HAMBAARST KATI VALD: STIG RÄSTA HAMBAPESULAUL ON OLNUD LASTELE SUUHÜGIEENI TEADMISTE OSAS SUUREKS ABIKS!

Eestis on juba pea pool aastat laineid löönud Stig Rästa loodud ja koos Hanna-Liina Võsa Muusikalikooli lastega esitatud “Suukooli hambapesulaul”. Hambaarst ja Suukooli koordinaator Kati Vald rääkis Vikerraadiole antud telefoniintervjuus, et lugu on paljudele lastele andnud teadmisi suuhügieeni kohta.

“Me oleme saanud väga palju tagasisidet, laulul on tõesti võluvägi,” rääkis hambaarst Kati Vald Vikerraadiole. “See on aidanud väikelaste suid kergemini avada, et saaks hambad üle pesta. Seda lauldakse ka koolides ja lasteaedades. Kui lähen lastele hammastest loengut pidama, siis küsin kas nad on laulu kuulnud. Kooris öeldakse “jaa”! Ka Stigile on saadetud üle saja video, kus lapsed laulu video saatel hambaid pesevad ja muideks see on ka Stigi kontsertide soovilugu. Üks ema ütles mulle, et kui tema mees kahe lapsega vannitoast välja tuleb, siis ta peaaegu iga kord tänab Suukooli laulu. Me ju lapsevanematena teame, kui tüütuks keelitamiseks ja meelitamiseks hambapesu tegevus võib muutuda.”  

Küsimusele, kui ainulaadne idee see on, et kuulus muusik kampa kutsuda ja niimoodi laste hambahügieeni teadmisi arendada, vastas doktor Vald et nende teada ja ka YouTube’i andmetel sellist asja varem tehtud ei ole.  

YouTube’is on “Hambapesulaulu” kaht versiooni kuulatud kokku üle miljoni korra. Hiljuti valmis loost ka inglis- ja venekeelne versioon.

 

 

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.