SAKU SUURHALLIS JAGATI EESTI MUUSIKAAUHINDU. NUBLU VÕITIS KUUS KARIKAT!

nublu (kuvatõmmis Kanal 2-st)

Eesti Muusikaauhindade jagamisel pälvis tänavu enim auhindu räppar nublu, kes sai endale kuus Tauno Kangro poolt valmistatud flööti mängiva muusa taiest – võitude eest kategooriates Aasta Debüütalbum, Aasta Hip-Hop/Rap/R’n’B Artist, Aasta Meesartist, Aasta Muusikavideo, Aasta Artist ja Aasta Album. Aasta Muusikavideo võit tuli seoses looga “Universum”, mis valmis koostöös Mikael Gabrieli ja režissöör Marta Vaarikuga. Aasta Albumiks valiti “Café Kosmos”.

Kahe auhinnaga said pärjatud nii Trad.Attack! kui ka Anett. Aasta Parim Laul on kollektiivi Trad.Attack! singel “Armasta mind” (feat. Vaiko Eplik), samuti võitis bänd Aasta Etno/Folk Albumi kategoorias. Anett sai pärjatud Aasta Naisartisti ja Aasta Popartisti tiitliga.

Eesti Muusikaauhindade võitjate valimisel osales üle 150 žüriiliikme. Aasta Artist selgitati välja Elu24-ga koostöös läbiviidud rahvahääletuse tulemusel.

Traditsiooniliselt anti välja ka auhind Panus Eesti Muusikasse, mille pälvis ansambel Ruja.

Kanal 2 näitab saate kordust pühapäeval, 31. jaanuaril kell 13.30 ning Kanal 11-s näeb seda nädal hiljem, 7. veebuaril kell 12.30. 

Eesti Muusikaauhinnad 2021 võitjad:

∙ Aasta Debüütalbum
nublu – Café Kosmos

∙ Aasta Klassikaalbum
Erkki-Sven Tüür – Lost Prayers. Esitajad: Harry Traksmann, Leho Karin, Marrit Gerretz-Traksmann, Florian Donderer, Tanja Tetzlaff, Signum Quartett

∙ Aasta Jazzalbum
Maria Faust Sacrum Facere – ORGAN

∙ Aasta Etno/Folk Album
Trad.Attack! – Make Your Move

∙ Aasta Autorilaul/Rahvalik Album
Mari Jürjens – Omaenese ilus ja veas

∙ Aasta Alternatiiv/Indiealbum
Erki Pärnoja – LEVA

∙ Aasta Metalalbum
Juur – FLUX

∙ Aasta Rockalbum
Miljardid – Ma luban, et ma muutun

∙ Aasta Elektroonikaalbum
Planeet – Hüperruum

∙ Aasta Popartist
Anett – Morning After

∙ Aasta Hip-Hop/Rap/R’n’B Artist
nublu – Café Kosmos

∙ Aasta Naisartist
Anett – Morning After

∙ Aasta Meesartist
nublu – Café Kosmos

∙ Aasta Ansambel
Lexsoul Dancemachine – Lexplosion II

∙ Aasta Artist
nublu

∙ Aasta Muusikavideo
nublu x Mikael Gabriel – Universum (režissöör: Marta Vaarik)

∙ Aasta Parim Laul
Trad.Attack! – Armasta mind (feat. Vaiko Eplik)

∙ Aasta Album
nublu – Café Kosmos

∙ Panus Eesti Muusikasse
Ruja

Juba 23. korda toimunud Eesti Muusikaauhinnad on iga-aastane muusikute suursündmus, mille eesmärk on tunnustada silmapaistvaid Eesti muusikuid ja nende loomingut.

Tänavused õhtujuhid Kaire Vilgats ja Dagmar Oja esitasid särava avanumbri Aasta Parima Laulu nominentidest koos Utopia Entertainment’i tantsijate ja Siim Aimla juhatatava Politsei- ja Piirivalveorkestriga. Selleaastasel galaõhtul astusid muusikaliste etteastetega üles veel ka Terminaator, 5MIINUST, pitsa, nublu, Miljardid, Anett, Raul Ojamaa ja NOËP.

Sündmusest tegid otseülekanded Kanal 2 ja Elu24.

🛑 MUUSIKAPLANEEDI BLOGI – EESTI MUUSIKAAUHINNAD 2021:

@22.10 | Teleülekande lõpp, palju-palju õnne kõikidele võitjatele! 🎉

@22.06 | EMA gala lõpetab nublu & Mikael Gabrieli live-esitus loost “Universum”. 

