TOP 10: 2018. AASTA EDUKAIMAD EESTI MUUSIKAVIDEOD YOUTUBE’IS

MuusikaPlaneet teeb kokkuvõtte selle kohta, millised kümme kodumaist muusikavideot olid 2018. aastal YouTube’is kõige vaadatumad.

Pikka juttu heietamata hakkame edetabelit allosast ülespoole uurima ning seejärel väikesed lisakommentaarid. 😉

TOP 10: 2018. aasta vaadatuimad kodumaised muusikavideod YouTube’is (seisuga: 31. detsember kell 13:00):

10. Elina Born & Jüri Pootsmann “Jagatud saladus” (avaldatud 28. juunil kell 10:00, 456 761 vaatamist):

Esikümne avab 24-aastaste Elina Borni ja Jüri Pootsmanni duett “Jagatud saladus”, mis räägib lapselikust ja piiramatust vabadusest ning muretusest, mis suureks saades kipub kaduma.

Sel aastal plaadifirmaga Universal Music liitunud Elina rääkis singli ilmudes, et mõte koos Jüriga lugu teha mõlkus nende mõtteis juba pikka aega, aga varem ei olnud selleks järelikult õige aeg. “Oleme varem ka kontserte koos andnud ja mis saaks olla veel parem, kui oma väga hea sõbraga koos lava, lugu ja nüüd isegi plaadifirmat jagada,” ütles Elina.

Singel on tehtud koostöös välisprodutsentide ja laulukirjutajate Kim W, Alx Go ja Louise Lennartssoniga. Eestikeelsete sõnade autoriks on Taavi Paomets. Muusikavideo tegid Patrick Lindholm, Mikko Roulamo ja Vita Pictura.

9. 5Miinust x Üllar Jörberg “Erootikapood x Suur ahv” (avaldatud 21. veebruaril kell 23:15; 471 464 vaatamist)

Üheksandale platsile maandus üks väga huvitav kombo. 24. veebruaril toimus Viljandi Lennukitehases pidu nimega “Wabariigi Mällar”, kus esinesid laulja Üllar Jörberg ja hiphop rühmitus 5Miinust. Selle tähtsa sündmuse puhul valmis neil ka koostöölaul, kuhu segatud 5Miinuse “Erootikapood” ning Jörbergi aegumatu hitt “Suur ahv”.

Eelmisel nädalal tuli kurb uudis, et 26. detsembril suri Jörberg 77 aasta vanuses ootamatu terviserikke tagajärjel.

8. nublu “2 Quick Start” (avaldatud 31. augustil kell 18:00; 970 108 vaatamist)

Selle aasta komeet, mõminaräppar nublu paikneb looga “2 quick start” kaheksandal platsil. Video autor on Henry Parelo, salvestas Siim Ülavere, masterdas Tanel Roovik, produtseeris SFZN.

Olgu ära märgitud, et “2QS” on ülipopulaarse nublu ainuke video mis siia tabelisse mahtus, sest tema teised lood ei ole endale liikuvat pilti saanud.

7. SHANON “Nüüd on see käes” (avaldatud 20. aprillil kell 09:00; 1 036 904 vaatamist)

Ansambli SHANON videosinku “Nüüd on see käes” asub 2018. a. videote tabelis tublil seitsmendal positsioonil.

Loo viisi autor on Janek Harik, sõnad kirjutas Taavi Immato ning mixi & masteri tegi Kristo Kotkas Sinusoid stuudios. 1. aprillil Maardu mõisas filmitud muusikavideo režissöör on Hindrek “Masa” Maasik.

6. Karl-Erik Taukar “Salaja” (avaldatud 18. mail kell 06:00; 1 058 593 vaatamist)

Kuuendal kohal asub Karl-Erik Taukari “Salaja”, mille kohta on muusik öelnud järgmist: “Põhimõtteliselt olime valmis juba plaadile singlite mõttes joont alla tõmbama, aga kuulajate nii suur huvi sundis meid heas mõttes ümber mõtlema ning loole ka videot filmima. Fännide hääl on meie jaoks ülitähtis, ilma nende mängiksime pilli üksi kodus.”

Loo autoriteks on Karl-Erik Taukar, Eric Kammiste, Stig Rästa ja hiljuti Eesti Laul 2019 poolfinaali pääsenud Kerli Kivilaan ning videos näeb kaadreid eelmise aasta lõpus Saku Suurhallis toimunud Taukari suurejoonelisest kontserdist.

Vahetult enne jõulupühi andis Taukar välja ahjusooja videosingli “Need read”, mis on juba praeguseks kogunud YouTube’is üle 126 500 vaatamise.

5. 5Miinust, Tigran & 372 “Võlg” (avaldatud 5. jaanuaril kell 15:40; 1 161 661 vaatamist)

Viiendad on siit tabelist juba läbi lipsanud räpipunt 5Miinust ja armeenia juurtega Eestis elav stand-up koomik Tigran. Lugu “Võlg” aitasid produktsiooniga 372 & Dj Critikal.

