SAA TUTTAVAKS KONKURSI NOORTEBÄND 2019 POOLFINALISTIDEGA!

Juba järgmisel kuul algavad noorte muusikute konkursi Noortebänd poolfinaalid. Sel aastal astuvad poolfinaalides üles 12 eriilmelist koosseisu. Noortebändi poolfinaalid toimuvad 10. oktoobril Tallinnas ja 11. oktoobril Tartus. Tutvustame teile lühidalt konkursi selle aasta poolfinaliste. 

THINK TWICE

Think twice on Viljandist pärit duo, kelle nimi on inspireeritud nende enda otsustusvõimetusest. Koosseis on tegutsenud kokku kümme kuud ning nende suurimaks muusikaliseks mõjutajaks on USA indie-rock bänd From Indian Lakes.

Nende lugude sõnad räägivad enamasti armastusest, elust ning nendega kaasnevatest valudest ja rõõmudest.

Jälgi sotsiaalmeedias: Facebook, Instagram.


ELIS & ÖÖ KLUBI

Elis & Öö Klubi sai alguse 2019. aasta aprillikuus. Koosseisu loomingu inspiratsiooniks on ekstaas, 90ndate alguse Briti reivikultuur, inimsuhted ning öö ja päeva vaheldumine. Suurimateks muusikalisteks mõjutajateks peetakse ansambleid nagu Queen, Stone Roses, Joy Division ja Desireless.

Jälgi sotsiaalmeedias: FacebookInstagram.


SK!VE

Sk!ve on Kohilast pärit ansambel, kelle eripäraks on muusika mitmekülgsus ja energiast tulvil live’id. Lood sünnivad elust enesest – nii enda mõtetest kui ka kolmandate isikute tujudest, tunnetest ja eludest. 

Tulevikus annaks Sk!ve hea meelega kontserdi koos Eesti ansamblite Ewert and the Two Dragons’iga või Elephants from Neptune’iga.

Jälgi sotsiaalmeedias: FacebookInstagram.


NOODLE CHARITY

Noodle Charity on Tallinnast pärit koosseis, kelle looming on otsekohene, kuid samaaegselt tulvil metafooridest. Ansambli koosseisu kuuluvad erinevatest rahvustest noormehed, mistõttu seguneb ka nende esituses ja muusikas vene temperament ning eestlaslik visadus. 

Ansambel peab enda seniseks suurimaks saavutuseks Noortebändi konkursile pääsemist.

Jälgi sotsiaalmeedias: FacebookInstagram.


JOHANNA KRISTINA

Johanna Kristina on noor muusik, kes on lavalaudadel esinenud juba lapsest saati. Muusikat kirjutab Johanna Kristina sellest, millest mõtleb. Mõnikord alustab kitarril või klaveril akordide mängimisega, teinekord mõtleb korraga meloodia ja sõnad, millele teeb hiljem pilliga sobiva saate.

Johanna Kristina unistuseks oleks esineda Londonis asuvas Royal Albert Hall’is, kus on esinenud The Killers, Adele ja paljud teised ülemaailmselt tuntud artistid.

Jälgi sotsiaalmeedias: FacebookInstagram.


MAD MORALITY

Mad Morality on alternatiiv-rock bänd, mis tegutseb 2015. aastast. Viieliikmeline Tallinnast pärit koosseis peab oma ühiseks nimetajaks peale bändi tegemise seda, et kõikidele liikmetele meeldivad õunad.

Koosseisu suurimateks muusikalisteks mõjutajateks on Linkin Park ja Sum 41.

Jälgi sotsiaalmeedias: FacebookInstagram.


CORTICAL WHITE

Cortical White on Tallinnast pärit koosseis, mis tegutseb 2013. aastast. Bänd peab enda eripäraks valgeid särke, eestikeelset muusikat, kaasahaaravaid kitarri meloodiaid, tummist bassi ning intensiivset trummimängu. 

Bändi liikmed loodavad, et kui nad võidavad Noortebändi konkursi, siis tekib võimalus salvestada album ning eestikeelne rock-muusika uuele tasemele viia.

Jälgi sotsiaalmeedias: Facebook, Instagram.


WORN ÖUT

Worn Öut on Tallinnast pärit koosseis, mis on tegutsenud kokku juba viis aastat. Ansambli looming on inspireeritud igapäevaelust ning isiklikest ja ühiskondlikest probleemidest.

Nende suurimateks muusikalisteks mõjutajateks on Guns N’ Roses, Chris Cornell, Aerosmith ja Extreme.

Jälgi sotsiaalmeedias: Facebook, Instagram.


NÖMMI

Nömmi on Järva-Jaanist pärit koosseis, mis on tegutsenud juba neli aastat. Ansambli nimi on ispireeritud kõlapildi sümpaatsusest ning nende looming sünnib improvisatsiooni käigus. Muusikalisteks mõjutajateks peetakse ansambleid nagu The Strokes, Red Hot Chilli Peppers ja Lexsoul Dancemachine.  

Ansambli unistus on vallutada Eesti kavalaudu ja anda välja üha rohkem muusikat.

Jälgi sotsiaalmeedias: Facebook.


KELLY VASK

Kelly Vask on Viljandis tegutsev muusik, kellel on käimas esimene aasta sooloartistina. Kelly muusika on inspireeritud inimestest – kõikides lugudes on keegi inimene, kas tema ise või keegi, kellele tol hetkel mõtleb. 

Üle kõige meeldib Kellyle juua teed, süüa šokolaadi ja kirjutada. “Selliseid hetki on harva, aga seda magusamad nad on,” sõnab noor muusik.

Jälgi sotsiaalmeedias: FacebookInstagram.


5HORSES

5horses on koosseis, mille eripäraks on soov mõtestada nende ümber toimuvat ja ühiskonnas kaasa rääkida. Ansambel, kes on tegutsenud juba aasta aega, seob oma loomingut mitmete erinevate valdkondadega nagu muusika, etenduskunstid, poliitiline kunst ja aktivism. 

Kui 5horses võidaks Noortebändi konkursi, siis tahaksid nad maksta õiglast tasu inimestele, kes on neid aidanud ja leida laiem platvorm ning võimalused oma eesmärkide teostamiseks ja rohkemate inimesteni jõudmiseks.

Jälgi sotsiaalmeedias: Facebook, Instagram.


POLÓŠYWA

Polóšywa on klassikalise muusika taustaga naisartist, kelle loomingu keskpunktiks on vokaal. Tema suurimateks muusikalisteks mõjutajateks on FKJ, Tom Misch, Queen, Vaiko Eplik, Oh Wonder ja Lana Del Rey.  

Tulevikus tahaks Polóšywa esineda erilistes looduspaikades, kus õhkkond oleks niivõrd eriline, et jääks meeldejäävaks kogemuseks nii muusikule endale kui ka publikule.

Jälgi sotsiaalmeedias: FacebookInstagram.


Noortebändi poolfinaalid toimuvad 10. oktoobril Tallinnas Sveta Baaris ja 11. oktoobril Tartus Genialistide Klubis. Konkursi finaalgala leiab aset 14. novembril Vaba Laval Tallinnas.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.