TOP 10: EESTI LAUL 2021 POOLFINALISTID

MuusikaPlaneedis toimus hiljuti küsitlus, kus tahtsime lugejatelt teada, millised Eesti Laul 2021 poolfinaalidesse jõudnud lood neile kõige rohkem meeldivad. Nüüd on aeg küps avalikustada esikümnesse hääletatud laulud!

Eesti Laul 2021 poolfinaalides võistlevatele lugudele, mida on teatavasti kokku 24, anti 642 häält. Kes murdsid sisse kuuma esikümnesse, selgub alljärgnevast tabelist.   

TOP 10: EESTI LAUL 2021

10. Ivo Linna, Robert Linna ja Supernova “Ma olen siin” (2,96% häältest)

Kümnendalt platsilt leiame Ivo Linna, tema poja Roberti ja ansambli Supernova loo “Ma olen siin”, mis on esimene singel Iffi järgmisel aastal ilmuvalt duettide plaadilt.

Ivo Linna sõnul on laul soe, südamlik, meeldejääv ja heas mõttes ajatu. “Seal ei ole muusikalise moevooluga mittemingisugust pistmist. Mulle see väga meeldib, sest ajatutel lauludel on vähemalt suur võimalus jääda,” märkis laulja.  

Loo üks autor Rainer Michelson ütles, et loos on mitu teemat – seal on armastust ja on ka isa-poja teema. 


9. Karl Killing “Kiss Me” (3,58%)

Laulja ja produtsent Karl Killing on kommenteerinud, et tema võistluslugu räägib armumisfaasi tipust – hetkest, mil kõik mõtted pöörlevad ainult ümber ühe inimese: “Laul sündis ühel maikuu hilisõhtul, kui olin ülemõtlemisega tekitanud endale suure ängistuse. Leidsin, et on perfektne aeg kirjutada üks romantiline soft-pop lugu. Inspiratsiooniks olid mulle unetus ja öised mõtted. Ja päikesetõus.”

Karli hea sõber ja muusikavideo autor Martti Hallik lausus, et video eesmärgiks oli tutvustada publikule Karli uuest küljest. “Filmisime noore poisi magamistoas ja stuudios, kus loomeprotsess toimub. Videos domineerivad pastelsed vintage-toonid iseloomustamaks ehedust ja soojust, mida lugu endas kannab,” selgitas Hallik video tausta.


8. Gram-Of-Fun “Lost In A Dance” (4,52%)

Kaheksandale positsioonile hääletati alternatiiv-pop kollektiivi Gram-Of-Fun lõbus pala “Lost In Dance”. 

Ansambli solist Kristel Aaslaid: “Meie sõnumiks on pöördumine iseenda poole sellisel õhtul, kus tahad veidi alla anda ja võrdled ennast liiga palju teistega. Ütled oma enesekindlusele, et tule nüüd palun minuga koos, lähme teeme selle asja ära ja rokime kõigi sokke. Lugu sündis sellisel ajal kui kõik karantiinis olid, läbi interneti. Kirjutasime sõnu koos Martin Kuudi ja Raul Ojamaaga läbi Skype’i.” 


7. Andrei Zevakin & Pluuto “Wingman” (5,14%)

“Wingman” räägib sellest, kuidas sõbrad üksteist teatud olukordades aitavad. Esialgu polnudki see Eesti Laulu jaoks mõeldud, vaid Andrei Zevakin tahtis lihtsalt koos Pluutoga humoorikat lugu teha.

“Ma arvan, et show tuleb äge, me mõtleme midagi väga lahedat välja,” mainis Pluuto.


6. HELEZA “6” (5,61%)

Muusik HELEZA, kes varem tegutses bändis HOAX, andis augustis plaadifirma Universal alt välja oma esimese soolosingli “Ma ei tea kes ma olen”.

HELEZA on öelnud, et lugu “6”, mis asub ka meie tabelis 6. kohal, sündis tema suurest armastusest prantsuse keele vastu. “Ma elasin eelmisel aastal 6 kuud Prantsusmaal, Erasmuse kaudu. Kui sa juba seal kultuuriruumis oled, siis on ka kohaliku kultuuri tarbimine palju suurem. Leidsin endale nii palju vahvaid artiste, keda kuulata. Kui ma Eestisse tagasi tulin, siis teatasin, et ma pean ikka selle võimaluse ära kasutama ja prantsuskeelsed sõnad laulu sisse panema. Karl Killinguga kokku saades sündis see lugu põhimõtteliselt iseenesest,” märkis neiu.

Laulu sõnumiks on, et muresid on meil kõigil iga päev, aga tuleb meeles pidada, et homme on uus päev ja ei tasu asjade pärast ette muretseda. 


5. WIIRALT “Tuuled” (6,23%)

Rockbändi WIIRALT puhul on teada, et ansambli ninamees Martin Saaremägi alguses ei öelnudki bändile, et ta loo “Tuuled” Eesti Laulu konkursile esitas. 

