LAUPÄEVAL TOIMUB AVATUD KLUBIDE PÄEV

Erinevate Tubade Klubi (Tallinn)

Laupäeval, 6. veebruaril toimub neljandat korda rahvusvaheline [Open] Club Day, mil klubid ja kontserdipaigad üle kogu Euroopa avavad füüsiliselt või virtuaalselt oma uksed huvilistele. Sel aastal toimub piirangute tõttu üritus teistmoodi, kuid Eestist osaleb kontserdipaiku rohkem kui möödunud aastal.

[Open] Club Day päeva eesmärk on tutvustada klubide ja kontserdipaikade tegevust ja telgitaguseid ning rääkida nende mõjust ja tähtsusest kohalikule kultuurielule. Räägitakse, mis alusel valmib programm, kuidas töötavad heli- ja valgustehnikud; tutvustatakse töökohti; korraldatakse arutelusid ja töötubasid.

Üritusel osalevad:

Selleks, et tajuda kriiside laiemat tähendust sedavõrd haprale tegevusalale nagu muusikaettevõtlus ja mõtestada, millised sammud võiksid aidata seekordsest madalseisust väljuda, tasub heita pilk varasematele majanduskriisidele ja nende mõjudele. Et seda teha, kogunevad Open Club Day puhul Erinevate Tubade Klubisse Eesti muusikakorraldajate ühed kogenumad tegijad:

Aarne Valmis (Hitivabrik)
Anne Erm (Jazzkaar)
Aivar Sirelpuu (Alexela Kontserdimaja)

Aruteluringi modereerib Jüri Muttika ning juhatab sisse Music Estonia haru Live Music Estonia juht Henri Roosipõld, kes lühidalt tutvustab, mida on praegune kriis numbrite järgi kaasa toonud ja milliseid mehhanisme on mujal Euroopas kriisiks väljumiseks kasutusele võetud ning välja pakutud.

Ajakava:
12.00 Uksed
13.00 Aruteluring
14.45 Vaba kava

Üritust on piiratud hulgal inimestel võimalik tulla kuulama kohapeale, registreerudes siin
Arutelu kannab üle ka menu.err.ee

  • kell 13.00-18.00 Philly Joe’s Tallinn
    Reigo Ahvena trummitunnid ja minikontserdid, kus esinevad Philly Joe’s jazzklubi enda töötajad.

Ajakava:
13.00 Minikontsert: Tobias Tammearu (saksofon) & Robert Rebane (basskitarr)
13.30 Reigo Ahvena trummitund
14.00 Minikontsert: Eeva Trei (vokaal) & Janno Trump (basskitarr)
14.30 Reigo Ahvena trummitund
15.00 Minikontsert: Kärt Männa (vokaal) & Mihkel Pilt (kitarr)

Rokiklubi Barbar avab oma uksed terveks päevaks ja ootab külla:
– kõiki Barbari sõpru
– endiseid ja tulevasi koostööpartnereid
– bände kes esineda tahavad ja näost näkku tundub mõnusam vestelda
– tulevasi töötajaid (sots. meedia, turundus, programm, baar, pilet, turva, garderoob jne)

Rokiklubi avab oma uksed veidikene varem kui tavapäraselt, tutvustab ruume, mida tavakülastaja näinud pole, viib huvilised lava taha ja selgitab, kuidas jõuab mürin kõlaritesse. Koos arutatakse mis asi on Rock & Roll ja miks ta olemas on? Kuidas see klubi on seni üle elanud erinevad live-muusika madalseisud?

  • kell 16.00-18.00 Sveta baar
    Arutelupaneel “Tallinna klubikultuuri olevik, minevik ja tulevik”

“Räägime, meenutame, unistame uuest maailmast post COVID-19 ja arutame, kuidas saab üksteise kaasamisel ning arutelul klubikultuuri seisu arendada.” Kohal on nii endiste kui praeguste klubi omanikud, programmijuhid, DJ’d ning erinevate peoseeriate korraldajad jagamas mõtteid enda töökogemustest.

Modereerivad:

Madleen Teetsov-Faulkner (Sveta baar, Helikopter) ja Kevin Park (Uus Laine)

Arutlevad:

Raul Saaremets (Sõru Saund, Mutant Disco, Porridge Bullet), Elena Natale (HALL), Rene Köster (Helikopter, Sveta Baar, BÄM!), Tanel Mütt (Kauplus Aasia, UNI, The Dark Side of The Moon), Siim Kask (Plastik) ja Mark Alexander Ummelas (Internet Cafe).

Arutelu kannab üle ka menu.err.ee


Ühtlasi kutsutakse kõiki allkirjastama ja jagama [Open] Club Day avaldust, milles tuuakse välja, kuivõrd olulist rolli mängivad kontserdipaigad inimeste ühendamisel ja ühiskonna mitmekesistamisel ning miks on oluline just praegu keerulises olukorras klubisid toetada. Selle kohta leiad rohkem infot [Open] Club Day koduleheküljelt.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.