APOLLO TOP 15: JAAK JOALA KOGUMIKPLAAT “ARM MU AINUS AARE” LÄHEB POODIDES ENDISELT VÄGA HÄSTI KAUBAKS

Apollost saadeti MuusikaPlaneedile taaskord poeketi müüdumate helikandjate värske edetabel, mille eesotsas paikneb – mitte just üllatuslikult – endiselt Jaak Joala kogumik “Arm mu ainus aare”.

Kuna Joala kogumikud püsivad tavaliselt peale väljatulekut müügitabelite tipus kuude kaupa, siis võib arvata, et Jaak Joala (1950-2014) üheksandat kogumikplaati “Arm mu ainus aare” ei suuda 2019. aastal enam keegi esikohalt kangutada. Aga eks näis! 🙂

Plaadi koostaja Olavi Pihlamägi kinnitusel on “Arm mu ainus aare” senistest Joala kogumikest oluliselt mahukam, sisaldades koguni 29 laulu väga erinevates stiilides. “Kirsiks tordil on viimane lugu “Varahommikul”, mis võtab selle plaadi imeilusalt kokku ja näitab, et Jaak oli võimeline laulma peaaegu igat sorti muusikat,” ütles Pihlamägi novembri lõpus toimunud kogumiku esitlusel, nentides et tal on natuke kahju sellest, et kolmikplaadile jõudis vaid kolm Eesti heliloojate laulu. 

Eelmise korra Apollo TOP 15-ne kolmandalt astmelt kerkis teiseks topeltplaat “Talveaja rõõmulaulud”, millel Eesti Raadio Laste Laulustuudio lapsed laulavad talvest ja jõuludest. Lood on salvestatud aastatel 1997-2011 ning plaadikarbis on kaks CD-d. Ühele on salvestatud laulud, teisel on kaasa laulmiseks vaid fonogrammid.

Pronksmedali vääriliselt osteti aastatel 1972-1974 tegutsenud kollektiivi Amor Trio omanimelist albumit. Ansambel sündis omal ajal tänu sellele, et Tõnis Rätsepal (1947) ja Juhan Viidingul (1948–1995) tuli sooritada teatrikooli laulueksam. Saabuva eksami jaoks pani lavakunstikateedri V lennu üliõpilane Juhan Viiding kokku kava 1930.–1940. aastate lööklauludest ja tolleaegsest filmimuusikast, kasutades Teatri- ja Muusikamuuseumi arhiivi vanu lauluvihikuid. Klaveril saatis teda Tõnis Rätsep. Pärast õnnestunud eksamit otsustasid Viiding ja Rätsep selle žanriga jätkata. Ideest võlutuna liitus nendega ka koolikaaslane Lembit Ulfsak (1947–2017).

Talve- ja jõululaulude viisikettaid on Apollo pingerea 15 parema seas juba seitse, küll aga on veidi üllatuslik, et esikümnesse ei ole veel pääsenud Curly Stringsi, Põhja Konna ega Laura uued plaadid. 

Apollo TOP 15 (13. detsember):

01 Jaak Joala – Arm mu ainus aare
02 Eesti Raadio Laste Laulustuudio – Talveaja rõõmulaulud (2CD)
03 Amor Trio – Amor Trio
04 Pets ja Korsten – Jõululori
05 Erinevad esitajad – Jõulusuveniir 2015
06 Margarita ja lapsed – Jõulurahu sinu kodusse
07 Toomas Anni – Eesti Kullafond (3CD)
08 Laulu- ja tantsupidu “Minu arm” 2019 USB pulk
09 Robbie Williams – The Christmas Present
10 Soov – Jõulualbum
11 Curly Strings – Sümfooniline Curly Strings
12 Tõnu Aav – Onu Remuse jutte 1
13 Põhja Konn – Hetk. InSpereeritud Tüürist
14 Laura – 9 elu
15 Erinevad esitajad – 101 Christmas (5CD)

Edetabel on koostatud Apollo poodide müügitulemuste põhjal ajavahemikul 6.-12. detsember.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.