@22.04 | nublu sai oma kuuenda auhinna, Aasta Albumi kategoorias. 

@22.00 | Aasta Artisti rahvahääletusel hääletas tänavu üle 30 000 inimese. Enim hääli kogusid nublu, Trad.Attack! ja AG ning tiitli võitis nublu!

@21.57 | 2013. aastal asutatud tantsulist funki ja souli viljelev ansambel Lexsoul Dancemachine tunnistati albumiga “Lexplosion II” Aasta Ansambliks. Bändi kolmas album “Lexplosion II” ilmus kohaliku plaadifirma Funk Embassy Records alt 29. mail 2020.

@21.55 | Aasta Metalalbumi kategoorias noppis võidu psühhedeelse roki ja stoner’i sugemetega alternatiivset metal-muusikat mängiv Tallinna ansambel Juur, oma teise albumiga “Flux”.

@21.53 | nublu võitis kolmandat aastat järjest Aasta Meesartisti karika. Selle tulemusega on ta nüüd samal pulgal Chalice’iga, kes sai selle tiitli aastatel 2004, 2008, 2009.   

@21.51 | EMA jätkub, Liis Lemsalu kuulutab välja Aasta Meesartisti nominendid.

@21.45 | Reklaamipaus. 

@21.43 | Marta Vaarik on teist aastat järjest Aasta Muusikavideo režissöör. Kui 2020. aastal valiti parimaks nublu video “für Oksana” (feat. gameboy tetris), siis tänavu samuti nublu video “Universum” (koos Mikael Gabrieliga). 

NB! “Universum” on saanud nominatsiooni ka Soome muusikaauhindade Emma galal, parima video kategoorias.

@21.40 | Lõppenud on rahvahääletus (kategoorias Aasta Artist).

@21.38Aasta Alternatiiv/Indiealbum on Erki Pärnoja “LEVA”.

Seitsmest palast koosnev kauamängiv “LEVA” kannab äratuntavalt pärnojalikku, eufooria ja melanhoolia vahemail tuksuvat käekirja, kuid kõla ja sisu poolest on teos mitmeplaanilisem ja tundlikum; eelneva kolme instrumentaalalbumi kõrval on olulise ja uudse tahuna lisandumas Pärnoja vokaal. 2019 alguses Göteborgis salvestatud album on uus teetähis Pärnoja loomingus ning seda mitmel põhjusel – albumil kohtuvad autorile omane unistav-indie’lik helikeel ja kanjonimõõtu, mastaapselt vesternilik kitarrisaund. Eepilisust lisavad orkestraalsed kõlad, mida võib pidada 2018. aastal ilmunud albumi “Saja lugu” mõjutuseks.

@21.36 | Elina Nechayeva kuulutab välja Aasta Klassikaalbumi. Võitja on: Erkki-Sven Tüür, albumiga “Lost Prayers”. Esitajad: Harry Traksmann, Leho Karin, Marrit Gerretz-Traksmann, Florian Donderer, Tanja Tetzlaff, Signum Quartett.

@21.31 | EMA õhtujuhid Vilgats ja Oja lubavad televaatajatele plaati, pitsa astub lavalaudadele looga “Kuulsaks”. Viis: boipepperoni, sõnad: Estoni Kohver, reket.

@21.28 | Anetile kuulub nüüd esmakordselt Aasta Naisartisti tiitel, albumi “Morning After” eest.

@21.24 | EMA jätkub võrratu Aneti esinemisega. Lauljatar esitab loo pealkirjaga “Never Want to Leave”, mis pärit tema albumilt “Morning After”.

@21.16 | Kolmas reklaamipaus! Esinejatest tuleb järgmisena lavale räpikollektiiv pitsa.

@21.12 | Traditsiooniliselt antakse Eesti Muusikaauhindade galal välja ka auhind Panus Eesti Muusikasse, millega tänatakse neid muusikuid, kelle tegevus on jätnud tugeva jälje Eesti muusikaajalukku. Sel korral on auhinna saajaks ansambel Ruja.

