📊 MUUSIKAPLANEEDI TOP 10: ESIKOHALE TÕUSIS OTT LEPLANDI SINGEL “LOOTUSES”!

Toredat juunikuud! Kui viimasel ajal oleme harjunud, et MuusikaPlaneedi TOP 10 tabelis napsab kuldmedali Anne Veski või rockansambel Sorus, siis seekord on pingereas toimunud suuremad liikumised ja esikohale hääletati hoopis Ott Leplandi ahjusoe singel “Lootuses”, mis kogus 21,53% häältest.

Eelmisel nädalal asus Ott Lepland tabelis uue tulijana neljandal platsil ja nüüd toimus siis tubli hüpe ülespoole – esimeseks. “Laulu sõnum on emotsionaalne ja inspireeritud elust enesest,” ütles Lepland singli “Lootuses” ilmudes. “Olen kindel, et nii mõnigi kuulaja tunneb sõnade sisus ära momente ja mõtteid omaenda elust ja kogemustest. Laulu sõnumi eesmärk ongi tõdeda, et isegi kui elu annab meile vahel mõtlemapanevaid õppetunde, siis on meie kohus need omandada ning minna edasi targema ja tugevamana.”

Eelmise korra esinumber Anne Veski taandus lauluga “Imeväärne aeg” teisele positsioonile (16,62%). Teisipäeval kirjutasime, et Annel on väljas uus lugu nimega “Nüüd”, mis asub ka ühe uue tulijana hääli püüdma, kuid tundub et eelmine singel ei taha veel kuidagi taanduda. Elurõõmsa laulu “Imeväärne aeg” muusika lõi laulja Armin Velgre ning sõnade autoriks on kirjanik, luuletaja ja tõlkija Leelo Tungal.

Auväärne pronksikoht kuulub seekord 13,35 protsendiga ansambli Sorus singlile “Läbi hundi silmade”. Dramaatilise alatooniga lugu räägib meie esivanematest, kes on pidanud mitmed sajandid ebaõiglust taluma. “Aga muretsemiseks polegi põhjust, sest nagu igal muinasjutul on õnnelik lõpp, on nii ka sellel loo puhul, kuna esivanemad saavad lõpuks koju tagasi,” lohutab Sorus.

 

MuusikaPlaneedi TOP 10 #257 (3. juuni):

1 (4) [2] Ott Lepland “Lootuses” (21.53%)
2 (1) [29] Anne Veski “Imeväärne aeg” (16.62%)
3 (2) [10] Sorus “Läbi hundi silmade” (13.35%)
4 (5) [7] nublu “Croissantid” (10.9%)
5 UUS [1] NOËP “Young Boy” (9.54%)

6 UUS [1] Pluuto “Ei keegi” (8.17%)
7 UUS [1] INGER “Playing Games” (7.9%)
8 (3) [4] Getter Jaani “Mitu mind” (6.54%)
9 UUS [1] Karl Madis feat. Lee Oskar “Headus võidab kurja” (3.54%)
10 UUS [1] Maria Stuart “Sinuga koos” (1.91%)

Hääli: 367 (aitäh!)

Reeglite kohaselt pääsevad igal nädalal edasi esiviisikusse hääletatud laulud ja neile asuvad konkurentsi pakkuma viis uustulnukat. Seekord astuvad võistlustulle eestikeelsed lood:

∙ Anne Veski “Nüüd”
∙ Lonitseera “Silmade vahele”
∙ reket feat. Liis Lemsalu & Avoid Dave “Magad vä?”
∙ Synne Valtri Band “Levist väljas”
∙ Uku Suviste “Müüdud ja pakitud”

Värske gallup ootab hääli lehe paremas servas (mobiiliversiooni puhul lehe allosas) ja läheb lukku pühapäeval, 7. juunil kell 23.59. Tuld! 🔥

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.