LEGENDAARNE SUVELAUL – KARL-ERIK TAUKAR “SEITSME TUULE POOLE” (2013)

“Päiksest kuum on maantee, samu plaate kuulame. Lõputult on aega, end ei vaeva asjata!” 🌞💿 MuusikaPlaneedi rubriik “Legendaarne suvelaul” on jõudnud kolmanda suvise loo meenutuseni, milleks valisime laulja ja kitarristi Karl-Erik Taukari reedel, 30. augustil 2013 ilmunud debüütsingli “Seitsme tuule poole”. Lugu räägib Taukari sõnul sellest, mis juhtub siis, kui auto paak pannakse täis ja asutakse teele, et igapäevased mured unustada. 

Laulu autoriteks on Stig Rästa, Fred Krieger, Karl-Erik Taukar ja Heiti Kender. Lõviosa pillidest salvestas Taukar ise.

“Töötasime loo kallal nädalaid, trummidel tuli appi Mikk Simson ja elektrikitarril Elmar Liitmaa,” rääkis Taukar, kes oli singli ilmudes 24-aastane.

“See on selline mõnusalt astuv akustiline lugu. Lihtne laul, mis ei pinguta liiga sügava mõttega sõnumi poole,” ütles artist.

Loo üks autoritest Stig Rästa jutustas 2015. aastal Vikerraadio saatele “Lood ja laulud” pala “Seitsme tuule poole” sünni kohta järgmist: “See sündis selliselt, et meil olid Trafficuga pidevalt kontserdid ja soundcheck’is mängisin ma kuude viisi ühte riffi ja mõtlesin sinna asju peale, et kuidas see lugu võiks kõlada. Kodus mängisin selle sisse ning hakkasin sinna viisi peale laulma. Kuna Trafficul oli album äsja välja tulnud, siis neil otseselt lugusid polnud vaja. Kui Karl-Erikul oli aeg käes, et ta tahab laule saada ja et võiks jälle koos midagi teha ja albumitäie lugusid kirjutada, andsin natuke ebalevalt selle loo talle üle. Ma ei olnud kindel, et mis sellest laulust tulla võib. See on laisk lugu. Kuigi ta kõlab hästi tavaliselt, siis tegelikult on sellist laulu üliraske teha, et ta jääks kõlama ka hästi tavaliselt. Tahaks kogu aeg midagi juurde teha loole, aga sellise asja puhul polegi vaja midagi muud kui üks kidrariff, hästi laisk vokaal ja üks eriti lihtne trummibiit kogu aeg seal taga.”

Rästa jätkas: “Fred Krieger kirjutas sinna kohe peale, et laulaks “seitsme tuule poole”. Nii ta läks. Mul olid mingid ingliskeelsed sõnad juba ees, need sõnakordused mis kohe hakkab pihta: “kaua kaua”. Fraseerimise poolest olid seal mingid sõnakordused mida me mõtlesime, et võiks kasutada, et see kõlab kihvtilt. Sellest loost sai päris edukas hitt, mida inimesed laulavad siiani väga palju kaasa.”

Tõepoolest, laul sai kohe peale ilmumist väga populaarseks ning saavutas Raadio 2 “Aastahitt 2013” küsitluses teise koha, jäädes alla vaid Smilersi loole “Moijto”. Muideks, kaotust oli kõigest 25 häält, mis on selle Eesti suurima muusikaküsitluse napimate kaotuste arvestuses siiani teisel kohal (veel napimalt jäi 2014. aastal “Aastahiti” tiitlist ilma Trafficu “Für Elise” – 19 punktiga). Lisaks hõbemedalile pälvis Karl-Erik Taukar Raadio 2-lt Aasta Uue Tulija auhinna.

2014. aasta alguses toimunud Eesti Muusikaauhindade galal oli “Seitsme tuule poole” nomineeritud Aasta Parima Laulu kategoorias, kuid selle tiitli sai omale Winny Puhhi esitatud “Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti”. Sama aasta novembris ilmus Taukari debüütalbum “Vääramatu jõud”, mis oli 2015. a. EMA-l nomineeritud lausa viies kategoorias ning tõi Taukarile kaks karikat: Aasta Meesartisti ja Aasta Popalbumi kategooriates. Lisaks loole “Seitsme tuule poole” ilmusid noormehe esikplaadilt singlitena veel “Vastupandamatu”, “Kell kuus”, “Päev korraga”“Kõik kordub” ja “Segased lood”.

Karl-Erik Taukar

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.