)
9 UUS [1] Jaagup Tuisk “JÀÀ minuga” (2.84%)
10 UUS [1] Renate “Töö-töö” (1.77%)

HÀÀli: 564 (aitÀh!)

Nagu reeglid ette nĂ€evad, pÀÀsevad edasi vaid esiviisikusse hÀÀletatud laulud. Neid asuvad nĂŒĂŒd rĂŒndama viis uustulnukat:

∙ Maarja Nuut & Ruum “Kuud kuulama (NOËP remix)”
∙ Metsatöll “HĂ”im”
∙ Miljardid “Sisemine samurai”
∙ raha.pesu.karud “sierrari” 
∙ Uudo Sepp “PRAY”

VĂ€rske gallup ootab hÀÀli lehe paremas servas (mobiiliversiooni puhul lehe allosas) ja lĂ€heb lukku pĂŒhapĂ€eval, 7. mĂ€rtsil kell 23.59. Tuld! đŸ”„

Lisa kommentaar

See lehekĂŒlg kasutab Akismet'i rĂ€mpsposti tĂ”kestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.