
Jaanid peetud ning MuusikaPlaneet jätkab tavapärasel lainel. Meie iganädalasel TOP Kümnel on uus liider, nimelt sööstis oma teisel tabelinädalal teiselt platsilt esimeseks Esivanemate Kaja, palaga “Ei tüdi õllest-viinast”. Õnnitlused!
Esivanemate Kaja on projekt, mille eesmärk on viia kuulaja-vaatajani iidseid eesti regilaule uues kuues ning mille debüütsingel “Veere, veere päevakene!” ilmus märtsikuus. Artur Rinne on projekti eestvedaja, viiside autor ja solist.
“Kui öeldakse, et eesti mees joob palju, aga ikka küll ei saa, siis nagu laulust selgub, pole see sugugi uus probleem,” ütles Rinne loo “Ei tüdi õllest-viinast” tutvustuseks. “Eesti mehe maks on pidanud olema sama töökas, nagu mees isegi – nüüd ja toona. Selle laulu kirjutamisel oli minu soov, et ehk õnnestub saada jala või kaks siin kallil Eestimaa pinnal tantsima ka. Nii saaksid meie esivanemad ka trallist osa.”
Eelmise nädala esinumber, Anne Veski hoogne lugu “Ma sulle tantsu kingin taas” taandus teiseks ning uue tulijana napsas kolmanda positsiooni ansambli Must Hunt singel “Tuletooja”, mille muusikavideo filmiti Ülgase fosforiidikaevanduse tunnelites.
MuusikaPlaneedi TOP 10 #211 (25. juuni):
1 (2) [2] Esivanemate Kaja “Ei tüdi õllest-viinast” (23.39%)
2 (1) [2] Anne Veski “Ma sulle tantsu kingin taas” (18.13%)
3 UUS [1] Must Hunt “Tuletooja” (15.79%)
4 (5) [5] Empty Mind “Vari” (13.45%)
5 (4) [5] Ott Lepland “Uued ootused” (11.7%)
6 (3) [3] Johanna Randmann “Varjud” (5.26%)
7 UUS [1] Merilin Mälk “On nii” (4.09%)
8 UUS [1] nublu “Rotterdam” (3.51%)
9 UUS [1] Stefan “Better Days” (2.92%)
10 UUS [1] Suur Papa “Vikati gäng” (1.75%)
Hääli: 171 (aitäh!)
Nagu reeglid ette näevad, pääsevad edasi viis populaarsemat laulu ning neile asuvad nüüd säru tegema viis uut tulijat:
- 5Miinust x nublu “(Ei ole) aluspükse”
- Grete Paia “Kinni mind püüda saa”
- Nedsaja Küla Bänd “Suveöö”
- reket & manna “Aegluubis”
- The Sound “Varjud”
Uus gallup ootab hääli lehe paremas servas (mobiiliversiooni puhul lehe allosas) ja läheb lukku pühapäeval, 30. juunil kell 23:59. Tuld! 🙂