EESTI LAUL OOTAB UUSI VÕISTLUSLAULE JUBA NOVEMBRI ALGUSEKS

Täna kuulutab Eesti Rahvusringhääling välja konkursi Eesti Laul 2016. Muusikute jaoks on suurimaks muudatuseks see, et laulud tuleb esitada juba 2. novembriks.

“Oleme seda pikalt vaaginud ning tundub mõistlik tähtaja toomine jõulude perioodist varasemaks,” põhjendas Eesti Laulu produtsent Mart Normet. “See annab võimaluse lugudel pikemalt raadios kõlada ning annab lisaaega nii meile kui ka artistidele veel põhjalikumalt lavalise numbriga tööd teha.”

Muud laulu puudutavad reeglid on endised. Sealhulgas põhitingimused: esitatava laulu pikkus tohib olla kolm minutit, sõnad ega viis ei tohi olla avalikult kõlanud enne 1. septembrit 2015 ning kõik esitajad ja autorid peavad olema Eesti kodanikud või residendid. Täpse reglemendiga saab tutvuda siin ja ajakavaga siitkaudu.

Autorina juba viis korda Eesti Laulul osalenud ning käesoleval aastal duetiga “Goodbye To Yesterday” konkursi võitnud Stig Rästa sõnul on võistluse moment muusika loomise juures isegi hea. “See paneb su paremini ja kriitilisemalt tegutsema,” selgitas Rästa. “Ja saatesse pääsemine toob endaga kaasa ka kontsertide arvu märgatava kasvu.”

Eesti Laulu parimatele lauludele on rahalised auhinnad välja pannud nii Eesti Autorite Ühing kui ka Eesti Esitajate Liit. Läbirääkimised käivad ka Fonogrammitootjate Ühinguga. Võistluse peaauhinnaks on esinemine maailma suurimas telesaates, Eurovisiooni laulukonkursil, mis toimub tuleva aasta maikuus Stockholmis.

Eelvoorus osalemiseks tuleb tuua laul hiljemalt 02.11.2015 kell 15.00 vana telemaja valvelauda (Gonsiori 27). “Jah, tähelepanelikumad märkavad, et laule ootame nüüd sinna valvelauda, kust esinejad stuudiotesse sisenevad – see on siis Gonsiori, mitte Faehlmanni pool,” juhtis Normet tähelepanu. “Nii et muutusi on kaks – varasem kuupäev ja teine valvelaud.”

Kuula ka Mart Normeti intervjuud Raadio 2-le:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.