MERLYN UUSKÜLA, TANIEL VARESE JA HELEN ADAMSONIGA EESTI MUUSIKAST

Merlyn Uusküla, Taniel Vares, Helen Adamson

MuusikaPlaneet avaldas kolmapäeval intervjuu Sandra Sillamaa, Demie ja Janno Reimiga, kellega arutlesime Eesti muusika teemadel. Täna vastavad samadele küsimustele Merlyn Uusküla, Taniel Vares ja Helen Adamson.

Merlyn Uusküla – Ansamblist Nexus tuntuks saanud lauljatar, kes on avaldanud kaks sooloalbumit: “Ihuüksi” (2010) ning “Õnnepäev” (2014). Lisaks muusikale tegeleb Merlyn nüüd ka teletööga, sest sel laupäeval kell 11:30 läheb TV3-s eetrisse esimene tema juhitud “Naistesaade”.

Taniel Vares – 2014. aasta lõpus debüütplaadi “Kuula vaid” üllitanud Saaremaa muusik, kelle laulud on raadiojaama Kadi edetabelis ülipopulaarsed. Sel aastal on Taniel Kadi Tosinas esikohale jõudnud kolme looga, mis kokku olnud liidrid kaheksa nädalat. Lisaks on mehe lugu “Eesti eest” võistlemas Eesti spordilaulu konkursil, mille finaalhääletus läheb lukku täna, 4. septembril.

Helen Adamson – Aastate eest Hylene’i nime all esinenud (ja plaadigi välja andnud) Helen Adamson kogus suuremat tähelepanu lauluga “Kas tead?” ning on viimasel ajal võidelnud koolikiusamise vastu. Eelmisel aastal ilmus tema omanimeline debüütalbum.

Niisiis:

Kui palju end kodumaise muusikaga kursis hoiad (mis laadi muusikat üleüldiselt kuulad)?

Merlyn: Kodumaist muusikat kuulen enamasti raadiost, et pigem olen kursis raadiohittidega. Muusikaeelistus on eelkõige pop või EDM – võiks öelda, et pigem kommertslikum maitse on mul.

Taniel: Pean tunnistama, et igapäevaselt ei uuri ja ei otsi, kes mida teeb, kuna enda asjadega on piisavalt tegemist. Aga kindlasti hoian silma peal edetabelitel ja aeg-ajalt on seal ka põnevaid tegijaid.

Helen: Ma arvan, et kõik artistid võiksid end kursis hoida ka teiste muusikute tegemistega. Minu jaoks on see mitmes mõttes arendav, mõni kodumaine artist on väga inspireeriv ning aeg-ajalt on võimalik ka teiste vigadest õppida. Mina olen kuulanud näiteks mõndade kodumaiste lugude produktsioone ja mikse ning leidnud end mõtlemast, et vau kes midagi nii head tegi või vastupidi, et ai-ai kes sellise apsu läbi lasi. Ma kuulan tõesti väga erinevat muusikat. Viimasel ajal aina enam jazzi, funki, souli. Minu ühed lemmikud on näiteks Queen, Tupac, Beyonce, The Weeknd, Jamie Woon ja hetkel olen ennast täiesti pooleks kuulanud Snarky Puppy’st, Weather Report’ist, Trombone Shorty’st, Arctic Monkeys’est. Olen arvamusel, et hea ja kvaliteetse muusika tunneb ära žanrist hoolimata.

Kas jõudsid suvel mõne Eesti artisti/bändi kontserdile?

Merlyn: Tahtsin jõuda Curly Stringsi kontserdile, aga sel suvel ei õnnestunud. Varsti võtan selle plaani ka ette.

Taniel: Ühtki Eesti artisti kahjuks kuulama suvel ei jõudnud. Aga teiseltpoolt jällegi, kuna “Alice” on nagu Eesti rahvalaul, siis Chris Norman on ju nagu täitsa oma poiss, kui see arvesse peaks minema.

Helen: Suvel käisin päris mitmetel kontsertidel, kuid enim meeldis ja inspireeris Jarek Kasari kontsert. Tema näol on tegemist tõesti ülimalt andeka muusikuga ning lisaks on tema kontserdid justkui stand-up comedy etendused. Kontserdilt ära tulles olin täis inspiratsiooni ja uut energiat!

Millised Eesti lood hetkel kõige enam meeldivad?

Merlyn: Mulle meeldivad tegelikult üldse vanemad Eesti lood rohkem, nendega on kuidagi sügavam emotsioon. Võib-olla on see seotud ka lapsepõlvemälestustega ja sellega, et muusika oli vähem kättesaadav. Et kui mingi hea loo kassetile said, siis ikka ketrasid seda ka korralikult.

Taniel: Ühtegi lemmikut ei ole, mida peaks välja tooma, aga paljudes lauludes on huvitavaid ja meeldivaid fragmente.

Helen: Windy Beach- SOB; Cartoon & Daniel Levi- On & On.

Sinu enda plaanid lähiajaks – kas on oodata uut laulu, videot, plaati või mõnes huvitavas projektis osalemist?

Merlyn: Mul ilmub plaadilt peagi lugu “Mälestustes tuul”, millele tuleb ka muusikavideo. Selle näol on tegemist mu enda lemmiklooga teiselt albumilt “Õnnepäev”.

Taniel: Noo hetkel oleme ju spordilaulu konkursil otsapidi sees ja siis on tulemas “Eesti Laul”, kuhu kindlasti tahame proovida ja proovida ühe vahva bändiga, mille praegu veel saladuseks jätan. Plaadi suhtes mõtteid ja ideid on kogutud, mine tea, ehk jõuab see kevadeks ka valmis.

Helen: Plaat tuli mul välja alles 2014. aasta lõpus ning pean tõdema, et finantsilises mõttes taastun sellest veel oma 2-3 aastat. 🙂 Kuna tegemist oli minu jaoks ikka tohutult suure projektiga, siis ma pole veel päris lõplikult ka vaimses plaanis sellest protsessist taastunud. Kuid ma mõlgutan vaikselt mõtteid ja hellitan lootust, et selle aastanumbri sees tuleb mul välja uus lugu koos videoga ning teise artistiga, kes tooks Eestisse kindlasti värskeid tuuli. Hetkel ei taha ma midagi ära sõnuda ja pikemalt sellest ei räägiks.

Kuna ma jäin oma plaadiga väga rahule, siis haun ma plaani mõndade lugude ümbersalvestamiseks teises võtmes, see oleks põnev ka mulle endale ning meie turu jaoks jäi ehk lugude seesugune produktsioon, nagu ta plaadil oli, kaugeks.

Usun, et kõige huvitavamad projektid on veel minu ellu tulemas, kuid hetkel olen ma Vichy Vitamin Team’is ning valmistume koos meeskonnaga professionaalse treeneri käe all SEB Tallinna Maratoniks. Mina alustasin omal käel trenne juba aprillis, kuid treeneri abil olen saanud teada kuidas “õigesti” joosta ning 13.09 lähen tegema oma elu esimest poolmaratoni. 😉

1 vastus

  1. 14. sept. 2015 @ 10:25

    […] on sel kuul Sandra Sillamaa, Demie, Janno Reimi, Merlyn Uusküla, Taniel Varese ja Helen Adamsoniga arutlenud kodumaise muusika teemadel. Täna vastab samadele küsimustele eelmise aasta lõpus […]

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.

%d bloggers like this: