KAS EESTI ALBUMITABELI TIPUS ROKIB JÄTKUVALT SAKSA BÄND RAMMSTEIN VÕI SUUTIS KEEGI KODUMAISTEST TEGIJATEST VÕIMU HAARATA?

Eesti albumitabelil on uus liider! Kolm nädalat müügitabeli tipus rokkinud Saksa industriaalroki lipulaev Rammstein maandus hõbemedalile, et teha ruumi ühele kodumaisele tegijale.

See kodumaine laulja tähistas möödunud nädalal oma 70. sünnipäeva ja andis 16. juunil avapaugu kontserttuurile “IFF 70”. Jah, tegu on Ivo Linnaga, kelle Eesti Kullafondi sarjas ilmunud kogumikplaat “Tundmatu Ivo Linna” nüüd albumitabelis esikohal särab. Palju õnne!

Paljud muusikasõbrad teavad, et Ivol on Eesti Kullafondi sarjas 2001. aastal kolmikplaat juba ilmunud. Sinna jõudsid Ifi kõik hittlood, kuid helikandja “Tundmatu Ivo Linna” sisaldab tema vähemtuntud laule.

Nagu juba mainitud, siis Rammsteini uus album paikneb nüüd positsioonil number kaks ja kolmandaks maandus Reet Linna kolmikplaat, mis – nagu ka Ifi puhul – avaldati Eesti Kullafondi sarjas.

Uutest tulijatest mahtus ainsana esikümnesse varalahkunud Rootsi DJ ja muusikaprodutsendi Avicii postuumne album “Tim”, mis alustab tabeliteed kõrgelt neljandalt kohalt. Avicii, kodanikunimega Tim Bergling suri ootamatult eelmise aasta aprillis Omaanis, kuid pärast tema surma jäid pooleli mitmed projektid, millega rootslane tegeles. Enne surma oli Avicii lõpetanud mitmed uue albumi lood. Ülejäänud laulud, mis olid peaaegu valmis, lõpetas produktsioonitiimide trio, kes Aviciiga tema lühikese, kuid eduka karjääri ajal koos töötasid.

Taastulijatena jõudsid seekord Eesti albumitabeli esikümnesse Marek Sadama ja Jüri Homenja helikandjad.

Eesti albumitabel (17. juuni):

1 (10) Ivo Linna “Eesti Kullafond – Tundmatu Ivo Linna”
2 (1) Rammstein “Rammstein”
3 (2) Reet Linna “Eesti Kullafond”
4 UUS Avicii “Tim”
5 (3) Naised Köögis “Uhke ja vaba”
6 TAAS Marek Sadam “Tulbid ja bonsai”
7 (5) Nedsaja Küla Bänd “Paksu metsa vahel”
8 (4) Vaiko Eplik “Sireleis”
9 (9) Propeller “40”
10 TAAS Jüri Homenja “Eesti Kullafond”

Sulgudes positsioon eelmisel korral

Edetabelit aitavad MuusikaPlaneedil kokku panna Tallinna poed Terminal ja Biit Me Record Store ning üle-eestiline Apollo poodide kett.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.