ANSAMBEL JUSTAMENT ON VALMIS SAANUD HELIPLAADI “AASTARING”

Ansamblil Justament ilmus eelmise aasta lõpus uus CD, mis kannab nime “Aastaring”. Plaadil on 12 lugu, iga kalendrikuu kohta laul. Uue plaadiga käib kaasas ka Justamendi kalender, kus igat kuud kaunistavad lisaks pildile ka laulusõnad. 

Jaan Elgula rääkis Vikerraadiole antud intervjuus, et tegelikult hakkas Justamendi jaoks oluline aastaring tiksuma oktoobris, sest 28. novembril 2020 tähistab kollektiiv oma 40. sünnipäeva. Sellest ajast poole, umbes viimased 20 aastat, on koosseis püsinud sama – Jaan Elgula (laul, kitarr), Toomas Lunge (laul, klahvpill), Indrek Kalda (viiul), Viktor Vassiljev (kitarr), Alari Piispea (bass) ja Tiit Kevad (trummid).

Plaadil “Aastaring” leidub kaksteist laulu, kõik kalendrikuude nimetustega. Elgula kommenteeris: “See idee tuli mulle. Meil ju kaks lugu oli olemas kuude nimetusega: jaanuar ja november. Mõtlesin, et mis see kümme lugu siis kamba peale juurde on teha. Saigi valmis!”. 

Albumi valmimise õnnestumiseks on bändile abi andnud ka sõbrad, nagu näiteks Marek Talts, Rainer Michelson, Felix Kütt, Marek Sadam, Aapo Ilves, Tõnu Oja, Inga Lunge, Karl Kevad, Maian Kärmas. Eriti tuleb toonitada, et oma plaadidebüüdi teeb Mart Juur, kes kirjutas sõnad aprillikuu laulule. 

Kuula lugu pealkirjaga “November”:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.