KUULA ANNE ADAMSI LUGU “MEREMUSTLANE”!

MuusikaPlaneedi TOP 10-ne hääletuses on hetkel ühe uue tulijana sees Anne Adamsi esitatud pala “Meremustlane”. Seni sai lugu kuulata Adamsi sügisel ilmunud albumilt “Läinud aegade mõtted” ning muusiku SoundCloudi lehelt, kuid nüüd on pala nautimiseks üleval ka YouTube’is.

Anne Adams kommenteeris MuusikaPlaneedile, et “Meremustlane” jõudis tema juurde Peeter Volkonski kingitusena, kes oli välisreisilt toonud kaasa ansambli Renaissance vinüülplaadi, millel leidus lugu pealkirjaga “Ocean Gypsie of the Moon”.

Laulu eestindatud versioon”Meremustlane” ilmus esmakordselt 1992. aastal Adamsi esimesel helikandjal “Hellad ajad” – toona kassetil, hiljem CD-l. Anne Adams kommenteerib: “Oli 90ndate algus, mil mul oli keeruline etapp elus – olin abielus, laps oli väike ja ametlikult töölt Vanemuise teatrist olin lapsepuhkusel. Kuna abikaasa aga enamasti peale lapse sündi koju ei jõudnudki ega toetanud, tuli leida endal pere ülalpidamiseks võimalus ja nii ma sattusingi restorani Tarvas klahvpillimängijaks poole koormusega – see andis võimaluse võrreldes teatri tööajaga päeva lapsega veeta ja osad õhtupoolikud hoidjatele ja vanavanematele tibu usaldada. Sinna restorani Volk selle kena uudise ja plaadi tõigi, lisades, et ta juba asus minu jaoks eestikeelset teksti looma. Sellised kingitused ja žestid teevad ka kõige viletsama päeva kauniks! Kuna laul oli paljudele olnud armas juba toona, sündiski mõte uuest arranžeeringust.”

Nagu me juba kuu alguses kirjutasime, on albumist “Läinud aegade mõtted” valmimas ka vinüüliversioon, millele saab anda hoogu ühisrahastusplatvormis Hooandja. Kõigest saab täpsemalt lugeda siit.

1 vastus

  1. Maret Tint ütleb:

    Tere! Väga kaunis laul!

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.

%d bloggers like this: