📊 MUUSIKAPLANEEDI TOP 10 | ÜKS UUS TULIJA ESIVIISIKUS NING KULDMEDALIL VÄSIMATUD KERLI T & RAGNAR

Ragnar Huoponen ja Kerli Tirka

Kui eelmisel esmaspäeval kurtsime MuusikaPlaneedi TOP 10-s ahjusoojade jõululaulude vähesuse üle, siis vahepeal on neid avaldatud päris palju, nii et vaikselt hakkavad nad uute tulijatena ka siia tabelisse imbuma. Nagu ka konkursi Eesti Laul 2021 poolfinaalidesse jõudnud lood, mis möödunud laupäeval avalikuks tehti. Hetkel pole meie kuumas kümnes veel ühtki jõululugu ega Eesti Laulu võistluspala, ning liidrikohta hoiavad kindlalt enda käes Kerli T ja Ragnar, singliga “Paremat ei olla saa”.

Lugu “Paremat ei olla saa” debüteeris MP TOP 10-s viis nädalat tagasi ja on siin seni asunud vaid esikohal. Loo meloodia on väga paljudele muusikasõpradele tuttav, sest tegu on Bonnie Tyleri 1988. a. avaldatud laulu “The Best” eestikeelse versiooniga. Kuigi “The Best” koheselt edu ei saavutanud, siis väga hästi hakkas sellel minema aastal 1989, mil pala kaverdas Tina Turner ja maailmakuulus hitt oligi sündinud. Tänavu kirjutas loole eestikeelsed sõnad Aapo Ilves ja nagu näha, kõnetab see kuulajaid ka meie emakeeles.

Hõbemedalilt leiame taaskord laulu pealkirjaga “Kui mind armastad…” ning sellise meistriteosega on valmis saanud ei keegi teine kui popdiiva Anne Veski. Lauljanna on rääkinud, et loo meloodiat pakuti talle juba ammu Vladimir Kuklini poolt, aga siis jäi selle eestikeelne tekst tegemata. “Alles nüüd leidis Ain Tammesson võtme selle loo lahendamiseks ja arranžeerimiseks, mis ka kohe tekitas minus soovi see meie enda vana lugu eesti keeles ära teha,” märkis Veski. Laulu sõnade autor on Annika Vinter, kes on lauljannale kirjutanud ka fänniraamatu “Peatatud hetked Anne Veskiga”. Muide, teatavasti on Annelt praegu tabelis lausa kaks laulu, aga seda viimast korda, sest singel “Nüüd” langes oma 23. tabelinädalal kuuendale kohale ja on nüüd konkurentsist väljas.

Auväärsele kolmandale positsioonile on pidama jäänud rock-metal bändi Sorus värske lugu “Ma ei tea millal ma suren”, millel on MP TOP 10-s kirjas neli tabelinädalat. Hiljuti neljandat sünnipäeva tähistanud ansamblisse Sorus kuuluvad Sulev Saluneem (vokaal/kitarr), Nele Husu (vokaal), Kalle Allik (trummid), Jaak Pikk (bass) ja Raido Räim (kitarr).

Uue tulijana vallutas neljanda tabelirea Sulliwan Unplugged’i repertuaari kuuluv “Mööduja”, mille viisi ja sõnade autor on Sulev Müürsepp. Viimaseks ehk viiendaks edasipääsejaks hääletati Eesti-Soome koostöö – nublu ja Mikael Gabrieli hitt “Universum”.


MuusikaPlaneedi TOP 10 #280 (7. detsember):

1 (1) [5] Kerli T & Ragnar “Paremat ei olla saa” (22.12%)
2 (2) [3] Anne Veski “Kui mind armastad…” (16.71%)
3 (3) [4] Sorus “Ma ei tea millal ma suren” (14.59%)
4 UUS [1] Sulliwan Unplugged “Mööduja” (12.47%)
5 (5) [4] nublu x Mikael Gabriel “Universum” (10.82%)

6 (4) [23] Anne Veski “Nüüd” (9.41%)
7 UUS [1] Genka x Kohver x Taukar “Serotoniin” (6.35%)
8 UUS [1] KiROT “Aken all” (3.53%)
9 UUS [1] Allan Kasuk “Roni” (2.59%)
10 UUS [1] Artjom Savitski “Ära torgi” (“Minu, sinu, meie” tunnuslugu) (1.41%)

Hääli: 425 (aitäh!)

Reeglite kohaselt pääsevad edasi vaid esiviisikusse hääletatud laulud. Neid asuvad nüüd ründama viis uustulnukat:

Bourbon Sugar “Make a Wish”
Curly Strings x nublu “Olge terved, tütrekesed!”
Koit Toome “We Could Have Been Beautiful”
Ott Lepland x Púr Múdd “Vaikida võib”
Stig Rästa “Jõulud sinuga”

Värske gallup ootab hääli lehe paremas servas (mobiiliversiooni puhul lehe allosas) ja läheb lukku pühapäeval, 13. detsembril kell 23.59. Tuld! 🔥

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.