👉 EKSKLUSIIV: VAATA IVI RAUSI & TIIT BORNI MUUSIKAVIDEOT “MARJAMETSA LAUL”!

Ivi Rausi & Tiit Born andsid novembris välja albumi “Aitäh, Kustas Kikerpuu”, kus kõlavad armastatud helilooja 11 tuntud laulu uues jazzilikus võtmes. Lisaks albumile on valmis saanud muusikavideo loole “Marjametsa laul”, mida saab praegu uudistada vaid MuusikaPlaneedis, aga hiljem laaditakse see ka YouTube’i üles. 

Vaata videot:

“Marjametsa laul”:

  • Autor: Kustas Kikerpuu
  • Vokaal: Ivi Rausi, Tiit Born
  • Kitarr: Jaan Jaanson
  • Kontrabass: Ara Yaralyan
  • Video: Toom Raudsep / Purk Stuudio
  • Salvestatud Peeter Salmela stuudios

Üle kahesaja laulu loonud Kustas Kikerpuu või Kusti nagu teda muusikute seas kutsuti, pani eredalt särama 1960ndad ja 70ndad aastad. Tema loomingut iseloomustavad ühelt poolt lüürilisus ja hingestatus ning teisalt suurejoonelised seaded orkestritele. Kes ei teaks tema imelist “Taas punab pihlakaid”, lüürilist lugu noorest armastusest “Meie kaks” või kelmikalt suvist “Suudlused soolaste huultega”. Seda hittide paraadi võib jätkata pikalt, mis näitab, et Kikerpuu igihaljad lood on tulvil päikselisi emotsioone ja kauneid harmooniaid, mis elavad üle kõik riigikorrad ja tehnika arengu hundirattad.

Kandlemänguga oma muusikuteed alustanud Kustas Kikerpuu looming on jätnud kindla ja sügava jälje Eesti muusikamaastikule. Pea kolm aastakümmet loonud helilooja sünnist möödus eelmisel aastal (2017) 80 aastat. Käesoleva aasta 20. oktoobril möödus kümme aastat päevast, mil hr. Kikerpuu läks musitseerima ja muusikat nautima “muusikute paradiisiorkestrisse”, kuid tema looming elab edasi ja pakub uut avastamisrõõmu uutele põlvkondadele.

“Aitäh, Kustas Kikerpuu!” on album, kuhu koondub kokku üks osa Kustas Kikerpuu loomingust. Plaadil kõlavad põneva tämbriga instrumendid ja saavad kokku värsked ideed. Lood saavad selga uue jazziliku kuue, mis rõõmustab kindlasti kõiki retro ja jazzmuusika austajaid.

Ivi Rausi on laulja-muusik, kes on nagu kass, kes astub kindlalt mööda oma rada. Tema kreedo on: “On asju, mis eristavad meid teistest ja on asju, mis teevad meid selliseks, kes me oleme”.

Ivi Rausi on lõpetanud EMTA kaasaegse improvisatsiooni eriala ja osalenud erinevates vabaimprovisatsioonilistes workshoppides üle Euroopa. Ta on andnud välja kaks autoriloomingulist albumit “KummaLiine Kleit” (2012) ja “2+2 on 2” (2015). Koostöös Helin-Mari Arderi ja Liina Saarega ilmus “Aitäh, Valter Ojakäär” (2018).

Tiit Born on muusik ja laululooja, kel taskus lennukooli paberid, kuid tänaseks kõnnib ta muusikaradadel. Ta on välja andnud albumid “Tähetüdruk” (2003) ja “Ennustan sulle, armas” (2015).

Lisaks musitseerivad plaadil “Aitäh, Kustas Kikerpuu!” neli suurepärast jazzmuusikut:
Jaan Jaanson – kitarr
Ara Yaralyan – kontrabass
Aleksandra Kremenetski – löökpillid
Jaak Lutsoja – akordion

Plaat on salvestatud ja miksitud Peeter Salmela Stuudios.

Helikandjal leiduvad lood:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.