✅ TULEMUSED | TOP 10: TRAFFIC

Foto: Jake Farra

Kaks nädalat tagasi avasime MuusikaPlaneedis küsitluse, kus soovisime oma lugejatelt teada, milline laul meeldib teile 2006. aasta kevadel asutatud poprokk bändi Traffic repertuaarist kõige rohkem. Tulemused on nüüd lukus ja aeg on esikümme ka teieni tuua!

Kokku oli gallupisse üles rivistatud 24 Trafficu laulu. Millised neist murdsid end TOP 10-sse? Kohe selgub! 🙂

TOP 10: TRAFFIC

10. “VARJUD” (FEAT. LENNA)

Kümnendale kohale hääletati Trafficu ja Lenna 2017. aastal välja antud ühine singel “Varjud”, mis on bändi solisti Silver Laasi sõnul hästi kerge vibe’iga lugu. “Soov oli üle pika aja taas duettlooga välja tulla ja Lenna sobis seda lugu koos meiega esitama äraütlemata hästi,” ütles ta laulu ilmudes.

“Kui Trafficu-poistelt tuli ettepanek koos lugu teha, olin kohe nõus. Lisaks üleüldisele vahvale koostööle sain aidata ka sõnade kirjutamisega,” lisas Lenna. “Kuna olen kõigi nendega ka varem muude erinevate projektide raames koostööd teinud ja lavalaudu jaganud, oli kogu protsess eriti lihtne ja sujuv,” märkis lauljatar.


9. “TULGU TUULED”

Üheksandale astmele jõudnud loo “Tulgu tuuled” kohta on Stig Rästa kommenteerinud, et see laul on tema arvates natuke vähe kajastust saanud. “Kuigi tegu on aastatetaguse lauluga, on ta plaatide ja träkkide vahele ära kadunud,” ütles ta. “Ma tegin selle laulu siis kui ma olin Rootsis ehitamas. Panin ühe lihvimismasina tööle, mis mängis kogu aeg ühte nooti. Lihvisin seal päevad läbi ja laulsin kogu aeg ühele noodile mingit viisi peale. Põhimõtteliselt võiks selle laulu vabalt niimoodi ära mängida ja peale laulda, et sul üks noot kogu aeg all käib. Mulle tundus see huvitav ja meenutas midagi, mis on omane eesti rahvamuusikale. Sain aru, et see laul võiks olla natukene patriootlik. Kutsusime laulma appi kaks Toomast – Toomas Lunge ja Toomas Kõrvitsa, kes olid kohe nõus meile stuudiosse tulema ja oma osad sisse laulma. Robi Vaigla pani sinna veel ühe hullu kitarrisoolo ja siis läks eriti paatoslikuks see lugu.”     


8. “ELEKTER”

Lugu “Elekter” hakati üles ehitama ühest Fred Kriegeri kidrariffist. Laulusõnade puhul inspireeris Trafficu mehi Contra luulekogumikust leitud luuletus, mille kasutamiseks nad luba küsisid. 

Loo muusikavideo võeti üles Türgis ja selles figureerivad tegelased on pärit teiselt planeedilt, kellele Türgi on veel eksootilisem koht kui pika talve külma käes vaevelnud eestlastele. Videos veedavad viis tulnukat oma puhkust e. tegelevad kõikide asjadega, mida turistid tavaliselt teevad – hullavad basseinis, sõidavad banaaniga, veedavad aega hotellitoas ja lõpuks peavad maha ühe korraliku peo. Kõiki rolle kehastavad Trafficu bändiliikmed ise. Trafficu reisi aitas teoks teha reisikorraldaja Novatours. Muusikavideo filmiti Türgi lõunarannikul Alanya lähistel. Enamik tegevusest toimub kuurorthotellis Meryan.


7. “KALLIS, ÄRA KÜSI”

Trafficu debüütsingel “Kallis, ära küsi” ilmus sügisel 2006. Bändi liikmed on rääkinud, et neil oli debüütsingli valikuks 3-4 lugu, mida tuttavatele mängiti ja siis otsustati just “Kallis, ära küsi” esimesena välja lasta.

Laul jõudis enamikku raadiojaamadest ja vallutas muusikatabelite esiviisikuidki. Raadio 2 “Aastahiti” tabelis oldi kümnendad.


6. “KESKÖÖDISKO”

Kuuendaks platseerunud 2008. aasta hitt “Kesköödisko” oleks ansambli teiselt albumilt “2” peaaegu välja jäänud ja Trafficu liikmed kahtlesid, kas seda ka singlina avaldada, sest nad polnud kindlad, kuidas nende tavapärasest repertuaarist erinev laul vastu võetakse.

Ove Mustingu lavastatud kõmuline muusikavideo põhines anonüümsest eraarhiivist avastatud videomaterjalil. Tegemist on 1980. aastast pärit saatega “Elukool”, mis keelustati kerglaste kapitalistlike elukommete varjatud propageerimise pärast. Lisaks bändipoistele astusid klipis üles näitlejad Tõnu Oja ja Anu Lamp. 

Luuletaja Contra tegi ETV saate “Erisaade” jaoks laulust ka oma sõnadega versiooni, millest sai Eesti lõunanaabreid pilav “Läti disko”. Kuigi lugu osutus YouTube’i keskkonnas äärmiselt vaadatuks, leidus Lätis inimesi, kellele see ei meeldinud. “Saime päris mitu meili, ka vürtsikate roppustega pikemaid kirju,” on kommenteerinud Silver Laas.