Sel aastal 50. loomisaastat tähistav Ruja on ansambel, kelle panus Eesti muusikasse on mitmele põlvkonnale üheselt mõistetav. Laulud “Nii vaikseks kõik on jäänud”, “Eesti muld ja Eesti süda”, “Teisel pool vett”, “Must ronk” on ainult mõned Ruja hittlugudest, mida rahvas une pealt ära tunneb. Bänd alustas tegevust 1971. aastal Rein Rannapi eestvedamisel. Pea kõikides Ruja lauludes on solistiks armastatud ja varalahkunud Urmas Alender. Ehkki bändiliikmed on aastakümnete jooksul mitmeid kordi vahetunud, on Ruja alati jäänud. Ansamblisse on kuulunud muusikud Urmas Alender, Jaanus Nõgisto, Rein Rannap, Jaan Karp, Tiit Haagma, Andrus Vaht, Toomas Veenre, Andres Põldroo, Margus Kappel, Ivo Varts, Priit Kuulberg, Igor Garšnek, Toomas Rull, S.P. Gulliver, Nevil Blumberg, Rein Joasoo ja Raul Sepper.

@21.10Aasta Etno/Folk Album auhinna võidab ansambli Trad.Attack! kolmas täispikk album “Make Your Move”

Töö albumi kallal kestis Trad.Attack!’il enam kui kaks aastat. “Võtsime aega, aega nii loomise jaoks kui ka stuudios nokitsemiseks. Oli tõsiselt intensiivne periood, mida kinnitab tunne, et kõik see toimus justkui eile aga mida päev edasi ja lähemale albumi avaldamisele, seda võimsamalt kõik emotsioonid ja pildid sellest ajast ette tulevad,” rääkis bändi kitarrist ja üks muusika autoritest Jalmar Vabarna helikandja ilmudes.

@21.08Aasta Jazzalbumiks valiti Maria Faust Sacrum Facere’i “Organ”. Muide, helikandja pälvis novembris 2020 Taani Muusikaauhindade galal aasta parima eksperimentaalalbumi tiitli. 

Heliloojana on Maria Faust žanrite nihutaja, ta on tuntud oma eksperimentaalse helikeele ja jõuliste ideede poolest. Tema tuntumad ja auhinnatud koosseisud on teiste hulgas Maria Faust Sacrum Facere, In the Beginning, Maria Faust Machina, Shitney ja trio koos New Yorgi muusikutega Tim Dahl (bass) ja Weasel Walter (trummid).

@21.04 | Aasta Rockalbumiks kuulutati tänavu ansambli Miljardid teine stuudioalbum “Ma luban, et ma muutun”

“Leppisime kokku, et see album saab olema mängulisem, julgem, vabam, otsekohesem. Ilma valehäbi tundmata, vähem filtreeritum,” on sõnanud Miljardite trummar Kristjan Kallas. “Läbiv joon on ikka universaalsed teemad, suhted ja elu ning sina ise selle kõige keskel.”

Miljardite esimene, 2017. aastal ilmunud album “Kunagi Läänes” valiti 2018. aasta Eesti Muusikaauhindadel võitjaks lausa kolmes kategoorias – album pärjati nii aasta albumi, aasta debüütalbumi kui ka aasta rock-albumi tiitliga.

@20.59 | Laval on Miljardid, lauluga “Savi”.

@20.52 | Teine reklaamipaus, peagi astub lavale ansambel Miljardid.

@20.50 | Aasta Parim Laul on Trad.Attack!’i ja Vaiko Epliku ühiselt salvestatud armastuse loits “Armasta mind”. Selle sõnad on üles tähendatud 1963. aastal Häädemeeste kihelkonnast. Vana kombe kohaselt tuleb loitsu öelda kolm korda, siis pidavat see toimima.

@20.43 | Raul Ojamaa & NOËP esitlevad oma uut lugu “Moonstruck”! NOËP kannab ette ka oma eelmise hiti “Young Boy”.

@20.39 | Genka kuulutab välja ka Aasta Elektroonikaaalbumi võitja. Selle on valmis teinud trummi ja bassi produtsent Planeet, kes pühendab viisiketta “Hüperruum” oma emale. Plaadil teevad kaasa ka nublu, Heini Vaikmaa, Mait Malmsten ja Kai-Anni Kaare.

@20.38 | Genka teatab, et nublu on Aasta Hip-Hop/Rap/R’n’B Artist. Noor räppar andis 14. detsembril välja oma kauaoodatud debüütalbumi “Café Kosmos”.

@20.30 | EMA 2021 jätkub 5MIINUSE ja Hendrik Sal-Salleri hittloo “loodus ja hobused” live’iga.

@20.25 | Reklaamipaus. Juba peagi selgub Aasta Parim Laul ning esinevad 5MIINUST ja Hendrik Sal-Saller.  

@20.21 | Esimene esineja on täna õhtul ansambel Terminaator, kes esitab loo “Põhjani”.

