SIIRI SISASKIL ILMUS UUS ILUS-VALUS LUGU “SUMERI NAINE” KOOS VIDEOGA

Ühel isikupärasemal lauljal-loojal Siiri Sisaskil ilmus täna Uku Masingu luuletusest inspireeritud lugu “Sumeri naine”. Loo produtseeris bassist Peedu Kass ning muusikat esitavad Eesti ühed parimad — Erki Pärnoja, Ülo Krigul, Peedu Kass ja Kristjan Kallas. Pala “Sumeri naine” video on vaadatav YouTube’ist ning lugu kuulatav ka Spotifys.

Siiri Sisask on eestlastele tuttav nii filmidest kui ka kontserdi- ja teatrilavadelt ning talle on väga omane mõtestatud sisu ja teemasse sügavuti minek. Siiri Sisaskilt on ilmunud 11 albumit, millest viimane, 2016. aasta plaat “Kuristi kohal” on inspireeritud Uku Masingu luuletekstidest. Ka uus lugu “Sumeri naine” on saanud oma loomealge Uku Masingu luuletusest, millele Siiri lõi hingematvalt ilusa muusika. Kui seda lugu kuulis bassist Peedu Kass, siis oli ta kohe veendunud, et see lugu ei tohi jääda ainult helilooja noodivihikusse, vaid sellest peaks osa saama ka publik, sest see pala on lihtsalt nii ilus.

“Siiri on inspireeriv looja ning imetlen tema oskust puudutada oma loominguga kuulaja kõige sügavamaid hingesoppe. Samuti on Siiri muusikaliselt väga viljakas, aga publikuni toob ta sellest ainult killukese. Kohe esimest korda “Sumeri naise” tsükli lugusid kuuldes, olin neist haaratud ja soovisin sealt midagi inimesteni tuua. See lugu on lihtsalt nii ilusalt valus, et haarab sind jäägitult,” lausus bassist ja loo “Sumeri naine” arranžeerija-produtsent Peedu Kass.

Lugu “Sumeri naine” pärineb viie luuletusega tsüklist, millest salvestatud ja nüüd avalikkuse ette jõudev laul on luuletustest viimane. See vahetu ja habras mõtisklus kätkeb endas igatsust kadunud tsivilisatsiooni järele, õilsamate hingesügavuste ja ehedama elutunnetuse järele. See on unelm paremast, ilusamast, vahetumast inimeseks olemisest, deklareerides elu ilu ja valu, kriipivat mälestust nii olnust kui olevast, kaduvast ja igavikulisest. Ent samas andes lootust, et lõpuks leiame kõik hingerahu, sest elu liigub oma tsüklis…

“Uku luuletused on minu jaoks ühed sügavamad ja olulisemad, mida Eesti kirjanduses leida on. Tema vahetus ning maailma tunnetus on sedavõrd avardav, et ei tahaks uskuda, et inimene, kes tema loomingut mõttega loeb ja jälgib, sellest hingeliselt puudutamata jääks,“ lausub Sisask. “Mul on hea meel, et Peedu kutsus seda lugu esitama koos meiega nii head muusikud nagu Ülo, Erki ja Kristjan,” rõõmustab Siiri.

Loos “Sumeri naine” osalevad Siiri Sisask vokaalil, Erki Pärnoja kitarril, Ülo Krigul klahvpillidel, Peedu Kass basskitarril ja Kristjan Kallas trummidel. Helilooja Siiri Sisask, sõnad Uku Masing ning arranžeering ja produktsioon Peedu Kass. Lugu on salvestatud 2019. aasta veebruaris Peeter Salmela stuudios. Videokunstnik on Martin Randalu. Loo illustratsiooni autor on Helmi Arrak.

 

Lugu on striimitav Spotifys, Deezeris ja AppleMusicus.

2 kommentaari

 1. Marju toom ütleb:

  Imeline muusika! Sõnad – nii otse südamesse ühele moorile! Pr Siiri, tänan!
  VA Muusikaplaneet! Kas juhataksite, kus oleks neid sõnu lugeda.
  Olen Teile juba ette tänulik.
  Ei tohi haigeks jääda! Jõudu,
  Marju Toom (81)
  Kuna vanuse tõttu ei tea, mida mõeldakse sõnaga “veebileht”, siis kahjuks ei oska seda lahtrit täita.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.

%d bloggers like this: