RAHEL AVALDAS MUUSIKAVIDEO EESTI LAULU LOOLE “SUNDAY NIGHT”: SEE LAUL TULEB VÄGA AUSAST JA HAAVATAVAST KOHAST

Foto: Kristjan Taal

Laulja ja laulukirjutaja Rahel avaldas 6. detsembril muusikavideo Eesti Laulul võistlustulle astuvale loole “Sunday Night”. Muusiku sõnul sai plaadifirma TIKS alt ilmunud lugu inspiratsiooni emotsionaalselt rasketest hetkedest, mil tunned üksindust, kuid tead samal ajal, et pole kaugeltki üksi. Muuseumieksponaadi temaatikaga muusikavideo, mis toetab laulu sisu, sai konkursi reeglite tõttu purki ülehelikiirusel ning selle režissööriks on Jaan Sinka.

“Lugu tuleb väga ausast ja haavatavast kohast. Ma olen juba ammu täheldanud, et pühapäevaõhtud on miskipärast kõige raskemad. “Sunday Night” räägib sisuliselt minu emotsionaalsetest võitlustest iseendaga ja on samal ajal tänuavaldus mu lähedastele, kes mind sageli neist hetkedest läbi on kandnud. Valisin seega tegelikult palju ulatuslikuma teema, mida läbi ühe sellise pühapäevase õhtupooliku jutustada,” räägib Rahel avameelselt. “Olen praegu endaga palju paremas kohas ja tänu sellele saan ka sel teemal laulda ja rääkida.”

Kas lugu oli spetsiaalselt Eesti Laulu konkursiks kirjutatud? Rahel tunnistab, et “Sunday Night” oleks sõltumata konkrusist nii kui nii välja tulnud. “Õnneks ajastas see idee end täpselt nii, et see ka võistlustulle saata. Tunnen, et lugu on tugev nii kõlalt kui sisult. Tegemist on küll popmuusikaga, aga samas mängib ta tugevalt ka gospeli ja soul’i piirimail. Samuti arvan, et laulus käsitletav teema vajab üha rohkem tähelepanu.”

Eesti Laulul osalejatel oli muusikavideo filmimiseks väga limiteeritud aeg. Kogu idee oli paigas kui päev enne võtteid avastati, et äsja oli välja tulnud muusikavideo, mis oli liiga sarnane “Sunday Night” video esialgsele ideele. “Muutsime video kontseptsiooni üks päev enne võtteid. Tahtsin kindlasti, et videojutustus toetaks laulu sisu ja muuseumieksponaadi temaatika tundus hästi sobivat. Panimegi selle päev enne paika, leidsime ühe ööga kõik rekvisiidid ning läksime platsile poolikute kaadriplaanidega,” tõdeb Rahel.

Tervelt 14-tunnise võttepäeva jooksul ArtDepoos tuli lauljatari sõnul palju leiutada ja katsetada, aga kogu tiim andis endast 110% ning investeeris iga oma jõuvaru, et hea asi purki saaks. “Saime! Lisaks läks kohapeal teadmata kaduma väga palju Proseccot,” muheleb Rahel. “Kaasaegsest CV-keskusest ehk Instagramist leitud tantsija Markus Ian Monak oli super! Osa koreograafiast mõtles ta välja ja õpetas mulle kohapeal. Austame mõlemad teineteise loomingut ja koostöö sujus täiega! Tänan kõiki, kes väga kiiresti ja väga professionaalselt muusikavideo sündimisele kaasa aitasid.”

Lõpetuseks tänab Rahel enda lähedasi, kes talle toeks on olnud ja julgustab inimesi end avama. “Ma olen nii tänulik, et mu ümber on inimesed, kes armastavad mind ka neil hetkil kui ma seda ise teha ei suuda. Ma tahan, et see lugu oleks pisutki toeks neile, kes tunnevad end hetkel võib-olla väljapääsmatus seisus olevat – te pole üksi ja ükski selline seisund ei ole jääv. Tahan julgustada inimesi end päriselt avama. Ärge kartke rääkida ja vajadusel abi paluda!”

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.