@20.18 | Laval on Tanja, kes annab Aasta Popartisti auhinna üle Anett Kulbinile ehk Anetile, kellel ilmus 20. novembril 2020 debüütalbum “Morning After”, millel teevad kaasa Rita Ray ja Yasmyn. “Morning After” on mikstuur Aneti ausatest ja isiklikest sõnumitest, viskimesiselt mahedast vokaalist ja modernse R&B helimaailmast. Albumit kirjutades mängis olulist rolli naiste osakaal protsessis – oli teadlik otsus kaasata senisest rohkem naissoost kaaskirjutajaid ja muusikaprodutsente. Nii on Aneti kirjutatud muusikale produtsendina toeks olnud suures osas just New Yorgis tegutsev eestlanna Ms Madli, lisaks Lewis Dransfield (UK) ning Jonas Kaarnamets ja Alexander Sannik.

@20.16 | Intervjuu Raul Ojamaa ja NOËP’iga, kes esitlevad täna õhtul videosilla vahendusel Tartus oma uut lugu. Jääme ootele! 

@20.12 | EMA uue kategooria Aasta Autorilaul/Rahvalik Album esimene võitja on Mari Jürjensi “Omaenese ilus ja veas”.

Mari Jürjensi neljas album kannab juhtmõtet, et on aeg visata üle parda kõik see, mis pole enam oluline. “Ühel hetkel ma otsustasin, et ei jaksa iga asja pärast muretseda ja põdeda. Panin käima projekti, et lepin sellega, nagu ma olen. Ma teen vigu, nagu kõik inimesed vahel teevad ja see kõik on okei. Tahan tegeleda asjadega, mis valmistavad rõõmu ja mis on minu jaoks olulised,” kommenteeris laulja raadiole Elmar antud intervjuus.

@20.10 | Aasta Debüütalbumi auhinna võitis nublu helikandja “Café Kosmos”, mis nägi ilmavalgust poolteist kuud tagasi. Kauamängivalt leiab 14 eriilmelist lugu, mis on pressitud nii vinüülile kui saadaval ka CD-formaadis. “Panin siia kulbiga minevikku, teelusikaga olevikku ja näpuotsaga tulevikku. Rõõmu, kurbust, mõtisklusi ja lollusi. Siit leiab minu kõige paremaid omadusi ja kõige nõmedamaid külgi,” rääkis mõminaräppar debüütalbumi ilmudes. 

@20.08 | Galal oli mitu minutit tehniline viperus, heli oli kadunud. Esimene kategooria on Aasta Debüütalbum. 

@20.01 | EMA 2021 on alanud, sädelevatesse kleitidesse riietatud saatejuhid Kaire Vilgats ja Dagmar Oja alustavad tühjas Saku Suurhallis popurriiga, kuhu on pikitud Aasta Parima Laulu nominentide laulud. Õhtujuhte saadab Politsei- ja Piirivalveorkester.

@19.57 | Juba kolmandat aastat valmivad EMA auhinnad Tauno Kangro skulptuuristuudios. Naisefiguur, keda on hellitavalt kutsutud nii muusaks kui ka muusika EMA-ks on igal aastal uue instrumendiga. Varasemalt on auhinnakuju olnud nii viiuldaja kui ka saksofonist. Seekord on pronksi valatud taiesel käes flööt. Edukaimad artistid saavad ansambli jagu kujusid oma riiulile panna ning aastate pärast moodustada auhindadest suisa orkestri.

Seekordne skulptuur vooliti flöödimängijast modelli järgi lummava muusika saatel. Tauno Kangro on kunstnik, kes teeb oma loomingut sama suure pühendumise ja armastusega nagu on tänavused nominendid loonud oma muusika. Meister toonitab, et tal on suur au olla osa iga-aastasest Eesti Muusikaauhindade galast ning avaldab heameelt, et sündmus ka sel aastal toimub.

Vaata täispikka intervjuud Tauno Kangro Uue tänava stuudios:


@19.55 | Tere tulemast MuusikaPlaneedi otseblogisse! Eesti Muusikaauhinnad 2021 show on kohe algamas!

EMA korraldaja Danel Pandre kommenteeris täna välja saadetud pressiteates, et erilise aja sündmuse ettevalmistustööd on täiesti mitte erilised, võiks öelda, et suisa igavad. “Kõik on plaanipärane, ilma viperusteta. Kõik teavad täpselt, mida, milleks ja mis ajaks nad teevad,” märkis Pandre. “Küll aga võib tõeliselt eriliseks pidada käesoleva aasta saatejuhte. Sellist girl powerit pole EMA paarikümneaastase ajaloo jooksul veel nähtud. Kaire ja Dagmar säravad nii lava peal kui ka lava taga. Super valik!”

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.