“Sel päeval, kui esimesed edasisaanud avalikustati, olin mina rahulikult koeraga jalutamas, kui mulle helistas Marta [Arula – toim] kes oli väga erutunud ja küsis, miks tema pilt “Ringvaates” on. Ma ütlesin, et ma ei tea. Ta ütles, et sinu pilt on ka, ma ütlesin, et siis on järelikult Eesti Laul,” sõnas Saaremägi.

Lisaks loole “Tuuled” saatis WIIRALT Eesti Laulule ka ühe teise loo, mis edasi ei pääsenud.


4. Jüri Pootsmann “Magus melanhoolia” (7,63%)

Neljandal astmel asub korra juba ka suurel Eurovisioonil käinud Jüri Pootsmann, kelle tänavune Eesti Laulu võistluslugu on emakeelne ning kannab pealkirja “Magus melanhoolia”.

“Laul sündis paar aastat tagasi, nii et ta seisis päris pikalt meil riiulis,” ütles Pootsmann. “Mõtlesime, et mis selle lauluga teha. Eesti Laulu tähtaeg oli saabumas, ootasime. Me tahtsime seda lugu konkursile saata juba eelmisel aastal, aga siis ikkagi ei teinud seda.”

Jüri sõnul ei oska ta laulu ühtegi lahtrisse paigutada. “Ta on pigem ballaad, mingisuguse väga imeliku twistiga. Ilus, aeglane, aga samas vahepeal ka ränga minekuga. Lugu ise räägib eneseteadlikusest ja eneseuhkusest. Kohalolekust.”     


3. Egert Milder “Free Again” (8,57%) 🥉

Oleme jõudnud esikolmikuni ehk Eesti Laulu mõistes superfinaali. 🙂

Pronksmedali napsas endale Egert Milder, kelle võistluspala “Free Again” räägib maagilisest lapsepõlves kogetud vabaduse tundest, mida täiskasvanutena ei saa me enam kunagi tagasi.

Võimsale loole filmitud muusikavideo jutustab siira loo noorest mehest, kes on kolinud Eesti väikelinna ja üritab üksi meeleheitlikult elus hoida kaunist vana sovhoosi hoonet. Ta näeb kõiki praktilisi raskusi läbi lapseliku pilgu, kuid reaalsus on karm ja hoolimata tema entusiasmist ei õnnestu tal kõik päris nii nagu ta sooviks.

Muide, lugu on kirjutatud üheskoos laulukirjutajate Kaspar Kalluste ja Matteo Capreoliga. Samade autorite poolt kirjutatud looga “Georgia (On My Mind)” osales Egert Milder edukalt Eesti Laulul ka 2020. aastal.


2. Koit Toome “We Could Have Been Beautiful” (10,59%) 🥈

Teiseks hääletati Koit Toome power-ballaad “We Could Have Been Beautiful”!

Koit on intervjuudes rääkinud, et see on nii tema lugu kui üldse olla saab. Samas pole seda esitada sugugi kerge ja seetõttu pidi ta enne laulu salvestamist WAF koolis nädal aega Maikeni juures hääleseades käima. “Lugu paneb pingutama, siht on silme ees mille nimel tööd teha,” ütles muusik. “See on kõige kõrgem lugu, mida ma elus olen laulnud.”  

Loo muusikavideo tegi Marta Vaarik. Koit Toome andis Retro FM-ile antud intervjuus video süžee kohta sellise vihje, et selles näitlev 79-aastane Liina Orlova on tulevikus ja 41-aastane Koit ise olevikus. “Vaatamata kõigele saabun lõpuks mina autoga, nii et sellel lool on ilus lõpp…” 


Ja nüüd siis kõige olulisem teade…

Kas aimad juba, milline laul on #1?

Trummipõrin 🥁

Eesti Laul 2021 poolfinalistide küsitluse võitis…


1. Uku Suviste “The Lucky One” (12,77%) 🥇

Just nii, Eesti Laul 2020 võitja Uku Suviste on suurfavoriidiks ka 2021. aastal!

“The Lucky One” räägib – nagu ka “What Love Is” – armastusest. Uku sõnul on tema tänavusel palal siiski natuke teistmoodi lähenemine. “Räägib millestki, mis purunes, küll aga on selline positiivne väljavaade asjadele,” kinnitas Suviste.

Muusik on öelnud, et tal oli mitmeid lugusid, mida oleks võinud Eesti Laul 2021 võistlusele saata, “natuke liiga palju isegi”. Lugu sündis sama meeskonnaga, kellega mullugi – loo autoriteks on Uku ise ja Sharon Vaughn, kaasa lööb muidugi ka Filipp Kirkorov. “Esimesed ideedevahetused käisid meil tiimiga juba tegelikult väga ammu, tegime aasta alguses juba ühe sessiooni,” paljastas Uku Õhtulehele. “Aga sellest loost hakkas midagi sündima alles sügisel.”


Selliseks kujunes siis Eesti Laul 2021 esikümme, suur aitäh kõigile, kes küsitlusest osa võtsid!

Eesti Laul 2021 poolfinaalid toimuvad 18. ja 20. veebruaril, konkursi võitja selgub finaalis 6. märtsil 2021. aastal.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.