Sõnumiga laul kõigile neile, kel võlad kaelas… #maksavõlgära

4. Tommy Cash “X-RAY” (avaldatud 22. novembril kell 11:58, 1 210 938 vaatamist)

Neljas positsioon kuulub visuaalkunstnikule ja muusikule Tommy Cash, kes avaldas 30. novembril kauaoodatud albumi “¥€$”, millelt pärit ka pala “X-RAY”.

Muusik esitles oma uut plaati 29. detsembril Saku Suurhallis, tuues lavale oma seni suurima autorikontserdi. Antud kontsert pani alguse kaks kuud vältavale Euroopa ja Venemaa “¥€$” tuurile algusega veebruaris 2019.

3. Öed “Rulli rulli rulli” (avaldatud 29. mail kell 02:32; 1 916 868 vaatamist) 🥉

Oleme jõudnud pronksmedalini, mille ulatame pidulikult hiljuti debüütplaadiga maha saanud Saare naiste duole Öed, mille moodustavad Tuuli Rand ja Kristel Aaslaid. Maikuu lõpus tulid nad välja looga “Rulli rulli rulli”, mis on üks igati pull laul ja näitab muusikuid neile omasest küljest, ilmestades maal olemise armastust.

Muusikaliselt ammutab “Rulli rulli rulli” inspiratsiooni nii Saaremaa unelaulu pärandist kui ka kaasaegsest R&B’st. Loo produtsent on Bert Prikenfeld, kes tituleeriti tänavu teist aastat järjest Eesti Muusikaettevõtluse Auhindadel aasta parimaks produtsendiks ja mixijaks-masterdajaks. Sõnad kirjutasid Kristel Aaslaid ja Tuuli Rand.

Koos looga ilmunud video filmiti Vabaõhumuuseumis, idee autor ja režissöör on Mattias Naan. “Millegipärast need Öed andsid mulle oma täieliku usalduse ja olid nõus ilma retsi meigita kaamera ees olema, mis oli vist mu ainuke konkreetne soov algusest peale, kõik muu tuli hiljem,” kinnitas Naan.

2. Tommy Cash “Pussy Money Weed” (avaldatud 23. jaanuaril kell 16:54; 5 995 385 vaatamist) 🥈

Number kaks ehk siis peaaegu tipus paikneb Tommy Cashi jaanuaris üllitatud video “Pussy Money Weed”,  milles saab näha ilma jalgadeta tantsijat, ratastoole ning jooksulintidel tantsimist.

Video kunstilise poole eest vastutas Anna-Lisa Himma, tegevprodutsent oli Elisa Johanna Känd, operaator Heiko Sikka.

Ja nüüd siis kõige olulisem. 2018. aasta kõige vaadatum Eesti muusikavideo oli… 🥁

1. Tommy Cash “Little Molly” (avaldatud 30. mail kell 13:00; 6 076 064 vaatamist) 🏆

Võitja on – paljudele kindlasti mitte üllatuslikult – Tommy Cash ja tema maikuu lõpus ilmavalgust näinud “Little Molly”. Palju õnne! 💐

Tommy Cash kompab ka selle looga taas piire ja edastab videopildis talle omaseid unikaalseid ja žanriüleseid elemente. Tommy Cash, kelle taga seisab Tallinnast pärit Tomas Tammemets, on juba muusikakarjääri algusaastatest end loomingulistest piiridest vabana hoidnud ning peab oma töös oluliseks visuaalset väljendusvabadust ja vähemusgruppide kaasamist.

Video režissöörid on Tomas Tammemets ja Anna-Lisa Himma, viimane on ka video kunstiline juht ja stilist. Eriefektide eest vastutas Denis Strahhov (Denhov Visuals). Räppar ise värsket muusikavideot kommenteerida ei soovi, vaid sõnab, et igaüks saab sealt välja lugeda seda, mille silm kinni püüab.

Selline see tabel siis sai! Nagu näha, siis tänavuste musavideote esikümnes domineerib hip-hop. Võib vaid aimata, milliseks oleks pingerida kujunenud siis, kui ka mõminaräppar nublu kõikidele oma senistele singlitele videod oleks keevitanud.

Esimestena jäid esikümnest välja kollektiivi 5Miinust aktuaalne videosingel “Aitäh”, HOAXi “Ära enam hella”, Bad Arti “08”, Liis Lemsalu & Ott Leplandi “Süda taob”.

Märgime lõpetuseks veelkord ära, et arvesse võtsime ainult filmitud / animeeritud kodumaised muusikavideod, mis avaldatud sel aastal.

Loodetavasti toob ka 2019. aasta meile palju huvitavaid muusikavideosid! 🙂

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.