FOLK ROKIB TARTUS KONTSERDISARI ALUSTAB TÄNA APARAADITEHASES!

14. – 17. juulini leiab aset Folk Rokib Tartus kontserdisari, mis pakub toob põnevasse Aparaaditehase keskkonda eesti folkbändide paremiku ja seda neljal järjestikusel päeval. Energiast pakatav kontsertprogramm, maitseelamused ning rõõmsad taaskohtumised iseloomustavad eesootavat kõige paremini.

Kultuurimaastiku vaikelu käima tõmbamiseks otsustas Folk Massidesse muusikaagentuuri eestvedaja Jalmar Vabarna, et Tartu kesklinn vajaks suvist sündmust, mis inimesed ja muusikaelamused taas kokku viiks: “Usun, et sellest on puudust tundnud mitte ainult publik, vaid ka artistid. Vähene kontserttegevus võib samuti olla omaette kurnav kogemus ning just muusika elav esitus on see, mis oma energiavahetusega uut hingamist ja ka omaette vahetut tagasisidet pakub,” kommenteerib Vabarna muusiku seisukohta silmas pidades.

Juba sellest teisipäevast kuni reedeni täitub Aparaaditehase hoov tõelise meluga. Esimesel õhtul tõstab Tartus suveõhtu temperatuuri Aasta Etno/Folk Artist – proge-rebel folkansambel Black Bread Gone Mad ja peaesinejana pakub pinget reggae ning ska-rütmid ühte põimiv Angus. Mõlema bändi üks liikmetest Mati Tubli rõõmustab uue algatuse üle: “Meil on kahju, et paljud kontserdid ja festivalid jäid meie jaoks sel suvel ära, aga õnneks on see kurbus juba möödanik ning oleme ääretult õnnelikud, et saame Tartus lavale astuda,” kommenteerib Tubli ja lisab: “Tõsiasi, et tegu on olude sunnil meie suve ainsa kontserdiga, teebki ürituse eriti eriliseks. Ja ma tean, et kui tõmbame laval esimesed riffid, siis see tunnine kontsert jääb meeltesse pikaks ajaks põksuma. Esitleme esmakordselt ka uusi lugusid ja muidugi kütet “Ayibobo” plaadilt. Ootusärevus on meil igatahes suur!”

Järgnevatel õhtutel võtavad tehases kohad sisse pärimus- ja linnakultuuri muusikaliseks sümbioosiks segav Tintura koos Arno Tammega, nende järel vallutab lavalauad uue kauamängivaga “Make Your Move” välja tulnud menubänd Trad.Attack!. Kavast võib leida ka küllaga nooruslikku energiat Pärnu juurtega koosseisult POSÕ, kelle järel saavad kuulajad folkroki legendi Zetodega ühes rütmis suvisele neljapäevale raju punkti panna. Viimasel õhtul jagub nii uusi kui vanu folgihitte, ansambel Pillikud esitlevad oma debüütalbumit “Metsaunelm” ning seejärel on oodata Curly Stringsi mängulist ja üllatusega põimitud kontsertkava. Curly Strings toob lavale ka külalise – trummari Tõnis Kirsipu.

Folk Rokib Tartus kontserdisarja piletid on saadaval Ticketer.ee piletikeskkonnas ning lisainfol saab silma peal hoida Folk Massidesse Facebooki lehel.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.