TEHTUD! VICTOR CRONE VIIS EESTI EUROVISIOONI LAULUVÕISTLUSE FINAALI NING ESINEB LAUPÄEVAL LÕPPVÕISTLUSE TEISES POOLES


Viimati täiendatud 15. mail kell 02:17

Iisraelis toimus teisipäeval, 14. mail Eurovisiooni lauluvõistluse esimene poolfinaal, kus Eestit esindanud Victor Crone pääses lauluga “Storm” laupäeval toimuvasse finaali. Pressikonverentsil loosis Victor omale koha finaali teises pooles ning avaldas lootust, et pääseb lavale kaheteistkümnendana.

Eesti sai poolfinaalist edasi teist aastat järjest. Kokku oleme finaali saanud seitsmel ja ukse taha jäänud üheksal korral.

Laupäevasesse finaali hääletati järgmised laulud (juhuslikus järjekorras):

1. Kreeka – Katerina Duska “Better Love”
2. Valgevene – ZENA “Like It”
3. Serbia – Nevena Božović “Kruna”
4. Küpros – Tamta “Replay”
5. Eesti – Victor Crone “Storm”
6. Tšehhi – Lake Malawi “Friend of a Friend”
7. Austraalia – Kate Miller-Heidke “Zero Gravity”
8. Island – Hatari “Hatrið mun sigra”
9. San Marino – Serhat “Say Na Na Na”
10. Sloveenia – Zala Kralj & Gašper Šantl “Sebi”

Seega kihlveokontorite ennustused edasipääsejate osas läksid täppi 8/10. Mööda pandi Belgia ja Ungari edasipääsemisega ning esikümnest olid välja jäetud Valgevene (#14) ja San Marino (#15).

Peale esimest poolfinaali toimunud pressikonverentsil tegid artistid loosi teel selgeks, kas nad esinevad laupäevase finaali esimeses või teises pooles. Esimeses pooles astuvad üles: Kreeka, Küpros, Tšehhi, San Marino ja Sloveenia ning teises pooles Valgevene, Serbia, Eesti, Austraalia ja Island. Täpse esinemisjärjekorra panevad paika lauluvõistluse produtsendid.

Victor Crone rääkis ajakirjanikele, et on edasipääsemise üle väga õnnelik. Enne esinemist tundis ta end rahulikult, kuid lavale minnes öeldi talle, et võistlust vaatab 70 miljonit silmapaari ning siis tuli talle närv sisse. Artisti sõnul mõjus pingeline olukord talle sedasi, et ta isegi nuttis peale esinemist. Crone lausus, et ta polnud oma etteastega täielikult rahul, kuid lubas finaalis puhtamalt laulda ja endast 20% veelgi enam anda. Victor Crone tänas kõiki kes tema poolt hääletasid ning ka Stig Rästat, öeldes: “Ma olen rootslane ja ilma temata poleks ma saanud seda Eesti jaoks teha,” lisades lause lõpetuseks eesti keeles: “Ma armastan Eestit!”.

Kõikidelt edasipääsejatelt küsiti, mitmendana nad sooviksid Eurovisiooni finaalis esineda ja Victori vastus oli: kaheteistkümnendana.

Mõned pildid pressikonverentsilt:

Vaata Victori etteastet Eurovisioonil:

Eurovisiooni lauluvõistluse 1. poolfinaal:

Edasipääsejate esimesed reaktsioonid:

Edasipääsejate pressikonverents:

Eurovisiooni 2. poolfinaal toimub neljapäeval, 16. mail ja suurejooneline finaal laupäeval, 18. mail.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.