KUIDAS TÄHISTASID EESTI MUUSIKUD JAANILAUPÄEVA? 🔥

Viimati täiendatud 25. juunil kell 22:18!

Nagu juba traditsiooniks saanud, uuris MuusikaPlaneet ka tänavu muusikutelt, kuidas nad jaanilaupäeva tähistasid – kas neil oli esinemisi või said koos sõprade ja perega rahulikult aega veeta. Samuti esitasime küsimuse, millised on nende plaanid suveks.

JAANIBLOGI 2019:

🗓 25. juuni:

@22:18 | Marek Sadam: Enda jaanipäeva veetsin Dirhamis lähedastega. Küll aga olid kontserdid eelnevatel päevadel. Näiteks 21. juunil peale kontserti Nõmmel sõitsin Elva ööjooksule. Jõudsin ajaks kui anti number ja algaski jooks. Tegin kena 10 kilomeetrit jooksu ja sealt kohe Suure-Jaani vanematekoju. 22. juuni päeval tegin Suure-Jaani Muusikapäevade raames intervjuu Reet Linnaga ja sealt sõitsin Mahtra sõjaväljale, kus andsin kontserdi Sadamasillaga. Vahepeal käisin ka vaatamas enda vanaisa ja see oli ilus kvaliteetaeg. Suvel anname kontserte nii ansambliga Sadamasild kui Tõnu Laikre ja Martin Trudnikoviga. Kirjutan uut raamatut, mis võiks ilmuda oktoobris. Sadamasild andis suve algul välja loo “Ära unista mind enam” ja juuli keskel peaks ilmuma laul “Armas lavendel”.


@11:54 | Elina Nechayeva: Minu jaanipäev möödus sõprade seltsis Saaremaal. Meil oli eelnevalt mitmepäevane spordilaager, mis eskaleerus suure lõkkega, tantsu ja lauluga.

Suvi on tulemas väga tihe!
29.06 on Hannoveris UNESCON, kus ma esitan koos teiste Eurovisiooni artistidega gala kontserdil orkestri saatel Eurovisiooni lugusid läbi aegade.
5.07 on Alexela kontserdimajas koos Ersoga maestro Neeme Järvi juhatusel laulupeo eelne kontsert.
11.07 on Klaaspärlimängu festivali avakontsert Tartus Andres Mustoneni juhatusel.
15.07 on Pärnu Muusika Festivali avakontsert Neeme Järvi juhatusel, kus tuleb esitusele maagiline Mozart.
Juuli teisel poolel on meil Jassi Zahharoviga üle eesti turnee meeleoluka kavaga tema juubeli puhul.
Augustis on Prantsusmaal Bordeaux lähistel mitu kontserti.


🗓 23. juuni:

@20:40 | Tuuli Rand / ÖED: Täna esinen. On olnud selline kolmepäevane Eesti tuur lausa. Reedel olime Juu Jääbil, eile ühel sünnipäeval ning õhtul Pühajärvel ning täna on plaanis siis Tallinna jaanitulel üks esinemine teha, ehk siis töiselt läheb. Aga see on okei. Suveplaanid on ka pigem töised, aga natuke puhkamist üritan ka kuskile ikka ära mahutada. 🙂


@20:35 | Inga Tislar / INGA: Veedan jaanid koos sõpradega. Suvel on plaanis palju muusikat luua ning kindlasti ka palju puhata!


@20:31 | Sünne Valtri: Saan esimest korda üle aastate olla kodus koos pere ja sõpradega.


@18:22 | Ketter Orav / Kéa: Eelmine nädal oli töiselt tihe ning sai tähistatud ka uue singli “Tantsin tulega” väljatulekut! Sellepärast saan jaanipäeva veeta kodus mõnuledes ja puhates, enda vanemate ja lähedaste keskel. 🙂Suvi möödub üsna samas tempos nagu eelmised.. töiselt, esinedes ning samuti ka endale aega andes. Kõige mõnusamat püha teile! 🔥💕


Lepatriinu saatis meile foto oma jaanidest

@16:05 | Triinu Paomets / Lepatriinu:  Me tulime eile peika vanavanematele külla maale Mäetagusele. Sõime rohkelt, käisime saunas ja jaurasime hommikuni. Õhtu käisime veel Voka külas, kus kohalik ansambel aitas jalga keerutada ja seal pandi ka suuuur lõke põlema.
Hetkel sõidame risti läbi Eesti, et minna Pusku, Virtsu kõrvale, kus mu sõbrad juba ees ootavad. Seal on ka veel ulpiv saun, mis hetkel juba köeb ja ootab saunalisi. Teeme grilli ja lõket, millest tahaks üle ka hüpata.
Homme tagasi Tallinnasse töölainele. Eks need jaanid tänavu lühikesed ole, aga loodetavasti jõuame palju tehtud. 


@16:01 | Ergo Korp: Minu jaaniesinemised algasid juba 21. juunil, samuti olin 22. juunil esinemas juubelil Raplamaal. Täna astun üles Uulu jaaniõhtul Pärnumaal kell 19.00 ja südaööl Kablis Rannakodu jaanitulel. Suvi on see aasta töine nagu ka eelnevatel aastatel. Juubelid, pulmad ja ka pubi/klubi esinemised. Samuti on palju väliüritusi. Head jaani kõigile! 🙂


@14:54 | Mick Pedaja: Oleme abikaasaga keset Saksamaad ning harjutame Baltic Sea Philharmonicu ja Kristjan Järviga lugusid, mis tulevad ettekandele Berliinis ning Hamburgis. Ettekandele tuleb ka meie Angeeliaga uue ühise bändi MIANG singel “Life Of Patterns”. Seega naudime sooja päikest Vlothos ning kindlasti on jaanimeeleolu ka siin.


