ERILINE NÄDAL TÄIS ERILIST MUUSIKAT: ETV SAATED SAAVAD VÄRSKE KÕLAGA TUNNUSMUUSIKA

Jarek Kasar (foto: Siiri Padar)

Teisipäeval, 1. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva ja sel puhul saavad üheks nädalaks värske tunnusmuusika paljud ETV saated. Tuntud Eesti muusikutele anti vabad käed arranžeerida eksperimentaalselt saadete tunnusmuusikad.

Uudse kõlaga tunnusmuusikaga alustas sel pühapäeval saadet kohe “Hommik Anuga”. Saatepea muusika on arranžeerinud Jarek Kasar, origaalmuusika autor on Sven Lõhmus.

Saja aastaseks saanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengid ja koostööpartnerid võtsid ette ETV programmi kahurväe ja andsid uue kõla saadetele “Terevisioon”, “Esimene stuudio” ja “Aktuaalne kaamera”. Helistuudiost käis läbi aukartust äratav seltskond muusikuid, kellest nii mõnedki on tuntud ETV populaarsest võistlusformaadist “Klassikatähed”.

Alates esmaspäevast läbi nädala kõlavate tunnusmeloodiate taga on koosseis: Mari Poll, Henry-David Varema, Mihkel Poll, Marianna Liik, Reinut Tepp, Reet Sukk, Meelis Orgse, Kirke Karja, Jana Kütt, Marti Tärn, Boriss Hrebtukov,  Pipilota Neostus, Ingely Laiv, Isabella Runge, Marcus Mäeväli, Nikita Matsuk. Arranžeerija Riho Esko Maimets, miksija/salvestaja Katrin Kvade. “Terevisiooni” originaalmuusika autorid on Eda-Ines Etti ja Ivo Etti, “Aktuaalse kaamera” heli on loonud Janek Murd, “Esimese stuudio” tunnusmuusika pärineb Apollo Musicust.

Noore kultuuritegelase preemia pälvinud Kadri Voorand annab hoopis omanäolise vokaallahenduse diskussioonisaatele “Suud puhtaks”. Muusika miksis kokku Siim Mäesalu. Originaali autor on Markus Robam.

Kolmapäevase “Pealtnägija” tunnusmuusikaga rokkis Robert Linna, kes Timo Steineri originaalile korraliku vungi sisse lõi.

Kultuurisaate “OP” muusika kallal asus tööle Puuluup ehk Viljandi mehed Ramo Teder ja Marko Veisson ning seda otse Pärimusmuusika Aida keldris. Originaali autor Arian Levin.

Vokaalgrupp Others, koosseisus Triin Saarela, Liisa Surva, Teet Kaur, Mikk Saar, Bert Pringi, Märten Surva pani aga pead kokku, arranžeeris ja laulis sisse “Ringvaate” ja “Osooni” tunnusmuusikad. Miksis Aivar Surva. Orginaalide autorid Sven Lõhmus ja Mihkel Zilmer.

“ETV on südamest tänulik kõikidele muusikutele, kes ilma pikemalt kaalumata meie musikaalse eksperimendiga liitusid. Aitäh ka originaalteoste autoritele, et nad oma loominguga sedavõrd mänguliselt toimetada lubasid,” tänab kõiki osapooli ETV peatoimetaja Marje Tõemäe ja lisab: “Tulemus sai loominguline, üllatav ja äge. Elagu muusika!”

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.