GRINDI ÜHEKSANDA SÜNNIPÄEVA PEAESINEJAD ON ANDY C JA SIKDOPE

Andy C

Grind tähistab 14. veebruaril Kultuurikatlas üheksandat sünnipäeva suure peoga, mille peaesinejad on maailma tuntuim trummi ja bassi produtsent ning RAM Recordsi asutaja Andy C ja Eestis palavalt armastatud Poola produtsent Sikdope. Lisaks astuvad üles MC Tonn Piper (Suurbritannia), Sound in Noise ja Grindi residendid MHKL & Jozels, Coverk x Byte ja Imaginary Friends.

Andy C, kodanikunimega Andrew John Clarke on Suurbritanniast pärit DJ ja produtsent, kes on olnud muusikatööstuses tegev juba kolm kümnendit ja elektroonilise muusika fännidele pikka tutvustamist ei vaja. Muusik on noppinud 20 parima DJ tiitlit, nendest 10 järjestikustel aastatel mainekal Drum&BassArena auhinnagalal, mis on ühtekokku rohkem kui ükski DJ tänaseni pälvinud on.

Aastal 2018 andis Andy C Londonis, Wembley Arenal oma senise suurima soolokontserdi, kus astus üles 12 500-pealise publiku ees. Show müüdi välja kolme päevaga ja tähelepanuväärne on asjaolu, et tegemist oli esimese sündmusega Wembely Arenal, millele väljastati öine toimumisluba.

Andy C jõudis elektroonilise muusikani juba väga noores eas. 1992. aastal, olles vaid 16-aastane, lõi ta plaadifirma RAM Records, mis on üks juhtivaim independent trummi ja bassi muusikale keskendunud leibel. Kui esimestel aastatel anti välja peamiselt iseenda loomingut, siis tänaseks kuuluvad plaadifirma alla mitmed elektroonilise muusika suurnimed: Chase & Status, Camo & Krooked, Sub Focus, Wilkinson, Eestist pärit Sound in Noise ja paljud teised.

Vaatamata tihedatele tuurigraafikutele ja pikale karjäärile on Andy C artist, kes valmistab enda setid ette samasuguse täpsusega kui 90ndate alguses ning toob lavale alati kaasa värsket muusikat ja avalikkuse ees veel mitte kõlanud träkke.

Õhtu teine peaesineja on Poolast pärit produtsent ja DJ Sikdope, kelle tähelend sai alguse 2014. aastal, mil reliisis ühes Borgore’iga Spinnin Recordsi alt singli “Unicorn Zombie Apocalypse”. Tänaseks üle 100 miljoni kuulamise kogunud lugu avas talle rahvusvahelise muusikatööstuse uksed, mille tulemusena on muusik jõudnud lavalaudadele üle ilma, sealhulgas kahel korral ka Grindi sündmustele. Olles tugeva klassikalise muusika taustaga, on Sikdope bassimuusika skeenel hinnatud väga mitmekülgse produtsendina ja teinud koostööd Calvin Harrise, David Guetta, Skrillexi ja paljude teistega.

Grindi 9. sünnipäevapidu toimub reedel, 14. veebruaril Tallinnas, Kultuurikatlas. Üles astuvad Andy C (Suurbritannia), Sikdope (Poola), MC Tonn Piper (Suurbritannia), Sound in Noise ja Grindi residendid MHKL & Jozels, Coverk x Byte ning Imaginary Friends. Piletid alates hinnaga 15€ on saadaval Ticketeris. Lisainfot leiab Facebookist.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.