@14:50 | Kadri Voorand: Väikese tüdrukuna käisin ikka jaanidel rahvariided seljas Lahemaal muusikat tegemas ja tule juures tantsimas ja laulmas. Professionaalse lauljana pole esinemisi jaaniõhtul tänini ette tulnud, aga konkreetselt täna viibin Saksamaal ja asun peagi kontserti andma!


@13:04 | Taavi Immato: Jaanid on minu ja ansambli SHANON jaoks alati üks tihe aeg. Neljapäeval andsime kontserdi Mustamäel Männi pargis, reedel Tartu suurel jaanitulel Vasula puhkealal, laupäeval Veskisillal ning jaanilaupäeval oleme traditsioonide kohaselt loomulikult Pühajärvel.

Sõitmist mööda ilusat Eestimaad on omajagu ja minu jaoks on see kõik puhas nauding.

SHANONi kontsertgraafik on väga tihe ja nii ka suvel. Meid näeb praktiliselt igas Eestimaa otsas. Kellel huvi, leiab kogu vajaliku info FB, kodulehe ja Instagrami vahendusel. Ootame kõiki vanu ja uusi fänne kontsertidele kaasa laulma. Kui kõige värskema loo sõnad veel peas ei ole, siis:

www.shanon.ee
Head jaanilaupäeva!


@13:03 | Grigori Rogouque (Bourbon Sugar): Minu jaoks on jaanid käinud alati käsikäes teise tähtpäevaga- omaenda sünnipäevaga. See on vahel tüütu, sest tahaks ju enda päeva tähistada. Pealegi, kuna ma liha ei söö, ei ole ma ka suur lihagrillija, mis traditsioonilise jaanipäevaga koos käib. Seepärast olen viimased aastad sel ajal Eestist eemal olnud. Tänavu oleme kallimaga Küprosel, kus naudime kuuma päikest, imelist kohalikku veini, meelepärast toitu, Vahemerd, hotelli basseini ning kultuuri (näiteks massiivses arheoloogilises vabaõhumuuseumis, kus suurem osa eksponaate pärinevad üle-eelmisest aastatuhandest).


@12:54 | Inger: Täna pean oma väikese venna Ernsti sünnipäeva. Ta sai 2-aastaseks. Veedame perega aega. Õhtul lendan koos sõpradega Euroopa reisile. Esimene linn, mida külastame on Berliin.


@12:50 | Raul Ojamaa: Veedan jaanilaupäeva perega maal olles. Saun, lõke, grill, ujumine. Täitsa ilma muusikata ei saa, võtsin igaks juhuks ka akusti kaasa ja onu koos oma lastega mängivad erinevaid instrumente. Eks näis, kas täna sünnib meie näol uus Patune Pool või mitte. 🙂


@12:18 | Siim Koppel: Hommikul jõudsin tagasi Pühajärve jaanitulelt, kus esinesime ÖDEdega.
Ja nüüd juba liigun soundchecki, et õhtuseks esinemiseks proovid tehtud saaks. Nimelt täna esineme ÖDEdega Tallinna kesklinna jaanitulel.
Homme on täitsa vaba ja lähen maale pere seltsi tähistama seda imelist aega.


@12:02 | Merit Männiste: Veedan pühad oma lähedaste seltsis. Esinema pole vaja minna. Suvel plaanin energiat koguda ja samas anda ka nii mõnedki vahvad kontserdid. Head jaani! 🙂


@11:58 | Lauri Pihlap: Jaanipidustused said peetud musitseerides eile, Palmse mõisas, ansambliga Funkifize. Täna ja homme on plaanis lihtsalt puhata. Suvi on meeldivalt töine. Esinemiste kõrvalt on võimalik ka suve nautida. Juulikuus on plaan stuudiotööga jätkata, et valmis saada kolmas album.


@11:26 | Stefan: Täna on plaanis sõpradega aega veeta ja välja puhata. Kuna suvi on esinemisi päris täis, siis on hea vahest aega maha võtta ja sõpradega chillida. 26. juunil läheme tüdruksõbraga nädalaks Marbellasse. Ja peale reisi hakkan valmistama albumit sügiseks. 😀


@11:12 | Allan Kasuk: Jaanilaupäeva hommikut alustan väikse kohvi ja joogaga ning katsun lõdvestada näolihaseid, sest eile sai bändiga nii palju nalja, et suunurgad läksid naermisest krampi. Kõik päevased tegevused on aga suunatud sellele, et anda õhtul ansambel Kruuviga parim kontsert Tartu linna jaanipeol. Täna mulle meeldiks kaasa teha ka traditsioonides nagu köievedu ning helendava jaaniussi otsimine.


@11:08 | Johanna Randmann: Meil on traditsiooniline perekeskis olemine Raplamaal Ohekatkul maakodus! Algul teeme oma jaanituld ja hiljem läheme Kehtnasse kohalikku suuremat pidu külastama, kus vanaema tantsib rahvatantsu ja näitleb! 🙂

Suvel plaanin nautida ilusat ilma ja nokitseda oma EP kallal. Mõningad esinemised on ka plaanis, neist suuremad SoFar Sounds 30. juulil ning Augustibluus!


@11:05 | Dagmar Oja: Rahulikult pere, sõprade ja sugulastega Avinurmes. 🙂

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.