ÜLEVAADE: MIDA OODATA EUROVISIOONI 1. POOLFINAALIST?

Juba õige pea, kell 22:00 algab Eurovisiooni lauluvõistluse 1. poolfinaal, kus Eesti lippu hoiab kõrgel Victor Crone, palaga “Storm”. Neile, kes kannatamatusest küüsi närivad, teeme ülevaate selle kohta, mida õhtune show pakub.

👉 Lauluvõistluse avab eelmise aasta võitja Netta, kes esitab remix-versiooni oma võiduloost “Toy”. Lauljatari etteaste kestab kuus minutit ja etteruttavalt võib öelda, et teda näeb ka laupäeval toimuvas konkursi finaalis.

👉 Tänavusel võistlusel on neli saatejuhti – supermodell Bar Refaeli, saatejuht Erez Tal, stsenarist ja saatejuht Assi Azar ning sotsiaalmeediastaar Lucy Ayoub.

Bar Refaeli on rahvusvaheline supermodell, kes 2012. aastal juhtis Iisraeli televisioonis omaloodud modellisaadet “Million Dollar Shooting Star”. Lisaks sellele on Rafaeli juhtinud populaarseid telesaateid nagu näiteks Iisraeli versiooni talendisaatest “The X Factor” aastal 2013.

Erez Talil on 25 aastat telekogemust, olles loonud ja produtseerinud populaarseid telesaateid, nende hulgas tõsielusaadet “Big Brother”. Tema käe all on valminud telemäng “The Vault”, mille juhiks ta on olnud. Tegemist on edukaima Iisraelis loodud teleformaadiga, mida on müüdud 23 riiki.

Assi Azar on Iisraelis kuulus telesaatejuht ja stsenarist, kes juhtinud Iisraeli Eurovisiooni eelvooru “Rising Star”. 2005. aastal avaldas mees, et on homoseksuaal ning on valitud OUT Magazine’i poolt saja mõjukama homoseksuaali hulka.

Lucy Ayoub on Iisraelis kogunud kuulsust viimastel aastatel, omades mõjukat YouTube’i kanalit. Ta on juhtinud saateid televisioonis ja avaldas Iisraeli hääletustulemused 2018. aasta Eurovisioonil.

👉 Kui teid huvitab, millal võistluslugude ajal minna kööki võileibu tegema või käia vetsus, siis selleks on kaks võimalust, mil vahepeal aetakse juttu juba laval käinud artistidega. Esimene paus on peale kuuendat võistluslugu (Tšehhi) ja teine peale kaheteistkümnendat (Austraalia).

👉 Victor Crone’i etteaste toimub orienteeruvalt kell 23:07.

👉 Kõik lood saavad esitatud ca kella 23:23-ks. Seejärel kell 23:25 avatakse hääletuseks telefoniliinid ning meenutatakse kõiki õhtu jooksul kõlanud võistluslaule. Vestlused artistidega greenroomis.

👉 Kella 23:32 ajal tuleb lavale Dana International, kes tõi Iisraelile võidu aastal 1998 lauluga “Diva”. Dana etteaste algab riietusruumis, seejärel suundub ta lavale ja mis eriti huvitav/kummaline – tema esinemise ajal pannakse tööle n-ö suudluse kaamera, kus publikust välja valitud paarid ilma hoiatamata otse-eetrisse paisatakse ja neil suudelda palutakse. Laulu lõpetuseks palub Dana kõigil suudelda. Huvitav on ka Dana poolt esitatava loo valik – ettekandele tuleb Bruno Marsi repertuaari kuuluv lugu “Just The Way You Are”:

👉 Peale Dana esinemist tehakse juttu eelmise aasta novembris toimunud Laste Eurovisiooni lauluvõistluse võitjaga, kelleks oli Poola esindaja Roksana Węgiel ja näidatakse lühidalt veel kõiki 1. poolfinaali esinemistele eelnenud “postkaarte” (Eesti vaheklipp filmiti Tel Avivi rannas).

👉 Hääletamine saab läbi umbes kell 23:47. Enne kümne finalisti väljakuulutamist heidetakse pilk Eurovisiooni ajaloole ning tutvustatakse kolme laulu, mis on juba otse finaalis – need on Hispaania, Prantsusmaa ja Iisraeli võistluslood.

Eurovisiooni lauluvõistlus algab kell 22:00, otseülekanne ETV-s, ETV+is ja ERR.ee-s. Kui teil on huvi, saab konkurssi jälgida ka YouTube’ist:

Lõpetuseks pakume kuulamiseks akustilist versiooni Victor Crone’i ja Stig Rästa esitatud loost “Storm”, mis laaditi Eurovisiooni lauluvõistluse YouTube’i kontole üles täna, 14. mail:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.