MUUSIKAPROJEKTIL ESIVANEMATE KAJA VALMIS UUS SINGEL “IMED”

Muusikaprojektil Esivanemate Kaja on äsja näinud ilmavalgust uus laul “Imed”, milles lisaks Artur Rinnele astuvad üles rahvamuusik Marju Varblane, kes lõi kaasa ka projekti eelmise loo “Ajarändur” valmimisel, Ralph Ciavolino (elektrikitarr), Hannes Vellend (basskitarr) ja Rauno Pella (trummid).

Lustakal kõrtsilaulu tekstil põhinev lugu räägib mehest, kes sattus õlletoobri abil teispoolsusesse, kus kõik sootuks kummaline näis. Õnneks läheb kõik hästi ja mees jõuab laulu lõpus oma kambrisse tagasi. Loo juured aga ulatuvad ilmselt kaugemasse minevikku, kus meie esivanemad õllekannu asemel teistes ilmades käimiseks šamaanitrummi abi kasutasid. Rahvalaulu tekstid on mitmekihilised ja sümboleist tulvil, mistõttu avaneb iga kuulaja jaoks erinev maailm – just niisugune, milles kuulaja on valmis kaasa rändama.

Loo video valmis Tartus ning sai innustust nii laulu tekstist kui ka solisti hiljutisest õnnetusest jalaga, mistõttu koges Arturgi ümbritsevat maailma tavapärasest erineva nurga alt, käies 6 nädalat karkudega ja andes sellele vaatamata vägeva kontserdi Viru Folgil. Projektis lööb kaasa ka Jürgen Rooste, kelle vahvaid jutustusi Vanemuisest saab kuulata Esivanemate Kaja avalikel esinemistel. Neist lähim leiab aset juba 20. augustil Põlvas.

Esivanemate Kaja on Artur Rinne muusikaprojekt, mille raames ta töötleb regi- ja folklaululist materjali, andes vanadele sõnumitele uue aja kuue.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.