5. “MEIE LAUL”

Pundi kolmas singel “Meie laul” ilmus märtsis 2007, kaasa tegi ka lauljatar Maarja-Liis Ilus. Väga edukaks kujunenud lugu pälvis Raadio Uuno aastaedetabelis eesti laulude hulgas 7. koha ja Raadio 2 “Aastahiti” tabelis 8. koha.


4. “SEKUNDIGA”

Neljandale platsile hääletatud loo “Sekundiga” muusikavideot on YouTube’is vaadatud pea 5 miljonit korda! Stig Rästa on öelnud, et kõik peale montaaži on tehtud bändisiseste jõududega vaid kolme päevaga.

Lisaks Trafficule teevad videos kaasa (esinemise järjekorras): Kerli Kivilaan, Uku Suviste, Hanna-Liina Võsa, Kristjan Kasearu, Jüri Pootsmann, Taavi Paomets, Märt Avandi, Grete Paia, Lenna Kuurmaa, Ivo Linna, Getter Jaani, Eda-Ines Etti, Karl-Erik Taukar, Liis Lemsalu, Eric Kammiste, Jaagup Kreem, Tanja Mihhailova, Kristel Aaslaid, Joosep Järvesaar, Anti Kobin, Jaan Pehk, Mikk Mäe, Kaire Vilgats, Maarja-Liis Ilus, Teele Viira, Ott Lepland, Piret Järvis, Tanel Padar, Elina Born, Harry Kõrvits, Laura Remmel, Hannes Võrno, Tomi Rahula, Rolf Roosalu ja Rene Puura.


3. “NATUKENE VEEL” 🥉

2016. aasta suvel avaldatud singli “Natukene veel” muusika autoriks on Stig Rästa ning sõnade autoriteks lisaks Stigile ka Kristjan Vardja ja Silver Laas. 

Silver Laas: “Stuudioversiooni viimistlesime sel korral väga pikalt ja proovisime nii üht kui ka teist pidi.” 

“Kui Traffic midagi korralikult ette võtab, siis enamasti ikka suure entusiasmiga,” kommenteeris Stig Rästa. “Nii selle laulu valmimine kui ka videovõtted oli bändi ühine ettevõtmine, kus suurele tööhoole lisandus hunnikus nalja ja naeru.”


2. “FÜR ELISE” 🥈

Oleme jõudnud 2. kohani! Hõbemedalile hääletati lugu pealkirjaga “Für Elise”, mis saavutas konkursil Eesti Laul 2014 kolmanda koha, jäädes alla vaid Tanjale ja Super Hot Cosmos Blues Band’ile.

Laulu muusikavideo kohta on Stig Rästa rääkinud järgmist: “Mõtlesime, et lähme kuskile huvitavasse kohta, võtame pillid kätte ja laulame seda laulu. Läksime lõpuks Viimsi vabaõhumuuseumisse, kus me alguses mõtlesime, et teeme sees ilusa tausta juures istumise, aga kuna sel hetkel ei olnud lund, siis läksime hoopis aia taha randa.”

Trafficu liikmed ise jäid videoga rahule, kuigi Rästa tunnistas, et võtted polnud just kerged, sest väljas valitsesid juba kerged miinuskraadid. “Meil oli päris külm, kui hüüti, et võte, siis me võtsime end kokku ja tegime selle ära. Kui see läbi sai, panime me kähku joped selga ja jooksime end ahju äärde soojendama. Siis tulime välja ja tegime teise võtte ja kolmanda,” selgitas ta.

Muide, Raadio 2 “Aastahiti” tabeli ajaloos oli kõige napim võit just 2014. aastal, mil Curly Stringsi “Kauges külas” edestas Trafficu “Für Eliset” vaid 19 punktiga.


Ja olemegi jõudnud võiduloo juurde…

Kas aimad juba, milline laul napsas kuldmedali? 

Trummipõrin 🥁

MuusikaPlaneedi lugejad hääletasid ansambli Traffic parimaks lauluks…


1. “ÜKS KORD VEEL” 🥇

Number 1 on “Üks kord veel”, autoriteks Victor Crone, Fred Krieger, Vallo Kikas ja Stig Rästa! Loo novembris 2019 avaldatud muusikavideo tegi Hindrek Maasik. Palju õnne! 🎉

Laul sündis Trafficu lugude kirjutamise laagris ja seda ei loodud spetsiaalselt konkursi Eesti Laul 2020 jaoks, kus “Üks kord veel” saavutas kõrge viienda koha. 

Loo sisu kommenteeris Silver Laas järgmiselt: “Peale lahkuminekut hakkad kahtlema, kas see oli ikka õige otsus. Mõtled, et kui oleks üks kord veel koos, oleks ehk selgem see pilt. Samas üks kord veel on ka see, et Stig [Rästa] on Trafficuga üle mitme aasta [Eesti Laulu] laval.” 


Selline see tabel siis sai! Gallupis üleval olnud 24 laulu kogusid kokku 641 häält, aitäh kõigile kes hääletasid! 👍

Lõpetuseks teadmiseks veel niipalju, et kuna suvi hakkab vaikselt otsi kokku tõmbama, siis juba paari päeva pärast asume MuusikaPlaneedis välja selgitama tänavust suvehitti. 😉

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.