📊 MUUSIKAPLANEEDI TOP 10: LIIDER ON ENDISELT LIIS LEMSALU “KEHAKEEL”, TABELIGA JÄTAB HÜVASTI PINGEREA VETERAN

Kalender näitab septembrikuu viimast päeva ning juba homme, 1. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva, mil elav muusika kõlab ka üle terve Eesti. Selle nädala kolmapäeval või neljapäeval saame aga lõpuks teada seda, kus toimuvad konkursi Eesti Laul 2020 poolfinaalid ning reedel jagatakse Viljandis pärimusmuusika lõikuspeol etnokulpe. Nii et melomaanidele tuleb väga põnev nädal!

Mis puutub MuusikaPlaneedi värskesse TOP Kümnesse, siis siin paikneb endiselt tipus Liis Lemsalu singel “Kehakeel”, mis kogus oma teisel tabelinädalal 25,11% häältest.

Liis Lemsalu on oma positiivsest energiast pakatava loo “Kehakeel” kohta rääkinud järgmist: “Esimesest kuulamisest alates teadsin ma, et just sellist pala oleks mul endale vaja. Minu manager Sandra Sersant nägi veebruaris Anna Puu esitust Soome Muusikauhindadel ja tegi peale seda kõik, et me saaks selle laulu ka minu repertuaari. Lõpuks, kui soomlased andsid rohelise tule, olime me väga põnevil – selle looga oli algusest peale väga eriline tunne sees.”

Nii nagu eelmisel (ja üle-eelmisel) esmaspäeval, asub MuusikaPlaneedi TOP 10-nes tänagi hõbemedalil 2012. aastal Pärnus asutatud vokaalansambli Mirt videosingel “Tuuletants”. Loo viisi ja sõnade autor on Piret Lilleste ja tegu on vokaalgrupi sel aastal ilmunud albumi “Üle maa, üle vee” avalauluga. 

Kolmandalt kohalt leiame seekord uue tulija – Lõuna-Eesti juurtega raskemuusikabändi Tankist pala “Kon kuradi kotsil ma elä?”, mis on maailma esimene selles murdes kirjutatud thrash metal lugu. See räägib väikerahvaste võitlusest püsimajäämise nimel aina üleilmastuvas massikultuurialtis ühiskonnas ja tõstatab küsimuse, kas kohalikel vanadel traditsioonidel on lootust kindlale tulevikule. Lugu annab sellele küsimusele ka ühe võimalikest vastustest.

Lisaks Tankisti laulule on meil tabelis veel ka üks teine võrukeelne lugu – Merike Susi esitatud “Positsioon” (#5). Nagu öeldakse teleturus, siis see pole veel kõik, sest kümnendal real asub post-traditsioonilist muusikat mängiva Nagy Bögö Bulgaariast pärit muusikapala “Mäugli (пайдушко xоро)” ja üheksas on Doktor Normali ingliskeelne singel “Chase Da Flow”.

Lõpetuseks mainime ära sellegi, et oma 15. nädalal langes edasipääsevast esiviisikust välja Anne Veski laul “Ma sulle tantsu kingin taas”, mis oli siin korra ka esinumber. Lehvitame Annele ja jääme uut hitti ootama!  

MuusikaPlaneedi TOP 10 #224 (30. september):

1 (1) [2] Liis Lemsalu “Kehakeel” (25.11%)
2 (2) [3] Mirt “Tuuletants” (20%)
3 UUS [1] Tankist “Kon kuradi kotsil ma elä?” (15.32%)
4 (3) [13] The Sound “Varjud” (11.06%)
5 (5) [2] Merike Susi “Positsioon” (9.36%)

6 (4) [15] Anne Veski “Ma sulle tantsu kingin taas” (8.09%)
7 UUS [1] reket “Hetked” (5.96%)
8 UUS [1] Kadi Toom “On mis on” (3.4%)
9 UUS [1] Doktor Normal “Chase Da Flow” (1.28%)
10 UUS [1] Nagy Bögö “Mäugli (пайдушко xоро)” (0.43%)

Hääli: 235 (aitäh!)

Reeglite kohaselt pääsevad edasi vaid viis paremat laulu. Seetõttu on vaja värsket verd ja seekord astuvad võistlustulle kolm eesti- ja kaks ingliskeelset pala:

  • Gram-Of-Fun “Reservation”
  • N.O.O.B “Kõik kordub taas”
  • Sun Smokers “Everybody”
  • Põhja Konn “Üksi olemise hurmav õõv”
  • Vesikas & Fofkin “Kanapea”

Värske gallup ootab hääli lehe paremas servas (mobiiliversiooni puhul lehe allosas) ja läheb lukku pühapäeval, 6. oktoobril kell 23:59. Tuld! 🔥

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.