“REPORTERI” TOP 10 | TERMINAATOR PAUGATAS ESIMESEKS!

Terminaator (foto: Georg “GSM” Männik)

Kanal 2 uudistemagasini “Reporter” muusikatabelil Eesti TOP 10 on uus number üks! Oma avanädalal lendas otse liidripositsioonile ansambli Terminaator aktuaalne singel “Põhjani”, mis on pärit kollektiivi hiljuti ilmunud kauamängivalt “Maailm vs. Lilian”.

Terminaatori ninamehe Jaagup Kreemi sõnul räägib singel “Põhjani” sellest, et head ajad võiksid kesta igavesti. Ta kirjutas loo koroonapandeemia alguses, 2020. a. aprillis. “Kõik räägivad uuest normaalsusest – ei-ei, käes on uus ebanormaalsus! Normaalsus oleks see, et inimesed oleksid õnnelikud, sõbralikud, head, armastaksid üksteist, saaksid koos käia, pidutseda ja mäletada ka neid, keda meie seas enam ei ole,” märkis Kreem novembris raadiole Elmar antud intervjuus.

Termikale järgneb Eesti TOP 10-s juba 13 nädalat vastu pidanud ning seitsmel korral ka pingerida juhtinud pala “Universum”, mida esitavad Eesti räppar nublu ja Soome artist Mikael Gabriel. Jaanuri lõpus Eesti Muusikaauhindade galal 2020. aasta parima muusikavideo tiitliga pärjatud video jutustab selle režissööri Marta Vaariku sõnul loo maailmapäästmisest. “Ei ole välikosmost ilma sisemiseta ja vastupidi,” kommenteeris Vaarik. “Ajastul, mil olevik on ebakindel, on meil soov kujundada endale ise sobiv tulevik, võtame üle selle universumi! Kehtestame omad seadused ja hakkame hoolima! Mikael Gabriel on päikese sees ja ei suuda enam kauem tähte elus hoida. Komandör Aruna (Jette Loona Hermanis) on emalaeva juht ning kutsub kokku universumi koosoleku, ta peab nublule maailmahukust teatama. Kolm kangelast on väga tähtsal missioonil, et päästa galaktika. Aitab ahnusest, vaja on armastust!”

“Reporteri” muusikatabeli kolmandale kohale on pidama jäänud villemdrillemi ja gameboy tetrise ühine hitt “soolane värska”. gameboy tetris on loo huvitava pealkirja kohta öelnud järgmist: “See sõnapaar oli mul peas juba hästi ammu! Panin selle kirja, kuid ei osanud seda õiges kohas ära kasutada. Kui hakkasime seda laulu kirjutama, siis läks see sõnapaar just siin käiku ja mulle tundub, et see on päris õiges kohas.” Muide, looga alustasid artistid juba üle-eelmisel aastal, kuid kiire elutempo tõttu jäi plaan veidi soiku. Sügisel 2020 võeti lugu sahtlist uuesti välja ning see toodi koos telesaate stiilis muusikavideoga avalikkuse ette novembris.

Kuula Eesti TOP 10 #1 lugu “Põhjani” ja videoklipi all saad tutvuda kogu tabeliga:


Kanal 2 saate “Reporter” muusikatabel Eesti TOP 10 (5. veebruar):

1 UUS [1] Terminaator “Põhjani”
2 (1) [13] nublu x Mikael Gabriel “Universum”
3 (3) [11] villemdrillem feat. gameboy tetris “soolane värska”
4 (2) [14] NOËP x CHINCHILLA “On My Way”
5 (6) [6] Cityflash feat. Laura-Ly “Las mina proovin siis ka”
6 (4) [2] Recovery “Teise maailma”
7 (7) [3] Koit Toome “We Could Have Been Beautiful”

8 UUS [1] Beatrice “Laena aega”
9 UUS [1] Luisa Rõivas ja Lauris Reiniks “Sinuga”
10 (5) [4] Uku Suviste “The Lucky One”

Iga nädal lendavad kolm kõige vähem punkte saanud lugu tabelist välja. Nende asemele tulevad uued lood, mis alles jäänud seitsmega võistlema hakkavad. Seekord astuvad võistlustulle:

Gram-Of-Fun “Lost In A Dance”
pitsa “Kuulsaks”
Tanja “Best Night Ever”

Järgmist pingerida saab aidata kokku panna siin.

Kui ajaratast veidi tagasi keerutada, siis täpselt aasta tagasi tõusis edetabeli tippu Rasmus Rändvee esitatud “Young”, mis pälvis konkursi Eesti Laul 2020 finaalis 12. koha. Kahe aasta eest murdis Kanal 2-s liidripositsioonile tagasi Elina Borni ja Jüri Pootsmanni duett “Jagatud saladus”, 2018 oli kõige popim Tanel Padari suhtedraama “Soovin head”, aastal 2017 Karl-Erik Taukari singel “Lähedal” ning viis aastat tagasi hääletati esimeseks Gertu Pabbo repertuaari kuuluv “Miljon korda”, mis jõudis ka Eesti Laulu poolfinaali:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.