COOL D JA KOZY LEIDSID JA AVALDASID KADUMALÄINUD LOO KOOS VIDEOGA!

Kuvatõmmis videost

Aastal 2014 valminud palas “Äkilised vanad pässid” kutsuvad reipas vormis räpiveteranid Cool D ja Kozy kõiki eakate tantsupeole nii nagu hip-hop pioneeridele kohane. Samal aastal ülesvõetud videomaterjal jäi aga kadunuks ja leiti kuus aastat hiljem digiprügi vahelt üles.

Lisaks kadumaläinud ja nüüd taasleitud materjalile venis laulu “Äkilised vanad pässid” avaldamine aastaid ka seoses tekstis radikaalselt väljendatud nõudega Pae tänava pommimehe ehk Märt Ringmaa vabastamiseks. Nüüdseks, kus vanahärra karistus on ühiskonna ees kantud, ei mõju selline üleskutse enam häirivalt õiguskaitseorganitele ja varem enesetsensuuri all kannatanud pala avaldati 2020. a. novembrikuus Märt Ringmaa vabastamise tähistamiseks.

Artistideni jõudnud informatsiooni kohaselt nõuab kaasräppar reket Saarepiiga silla videos kasutamise keelustamist viitega plagiaadikahtlusele visuaalse lahenduse osas – samas kohas filmiti aastal 2014 video reketi palale “Võit”. Cool D ja Kozy on otsustanud keelduda ja kaaluvad juristide vahendusel petitsiooni esitamist Kozy lapsepõlve kooliteel asunud Saarepiiga silla eemaldamiseks reketi videost “Võit”. Seda seoses Eesti veteranräpparite esmaviibimisega antud videolokatsioonis.

Ühtlasi paluvad Cool D ja Kozy noorema põlvkonna hiphopi huvilistel kasutada neile arusaadavamat transkriptsiooni artistide ja loo nimest, milleks on: ©❆❆λ Д ja ☈❆Ж¥ „@☈ ¶£¶ϟ€д √αNαд π@ߧ!д“

Taasleitud videomaterjali filmis 2014. aastal üles Sander Valge ja lõikas kokku MC Kollanokk ehk McNokk.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.