APOLLO TOP 15 | TIPUS PÜSIB ANSAMBEL DND, UUTEST TULIJATEST TEGID TUGEVA STARDI LAINE JA TERMINAATOR

Tartu alternatiivroki bändi DND oktoobris ilmunud kümnelooline plaat “Kesköine” juhib kolmandat nädalat järjest poeketi Apollo müüdumate albumite edetabelit. Uutest tulijatest jõudsid esiviisikusse legendaarsete ansamblite Laine ja Terminaator värsked helikandjad.

Rainer Rob Sirel ansamblist DND rääkis hiljuti Raadio 2-le antud intervjuus, et Clockwork stuudios salvestatud album “Kesköine” tuli bändile hästi lihtsalt ja loomulikult. “Kui koroonajama pihta hakkas, siis märtsis-aprillis istusime kodus, midagi ei teinud, igavlesime. Maikuus leppisime kokku, et teeks uue plaadi, tegime terve maikuu proove, juunis olime juba stuudios ja augustis lindistasime teise poole plaadist. Ühesõnaga, kõik läks plaanipäraselt, mingit writer’s block’i [kirjutamistõrget – toim] Andreasel [Andreas Sepp – toim] küll ei paistnud olevat, pigem tuli paar uut lugu täitsa viimasel hetkel, mis kohe toimisid,” muljetas Sirel.  

Apollo albumitabeli teisele astmele kerkis Mari Jürjensi neljas plaat “Omaenese ilus ja veas”. Jürjens on öelnud, et tema viimase albumi “27” ilmumisest on möödunud neli aastat ja selle aja jooksul on ta kogenud suuri muutusi, kasvamist ja sukeldunud rohkem kui kunagi varem inimeseks olemise küsimustesse. Helikandja esitlused toimuvad 7. ja 8. novembril Tallinnas, Kumu auditooriumis; 22. novembril Pärnus, Endla Küünis; 26. novembril Rakvere Teatri väikeses saalis; 27. novembril Tartus, Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis ning 28. novembril Rapla Kultuurikeskuses. Piletid on müügil FientasPiletilevis ja kui mahub, siis tund aega enne kontserdi algust kohapeal.

Pronksmedalile mahutas end sel korral uus tulija – Eesti Kullafondi sarjas välja antud ansambli Laine kolmikplaat, kuhu mahutatud lausa 72 aegumatut laulu! “Esimese koosseisu lauludega on esimene CD, teise koosseisuga teine ja kolmandal CD-l on duetid, kellega Laine on koos laulnud – Georg Ots, Jaak Joala jne. Väga-väga mitmekülgne plaat ja vahelehel on ka toredad vahelugemised,” rääkis Merle Lilje usutluses Vikerraadiole. Muide, just täna, 60 aastat tagasi alustas Laine ametlikult kontserttegevusega, nii et palju-palju õnne! 💐

Lõpetuseks märgime veel ära, et ansambli Terminaator kauaoodatud ahjusoe album “Maailm vs. Lilian” alustab tabeliteed 5. positsioonilt. Kuna viisiketas jõudis poelettidele alles äsja, siis on selle kõrgemad tabelikohad veel tõenäoliselt tulemas.

Kuula DND võidualbumi “Kesköine” träkki “Lugu vinüülilt”:


Apollo TOP 15 (6. november):

1 DND – Kesköine
2 Mari Jürjens – Omaenese ilus ja veas
3 Ansambel Laine – Eesti Kullafond [3CD]
4 Jaak Joala – Naerata [2CD] 
5 Terminaator – Maailm vs. Lilian
6 Dagö – Küte
7 Rita Ray – Old Love Will Rust
8 Herald – Kurat
9 Trad.Attack! – Make Your Move
10 Katie Melua – Album No 8
11 Rein Rannap – Ever & Forever / Ikka ja alati
12 Erinevad esitajad – METSA KENE – Estonia Meets Amazonia
13 Blackpink – The Album
14 Trad.Attack! – Make Your Move [LP]
15 Mari Jürjens – Omaenese ilus ja veas [LP]

Edetabel on koostatud Apollo kaupluste ja e-poe müügitulemuste põhjal ajavahemikul 30. oktoober – 5. november.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.